New Holland t.5.115 yazılım

Kimisi enjektöre turboya zarar verir diyo kimi şanzımana çok yüklenir diyo memnun musunuz ne zamandır yazılımlı kullanıyorsunuz çekişte yakıtta fark oluyor mu
Resimdeki ürünün faydalı olacağını düşünüyorum iş durumuna göre ayar yapılıyor dolayısı ile güç gerekmeyen yerlerde kullanmaya gerek kalmaz selamlar

Resimler ve ekler

• Screenshot_20220112-084414.png
    Screenshot_20220112-084414.png
    158 KB · Görüntüleme: 65
Resimdeki ürünün faydalı olacağını düşünüyorum iş durumuna göre ayar yapılıyor dolayısı ile güç gerekmeyen yerlerde kullanmaya gerek kalmaz selamlar
ben bu tarz ürünlere hiç inanmıyorum
aracın beynine müdahale edecek yetkisi veya programı olacağını sanmıyorum.
yazılım yapılarak sadece bu etkiler alınır diye düşünüyorum
arabalar da kullanılan pedalbox gibi ürünler belki kullanılabilir ama

• Beğen
Tepkiler: kirci02
ben bu tarz ürünlere hiç inanmıyorum
aracın beynine müdahale edecek yetkisi veya programı olacağını sanmıyorum.
yazılım yapılarak sadece bu etkiler alınır diye düşünüyorum
arabalar da kullanılan pedalbox gibi ürünler belki kullanılabilir ama
Bu sistem üzerinde yazılım var. Traktör un kendi üzerindeki yazılımi devre dışında bırakıyor. Cihaz üzerindeki yazılıma yönlendiriyor traktörün orjinal yazılıminda her hangi bir değişiklik olmuyor. Üzerinde modlar da var. Tarlayı bitirdin cihazi devre dışı bırak orjinal yazılım ile devam edebilirsiniz. Bir tanıdığım mf 7716 s e bu cihazin benzerinden takmış memnunum dedi. Selamlar.

Kimisi enjektöre turboya zarar verir diyo kimi şanzımana çok yüklenir diyo memnun musunuz ne zamandır yazılımlı kullanıyorsunuz çekişte yakıtta fark oluyor mu
NH T5, TR5 serileri ağır hizmet tipi şanzımana sahiptir.
İki senedir yazılımlı kullanılıyor, çekişte fark var.
Traktörü çoğu işte tam yükte kullandığımızdan yakıtta pek fark göremedik.

• Beğen
Hocam traktör kaç saatte, her hangi bir arıza yaşadınız mı. Selamlar
Aleyküm selam ,
Traktör, 5000 saatlere yaklaştı.
Kuyruk mili dişlisi değiştirmiştik, forumda söylemiştik.
Sezonda, 50 dekar sulu , 100 dekar kuru tarla işler.
Saman balyesi bağlamada sezonuna göre değişmekle beraber bazen 50 000 adet , bazen de 100 000 adet balye bağlıyor.
5 sezonda 400 000 üzeri balye bağlamıştır.
Yazılım, motorun haritasını değiştiriyor.
1400-1800 rpm olan sabit tork aralığını 1200-1800 rpm olacak şekilde Fendth 942 modele benzer şekilde açıyor.
Turbonun çalışma devir aralığı genişliyor, haliyle turbo daha fazla süreyle çalışmış oluyor.
Turbo, kendi basınç standartları içinde çalışıyorsa niye zarar versin.
Şanzımana çok yüklenmez,
Vitesli bisiklete 45 kg lık, (450 Newton, yaklaşık) sürücü koyduk, motoru güçlendirdik , bisiklete 55 kg lık (550 Newton, yaklaşık) sürücü bindi.
440-460 n.m. torktaki motoru 550 n.m. torka gelince çeki kuvveti benzer olarak artmış olacaktır.
Bisikletin dişlileri eğrilip büğrülüp dökülüyor mu, dökülmez.
2 vites üst kademede teker dışında benzer çevirme kuvveti elde etmiş oluruz.
Birde motor ayarları söz konusu var.
Fendth 942 de yazılım kullanılmaz,
Traktörün ebatları büyük ve max çeki vitesinde ekipmana yeterli çeki gücü ve kuvvetini veriyor.
Motora %60 yükle , 5,5 km/h hızla 8 li dönerli pulluk çekecek dizayn verilmiş.
Traktöre, 5,5 km/h hızda max çeki kuvveti verecek dizayn verilebildiği gibi 9 km/h hızda max çeki kuvveti verecek dizayn verilebiliyor.
Ebatlar, orta halli, yırtıcı, warrior (savaşçı) modeller yapılabiliyor.
Akla hemen Deuthz geliyor ama Deuthz sarsıntı azaltmaya yönelik torkları orta halli, tork yedekleri düşük seviyeli modellere yönelmiş.
Deuthz, arka jant göbek ağırlıkları tercih ettiği için sıcak bakmıyoruz.
Ana gövde de bulunması gereken ağırlık, malzeme sağlamlığı olarak daha fazla beğenilir.
MF deseniz hiç içimiz ısınmadı, NH ve JD daha şirin görünüyor.
Meşhur traktör birde Zetor var ama tork yedekleri diğer markalarda Zetor dan daha iyi modeller bulunuyor.
Zetor, Warrior, isimlendirmeyi bizce hak ediyor.

• Beğen

Newholland t5.115 yazılım

2015 model t5.115 hi lo var 2700 saatte pulluğu ilk atınca bazen kesilme yapıyor yürüdükten sonra sıkıntı yok çekişte ama arada bayılıyor Yazılım atsak düzelir diyolar yazılım attıran var mı bu modelllere randıman alırmıyız
Traktörden genel olarak memnun musunuz? T5060lar gibi sallı mı önü kalkma yapıyor mu

• Beğen
5060 tan kısa turu çok çok pratik bi makina ama çeki işlerinde goble gibi çok zıplıyor çok önü kalkmıyor ama zıplama yapıyor
Kurak işçilikte disk tiller de ve goblede ziplamayan traktörun çok ağır ve uzun olması gerekiyor. Aksi takdirde istenilen performansı almak zor. Bu yaz bazı arazilerde disk tiller çekerken 115c ile 2 nin 2 ile çıktım 😁. Sonra bir yağmur yağdı. Aynı tatlarla seri 2 veya 2 nin 4 ile gittim. Kurakta disk tiller performansi hariç her iş için bence çok iyi. Özellikle fiyat performans traktoru diye biliriz T5 ve Tr5 için.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca