New Holland CX 740 & 2016 Ayçiçek Hasatı 31.07.2016

31.07.2016

Arkadaşlar merhaba hayırlısıyla 2016 ayçiçek hasadına başladık :) 64LL62 cinsi ayçiçeğinden dekarmetrede ölçümüyle 7700 m2 gelen araziden tahmini 2300 kg ayçiçek hasat ettik kantardan geçmedi. Normalde bu arazi 8200 m2 fakat çatak boyu yeşilli olduğu için çatak kısmını bıraktık dekarmetrede hasat edilen alan 7700 m2 dir.

Bu sene kullanıcı modifikasyonlu Türk traktör havalısı ile birlikte iyi geçen sezon dahil hümikcan takviyesiyle güzel bir verim beklentisi içindeydim sonuç beklentimin üzerinde bir hayli bereketli. Cümleten hayırlısıyla hepinize bol bereketli hasatlar dilerim.

kvVDG9.jpg

pPrDXn.jpg

R3dv1n.jpg

L396Gz.jpg

1dzo7b.jpg

v4MDyD.jpg

nr1Dya.jpg

[video=youtube;8yYXsB3HBlk]https://www.youtube.com/watch?v=8yYXsB3HBlk[/video]

Son düzenleme:
Bereketli olsun Süleyman, darısı bize artık..

Amin inşallah :)

Bereketli olsun kolay gelsin. Ağustos başında ayçiçek sezonu başlıyor, bu sene ürünler erkenci [emoji4]. 8 sıra mı götürüyor Süleyman bu tabla? Ve kaç km/h seyir hızın.

Teşekkürler Mustafa cümlemize bol bereketli sezon dilerim. 8 sıra götürüyor fakak ucu ucuna ayçiçek yana ağnamışsa kaçabiliyor arada. 20 santim daha geniş olsa sıkıntısı gidecek. Seyir hızı 8.5 km/h

Açılışı yapmışsınız Süleyman bereketli olsun.Borsa olarak bize de cumartesi 1 adet ayçiçek gelmiş.Siftah yaptık.Bizimkiler bi 15 gün rahat ister.

Teşekkürler Alper abi. Biraz daha var geneli yeşilli biraz hala.

Kolay gelsin bereketli olsun.buralar daha baya yeşil.

Teşekkürler Allah razı olsun. Ay ortasında heryerde çatırtı başlar tahminim.

Güzel paylaşım. Bereketli olsun. Gene duramamışsın milleti işkillendirmişin. Yaş yaş biçecekler kızışçak...:D

Kıh kıh kıh :D bu sene tek rakibim Adana :) teşekkür ederim öyle biseye sebep olmayız inşallah :)

Sezon bereketli olsun
Su tavalarin ucundaki minik bilyeler is goruyor eskisi kadar yikilma yapmiyor disardan goruptemi yaptilar sence yoksa bizim icadimizmi

Teşekkür ederim İsmail abi Allah razı olsun. O bilyeler fabrikasyon hazır üstünde monteli çıkıyor

Bereketli olsun abi bizim burada daha aycicekler sulanıyor sen biçime baslamıssin.:)

Saol Rıdvan teşekkürler bizde şuan 2.ürün ayçiçekleri sulanıyor :)

Bereketli olsun Süleyman abi...

Saol Ahmet Allah razı olsun

Maşallah kardeşim :) HUMİKCAN POWWERR :D

Hümik CAN dır gerisi heyecandır :)

Bereketli olsun Süleyman maşallah humikcan farkı :)

Teşekkürler Mehmet abi Allah razı olsun :)

Benim ayçiçeğinde biçer için uzulduğum kısım o tertemiz tabla sezon sonunda kapkara yağlı katmer tutucak yıkasakts arınmıcak.keşke vaktiyle tabla alsaydık diyorum

Kesinlikle katılıyorum ayçiçek tablası şart yaa. Hatta ayçiçek için komple 2.bir makina bile düşünülebilir :)