NEW HOLLAND CASE-İH STEYR ORTAKLIĞI

NEW HOLLAND TM 190

CASE-İH MXM 190

STEYR 8170

BU KONUYU CASE NİN SAYFASINA AÇMAMIN NEDENİNİ SORACAK OLURSANIZ EĞER NH CASE İLE ORTA STEYR DE AYNI ZAMANDA CASE İLE ORTAK NH VE STEYR İN BULUŞMA NOKTASI CASE-İH

: NEW HOLLAND CASE-İH STEYR ORTAKLIĞI

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=1334.msg10921#msg10921 date=1203426817' Alıntı:
Bu Steyr sanırım eski Steyr ' lardan. Aynı Case, hiç bir farkı yok ya. Şimdikiler bu kadar kopya değil, şimdi genelde hepsini değişik tipte yapıyorlar ve eksoz, kabin dışında benzeyen pek bi yerleri yok. BU motorlar arasından tarcihim Case olur...

ÇOK DOĞRU Bİ SEÇİM YAPTIN AMA ARALARINDA AŞŞA YUKARI Bİ FARK YOK
BU CEWABIN SANA Bİ TEŞEKKÜR KAZANDIRDI ARTI POPİLERLİK KAZANDIRDI AL HAYRINI GÖR

POYRAZLI SALİH link=topic=1334.msg10957#msg10957 date=1203434242' Alıntı:
Mustaf-a Eskisehiri link=topic=1334.msg10921#msg10921 date=1203426817' Alıntı:
Bu Steyr sanırım eski Steyr ' lardan. Aynı Case, hiç bir farkı yok ya. Şimdikiler bu kadar kopya değil, şimdi genelde hepsini değişik tipte yapıyorlar ve eksoz, kabin dışında benzeyen pek bi yerleri yok. BU motorlar arasından tarcihim Case olur...

ÇOK DOĞRU Bİ SEÇİM YAPTIN AMA ARALARINDA AŞŞA YUKARI Bİ FARK YOK
BU CEWABIN SANA Bİ TEŞEKKÜR KAZANDIRDI ARTI POPİLERLİK KAZANDIRDI AL HAYRINI GÖR

Bu ne yaw yarışma gibi oldu... muhaa*-*- İkramiye ne kadar?

Güzel bi konu olmuş Salih...
Peki STEYR ile NH arasında herhangi bir ortaklık var mı.Yoksa sadece CASE ' den dolaylı yolla gelen ortaklıkla sınırlı mı?

ÖZGÜR İKİ MOTORUN BİRLEŞMESİ BENCE DAHA İYİ OLUR MİSAL NH İLE FENDT BİRLEŞSE NH SATIŞLARI ALIR BAŞINI GİDER
NH YE EK OLARAK VARİO ŞANZIMAN UYGULANIR
BİR MARKANIN EKSİ SİDE WARDIR ARTISIDA İKİ MARKANIN BİRLEŞMESİ İLE EKSİLER ARTIYA DÖNÜŞE BİLİR BU SAYEDE DAHA KALİTELİ MODELLER ORTAYA ÇIKAR
NEW HOLLAND İLE CASE-İH FİRMASININ BİRLEŞME NEDENİ AVRUPAYA CASE-İH MARKA TRAKTÖRÜN SATIŞI AYRICA AMERİCAYADA NEW HOLLAND ' IN SATILMASI NEDENİ İLE BÖYLEBİ BİRLEŞME SÖZ KONUSU OLMUŞTUR (BİRAZ KONUYU SAPTIRDIM HERALDE)

MUSTAFA SEN ÖDÜLÜNÜ ALDIN BİR ADET ALTIN TEŞEKKÜR WE BİR ADETTE GÜMÜŞ POPİLERLİK KAZANDIN YETMEZSE BİRDE DUBAİ YE 3 AY TATİLE GÖNDERELİM

iyi ama fendt tek başına eksisi var mı yada jd bence bu ürün pazarı dediğin gibimisal case nere malı america birleşimden nh abd piyasası genişler ona katılıyorum

Güzel bir konuya değinmişsin kardeşim
Case İH ve New Holland rekabet etmek yerine güçlerini birleştirmeyi seçmişler
Bu grafikler de bunu doğruluyo sanırım

ÖZzGÜR link=topic=1334.msg11032#msg11032 date=1203445498' Alıntı:
Güzel bi konu olmuş Salih...
Peki STEYR ile NH arasında herhangi bir ortaklık var mı.Yoksa sadece CASE ' den dolaylı yolla gelen ortaklıkla sınırlı mı?

Case ile NH ortak, Steyr ile de Case ortaklığı olduğu için dolaylı yoldan NH ' da Steyr arasında bi bağlantı olmuş oluyor.

özgür orhon link=topic=1334.msg11072#msg11072 date=1203453744' Alıntı:
iyi ama fendt tek başına eksisi var mı yada jd bence bu ürün pazarı dediğin gibimisal case nere malı america birleşimden nh abd piyasası genişler ona katılıyorum

HER MARKANIN KENDİNE GÖRE EKSİSİ WARDIR EĞER ÖYLE OLMASAYDI TRİSİX SERİSİ ÜRETİLMEZDİ
FENDT İN EKSİ SİDE BÜYÜK MOTORUNUN OLMAMASIYDI TRİSİX SERİSİNİ ÇIKARDI GÜÇ ORTALAMASINI YÜKSETTİ ŞİMDİ O SERİYİ MÜKEMMEK HALE GETİRCEKLER
FENDT TEKNOLOJİ VE KALİTE OLARAK DÜNYADA BİRİNCİ OLABİLŞİR AMA EKSİK KALMIŞ YANLARIDA WARDIR

Bence traktör firmaları arasında ortaklık olmamalı... Eğer ortak olcaksalar tek bir marka altında birleşmeleri lazım.... Misal Case, Nh, Steyr tıp atıp aynı akabinde Same, Deutz, Lamborghini de aynı..... Ne gerek var boşu boşuna aynı motorları azcık değiştirip satmaya..... Biraz farklı markalar olcakki rekabet olsun... Bence aynı motorun farklı markalar altında satılması bayiler için bi zorluk oluyor.... Mesela ben Case yada NH alcam diyelim.... Gittim Case bayisine bana Nh den önemli bi farkını sölesinki onu tercih edelim....Nh bayisi içinde aynen bu geçerli bence ortaklık gereksiz......

ERKAN BENCE MARKALAR MİRLEŞMELİ DAHA KALİTELİ URUNLER PİYASAYA ÇIKAR

ÖRNEĞİN FİATLARI ELE ALALIM

FİAT NEW HOLLANDLA BİRLEŞMEDEN ÖNCE AZ Bİ ÜRETİM YAPIYORDU DOLAYISIYLA SATIŞIDA AZDI

FİATA NEW HOLLAND DAMGASINI VURUNCA SATIŞLAR PATLADI

ESKİDEN LİDERLİK MASSEY FERGUSONDAYKEN GÜNÜMÜZDE İSE NEW HOLLANDDA