neden new holland eskisi gibi traktör satamıyor..

Ynt: neden new holland eskisi gibi traktör satamıyor..

FatihEFE link=topic=85889.msg1026491#msg1026491 date=1444681526' Alıntı:
Oo oda biseymi daha onceden 135 lik massey almak icin adini yazdimissin kalkindirma koop. ne bide torpil yaptirmak icin para yedirirmissin millete
demek bizim millette masey hayranlığı o dönemden kalma imiş

dustero link=topic=85889.msg1026494#msg1026494 date=1444681720' Alıntı:
New Holland traktörü Türkiye ' de bu saatten sonra kim napsın maymun gözünü açtı :)
sebepleri neden kaynaklanıyor acaba.2004 model ile 2014 model arasında çok belirgin bir gelişme varmıdır.

Bölgeden bölgeye değişiyordur o olay ama şuda bir gerçek bir sürü rekabet edecek marka var piyasada.
Bir galericide çok sayıda görmüştüm 2. el şaşırmıştım. Şahsen kullanmadım ama görünüş ve özellik bakımından fena traktörde değil.

BlackStorm link=topic=85889.msg1026499#msg1026499 date=1444682567' Alıntı:
Bölgeden bölgeye değişiyordur o olay ama şuda bir gerçek bir sürü rekabet edecek marka var piyasada.
Bir galericide çok sayıda görmüştüm 2. el şaşırmıştım. Şahsen kullanmadım ama görünüş ve özellik bakımından fena traktörde değil.
bizim bölgede baya çoktu hemen hemen her evde var eskileri nh den başka traktör alana deli derlerdi

Ankara yetmedi gecen sene sakarya yada fabrika kurdu.. dogan sahin i senelerce araba diye satti bu millete.. hangi azalma Oguz.. case bi yandan nh bi yandan Uzel sonrasi piyasanin tamamen kaymagini yiyo..

Hernekadar satmıyor gözüksede yada bazı şehirlerde gerçekten az satsada Türkiye genelinde piyasanın yarısı nh nin elinde
Misal bizim burda peynir ekmek gibi satılıyor hala
Nh yi saymazsak başak ve tümosan satışları çok arttı bizim buralarda
Diger markalar nerdeyse hiç satılmıyor
Anladıgım kadarıyla Bölgemizde 100 bin lira psikolojik sınır oluşturuyor ve insanlar genel olarak bu rakamın altında fiyatı olan traktörlere daha çok ilgi gösteriyor
Birde ikinci el servis vs gibi durumlar olayı çok etkiliyor hala

YAVUZ_13 link=topic=85889.msg1026503#msg1026503 date=1444683792' Alıntı:
Hernekadar satmıyor gözüksede yada bazı şehirlerde gerçekten az satsada Türkiye genelinde piyasanın yarısı nh nin elinde
Misal bizim burda peynir ekmek gibi satılıyor hala
Nh yi saymazsak başak ve tümosan satışları çok arttı bizim buralarda
Diger markalar nerdeyse hiç satılmıyor
Anladıgım kadarıyla Bölgemizde 100 bin lira psikolojik sınır oluşturuyor ve insanlar genel olarak bu rakamın altında fiyatı olan traktörlere daha çok ilgi gösteriyor
Birde ikinci el servis vs gibi durumlar olayı çok etkiliyor hala
tümosan bayisi daha cansada mı

Yoo adamlar cayir cayir satiyolar.
Simdi bendede var neydecem ne alacam diyek ki aldim millet burada cok övdü x markayi , olaki bi olay oldu tarla arsa vs aldik veya kotu bi olay oldu satmak zorundayiz napcaz galeri galeri dolasip yalvaracaz mi etme traktorumu al diye oldu fiyatina sifir olan hersey siler tabi oda siler ama ha diyince satabiliyorsun en azindan benim bolgem oyle kaldiki ben memnunum kardesim yayla gibi sadece yolda cok yakiyor tarlada gayet normal

Sanılanın Aksine Türkiyede Hala Deli Gibi Satan Marka Ha Artıları Eksileri Vrdır O Ayrı Mesele Kimse Burda TD Veya Jx Şöyle İyi Böyle İyi Demesin Çünkü Bendede Bi Jx Var Ha Para Olsa Alırmıydın Deseler Alacağım En Son Mal Olurdu Derim Ama Biliyosunuz İthal Traktör Fiyatlarını.

azam link=topic=85889.msg1026496#msg1026496 date=1444682266' Alıntı:
sebepleri neden kaynaklanıyor acaba.2004 model ile 2014 model arasında çok belirgin bir gelişme varmıdır.

Tofaşı satanlarda bunlardı konserve arabayı ne fiyata sattıklarına tarih şahit. O yıllarda ilk darbeyi Uzel vurdu ardındanda Erkunt darbeyi büyüttü. Yıllarca aynı tas aynı hamamı hiçbir ilerleme olmadan kiremit kahvesine boyayıp sattılar sonra renk değiştirip farklı bir imajla mavi renge büründü ama mantık aynı mantık olunca dolayısıyla bilinçli çiftçiler ilk başta olmak üzere farklı alternatiflere yöneldi. Son zamanlarda gördüğümüz zorunlu değişimde pazar payının azalmasından kaynaklı yoksa aynı tas aynı hamam hala devam ediyor olurdu kiremit serilere devam ederdi millet.

bende 2013 den beri nh kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim.aynı fiyata erkunt daha fazlasını kaliteyle sunuyor same-deutz aynı şekilde elimdeki 120 bin tl ile gidipde td 110 almam şahsen giderim erkunt alırım deutz alırım massey alırım nh üstüne ufak tefek bişeyler koyuyor ancak faydadan çok zararı oluyor kullanıcıya çünkü kalitesi oldukça düşük.

azam link=topic=85889.msg1026493#msg1026493 date=1444681683' Alıntı:
demek bizim millette masey hayranlığı o dönemden kalma imiş
benim asıl anlatmak istediğim şu
önceden traktör almak kolay değildi talep çok, ürün azdı. Sıraya girerlerdi daha öncesinden bahsediyorum
tabi bunlar benim büyüklerden duyduklarım.
sizin başlıkta yazdığınız ' ' eskiden ' ' den daha öncesi :D
Artık pazarda rekabet çoğaldı farklı markalar türlü modeller var. bir bayide bu modelleri incelemek zor
zaten eski çiftçi profili ile şimdiki arasında da büyük fark var
şimdi çiftçi traktör almadan önce internetden modelleri inceliyor
bayi bayi gezmektense en yakın fuarı bekliyor
fuarda standları inceledikten sonra kararını vermiş oluyor zaten
yani bayiye gitmeme sebebi budur.
yoksa geçmiş yılların satış rakamlarına bakarsan açık ara önde olduğunu görürsün

ah nh ah millet nh sevdasına elindeki tarlayı satıp nh aldı kapıda inekdana bırakmadı bu nh nezaman insanımız traktörü prestij aracı olarak görmeyi bırakıp onun bir iş makinası oldunu kavrar ozamabn daha iyi günler görrüz..

Yıllarca tofaşda olduğu gibi Nh ' de de koç türk çiftçisini kandırıyor.Misal olarak NH 56 serisinde 1970 model 640 teknolojisini şanzuman,motor(8035-8045 serisi) diferansiyel i 2015 model 56 serisinde kullanıyor teknolojiyi geçtim 75-56s şuan liste fiyatı 89 bin tl.Yine misal ERKUNT da ingiliz motorlu perkinsi dışarıdan alıyor alman malı zf şanzumanı dışarıdan alıyor diferansiyel dışarıdan kabin daha konforlu vs.Teknik özelliklere bakarsak aynı beygir sınıfındaki 80.4 lüks modeli NH 75-56s modelinden daha üstün peki neden aynı fiyat artısı ne sadece marka değerimi erkuntun servis ağıda fena değil zira benim ilimde 2 tane servisi var.

Not: Kuş serisinde otomobilde şase yok araç tamamaen kaborta üzerinde gitmekde ve halen 10 bin civarında piyasası bulunmakda.

En azından suan çiftçi bireyler kıyas etmeyi biliyor. Parasının boşa gitmemesi için alternatifleri araştırıyor. Bence bu bizi ileriye taşıyacak olan.

NH nin böyle davranması ise tamamen isguzarlik . Avrupa ' ya donanımlı Traktör leri sat Türkiye gelince nasılsa alıyorlar diyerek düşük donanım koy.

Erkunt ve diğerleri iyi ki varlar . Rekabet olmasa bizi ayakta sevecekler