New holland T4040 Trimble cfx 750

Öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanırsınız inşallah. Bu sistemle ilaç,gübre ve hasat işlemleri yapılıyor demişsiniz alete iş genişliği girilebiliyorsa mesela tiller-aysan-patlatma gibi nispeten geniş aletlerle de kullanılabilir mi ?

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Kablo kılıfı için metal kablo kılıfları var, ev hatlarında da kullanılıyor, fare kemirmez.
rustfri-staalbaelgslange-1.jpg

Canları sıkılınca traktöre yuva yapıyorlar.

11 bin TL mi ? Dolar mi ?

11 bin tl. Dolara güç yetmez zaten

Öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanırsınız inşallah. Bu sistemle ilaç,gübre ve hasat işlemleri yapılıyor demişsiniz alete iş genişliği girilebiliyorsa mesela tiller-aysan-patlatma gibi nispeten geniş aletlerle de kullanılabilir mi ?

Sağolun. Hata payı diğer sisteme göre fazla olduğu için daha geniş olan aletleri yazmışlar. Tabikide kullanılır diğer ekipmanlarlada.

Mesela son baharda 4040dan söküp caseye takcam çizel, tiller, goblede kullancam

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Kablo kılıfı için metal kablo kılıfları var, ev hatlarında da kullanılıyor, fare kemirmez.
rustfri-staalbaelgslange-1.jpg

Canları sıkılınca traktöre yuva yapıyorlar.

Sağolun hocam. Fare problemi yokta kablolar biraz karışık duruyor sadece hallederiz onuda

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve ORION
Hayırlı olsun güle güle kullan Bugra güzel cihaz.Sence bu cihazı ne kadar yer işleyen çiftçiler kullanmalı.Birde sapma payını ;örnek ekipman 5 metre ise 4.90 cm olarak cihaza tanıtsak sapma azalırmı üst üste mi biner.

Hayırlı olsun güle güle kullan Bugra güzel cihaz.Sence bu cihazı ne kadar yer işleyen çiftçiler kullanmalı.Birde sapma payını ;örnek ekipman 5 metre ise 4.90 cm olarak cihaza tanıtsak sapma azalırmı üst üste mi biner.

Teşekkür ederim. Bu cihazı şu kadar alan işleyen almalıdır diyemem çünki kişiye göre şartlara göre değişir bence kişinin kendi karar vermesi gerekir.

Bende dediğiniz gibi yapcam 5 metreliği 4.90 gircem hata payından ya tam gelir ya 10 cm üst üste biner ama ilaç ve gübrede 10 cm sorun olmaz

Öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ben bu konu hakkında baya araştırma yapmıştım almak için değilde bilgi sahibi olmak amacıyla. Şöyle bir ürün buldum ( e farmer ) diye bir sistem bu tarz ürünlere ihtiyacı olan arkadaşların söylediğim sistemi incelemelerini isterim ayrıca gps rtk sistemini alırsanın istediğiniz kadar traktör ekleyebilme gibi bir avantajıda var

Teşekkür ederim. Bu cihazı şu kadar alan işleyen almalıdır diyemem çünki kişiye göre şartlara göre değişir bence kişinin kendi karar vermesi gerekir.

Bende dediğiniz gibi yapcam 5 metreliği 4.90 gircem hata payından ya tam gelir ya 10 cm üst üste biner ama ilaç ve gübrede 10 cm sorun olmaz
Bugra senin bu sistem 2 cm hassasiyet e kadar dusebiliyor mu yani aradaki farki versen uydu alicisi ve ekran degismeden oto pilot ile ekim yapabilecek misin?

Öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın ben bu konu hakkında baya araştırma yapmıştım almak için değilde bilgi sahibi olmak amacıyla. Şöyle bir ürün buldum ( e farmer ) diye bir sistem bu tarz ürünlere ihtiyacı olan arkadaşların söylediğim sistemi incelemelerini isterim ayrıca gps rtk sistemini alırsanın istediğiniz kadar traktör ekleyebilme gibi bir avantajıda var

Teşekkürler. Rtk baz istasyonu yani. Trimble dada Rtk mevcut ondada istediğin kadar traktöre bağlayabiliyosun ve yıllık uydu kullanım aidatı yok çok güzel sistem ama çok pahalı bi sistem yani 2-3 traktörden çok filo tarzı 8-10 traktör biçer felan olursa mantıklı olur. Trimble ı aradığımda bilgi almak için bu sistemide anlatmıştı.

Bugra senin bu sistem 2 cm hassasiyet e kadar dusebiliyor mu yani aradaki farki versen uydu alicisi ve ekran degismeden oto pilot ile ekim yapabilecek misin?

Aynen öyle mustafa:) boşuna bunu almadım yani ;)

• Beğen
Tepkiler: ORION
John deere nin sistemi icin ne fiyat verdiler?

john deere nin baz modeli aşırı sade diğer mesajımda anlattığım gibi sadece led ışıklar var sağa sola yönlendirme için ekran yok, a,b,c tuşları var a ve b düz hat c ise iş genişliği. 2000 dolar diye biliyorum. benim aldığımla fiyat farkı çok yok ama özellik farkı çok var..

Hayırlı olsun herkes böle bi sisteme tabiki ulaşmak istiyo ama kişiden kişiye maliyet faktörleri fark ediyo süper bi sistem [emoji106]

teşekkürler. bende isterdim 70 bin tl lik olanından alayım ama 70 bin nere 11 bin nere

Merhabalar çok güzel bir sistem hayırlı olsun.

Buğra bey eğer ilk resimdeki beyaz alıcı Cors sistemiyle uyumluysa(ki web sitesinde uyumlu gösteriyor)devletimizin kurmuş olduğu TUSAGA AKTİF sistemini kullanarak yılda 900 TL veya ayda 150 TL ücret karşılığında aldığınız ürünü 2 cm hassasiyeti kullanabilirsiniz.Sizin bölgeniz profilinizde Amasya görünüyor o bölgedeki Cors ağlarını araştırmanızı ve sinyalalıp almadığını Trimble servisine sormanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Tusaga Aktif Ana Sayfa: https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/tusaga-aktif-0

Tusaga Aktif Baz İstasyonları: http://www.tusaga-aktif.gov.tr/Map/SensorMap.aspx

Tusaga Aktif Ücret Tablosu: https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/ucretler

trakkulup.net

• Beğen
Tepkiler: ORION
John deere almayi dusunuyorum urunun tama di nedir ? Bi fiyat sorayim

John deere deki tam adını bilmiyorum. Gps dediğinizde anlatırlar herhalde

Merhabalar çok güzel bir sistem hayırlı olsun.

Buğra bey eğer ilk resimdeki beyaz alıcı Cors sistemiyle uyumluysa(ki web sitesinde uyumlu gösteriyor)devletimizin kurmuş olduğu TUSAGA AKTİF sistemini kullanarak yılda 900 TL veya ayda 150 TL ücret karşılığında aldığınız ürünü 2 cm hassasiyeti kullanabilirsiniz.Sizin bölgeniz profilinizde Amasya görünüyor o bölgedeki Cors ağlarını araştırmanızı ve sinyalalıp almadığını Trimble servisine sormanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Tusaga Aktif Ana Sayfa: https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/tusaga-aktif-0

Tusaga Aktif Baz İstasyonları: http://www.tusaga-aktif.gov.tr/Map/SensorMap.aspx

Tusaga Aktif Ücret Tablosu: https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/ucretler

trakkulup.net

Sağolun.
Bu sistemde otopilot olmadığı için hassasiyet 2 cm olsa bile ben o kadar hassas tutamam direksiyonu, ilerde otopilot taktırırsam aklımda dursun teşekkür ederim..