New Holland TD75D BlueMaster şubat kampanyası

2014 yılından beri forumda fazla söz almasam da hemen hemen her gün forumu takip eden biriyim. Bu süre zarfında NH özelinde konuşacak olursak açıklanan her fiyat listesinde "bu fiyatlardan traktör mü alınır" diye hep iç çekilerek tepkiler verildi. Sonuçta her fiyat listesi bir önceki listeyi aratır oldu. İmkanınız el veriyorsa almanız taraftarıyım. Sonuçta öyle bir ortama düştük ki aldığınız gün kazanıyorsunuz.

Bakın bu da bizim memleketteki tam bir yıl önceki kampanya.
Dayıma o kadar ısrar ettim ki alması konusunda en sonunda yürü güt şuradan kafayı mı yedin bu fiyatlardan traktör mü alınır diye beni kovalamıştı.:)

Resimler ve ekler

• KAMPANYA.jpg
    KAMPANYA.jpg
    186.8 KB · Görüntüleme: 70
  • KAMPANYA-2.jpg
    KAMPANYA-2.jpg
    200.1 KB · Görüntüleme: 70
Tek ceker hiç bir traktör ü çifçeker ile karsılastırma aynı beygır aynı marka nınn tek çekeri her zaman daha performanslı olur .. çifçekerin avantaj ı çamur engebeli arazi başka hiç bir avantaj ı yok ve yakıtı daha fazla her zaman böyledir bu .. zatek aksi olmasi fizik kanuna aykırı...
Euro3 ler gitmiyo euro2 lerin cifcekeri olsun tek cekeri olsun performanslari gayet yerinde hem tarlada hem yolda.Cifcekerin duz arazidede avantaji vardir az tezekli bi tarlada herhangi bi islem yap traktorle bi tek cekerde yap bide cifcekerde yap,tek cekerde patinajdan zor yurur motor 4 cekerde daha kolay yurur ve daha az yakarsin, tecrubeyle sabittir.

Euro3 ler gitmiyo euro2 lerin cifcekeri olsun tek cekeri olsun performanslari gayet yerinde hem tarlada hem yolda.Cifcekerin duz arazidede avantaji vardir az tezekli bi tarlada herhangi bi islem yap traktorle bi tek cekerde yap bide cifcekerde yap,tek cekerde patinajdan zor yurur motor 4 cekerde daha kolay yurur ve daha az yakarsin, tecrubeyle sabittir.
Arkadaşım engebeli arazi die belırtmısım zaten yukarıda 👍 acıklama yapmana gerek yok tek çeker her zaman cekısı fazla olur aynı model çiftcekere göre ama arazi çamurlu ve engebeli arazide bu değişir de sen çift çekere 5 ton sar diğer tek çekere de 5 ton sar tek ceker hep bayırlara daha seri girer çekişli girer ben bundan bahsediyorum ok ... O tecrübe bendede mevcut 🙂

Tt4 serisinden cekisi kat kat iyi zaten Cemal abi,td75 e gelirsek oda 3 un 2si ile cift suruyo td 65 ayni vitesle cift suruyo ama o td65 biraz yakiyodu.Td75 euro3 motor,euro3 ler hicbir zaman euro2 kadar cekmiyo hangi marka olursa olsun.
Euro 2 motor, mazot pompası ayarıyla 2 vites çekişte fark oluşturuyor.
Euro 3 motor, mazot pompası ayarıyla 1 vites çekişte fark oluşturuyor.
Bir vites fark 4 tonluk bir traktör için ortalama 40 n.m. tork farkı demek olur.

Euro 2 motor, mazot pompası ayarıyla 2 vites çekişte fark oluşturuyor.
Euro 3 motor, mazot pompası ayarıyla 1 vites çekişte fark oluşturuyor.
Bir vites fark 4 tonluk bir traktör için ortalama 40 n.m. tork farkı demek olur.
Haklisiniz hocam,5065 pompa ayari ile 1 vites fark etti eskiden b2 ile 17li mibzer cektigi yerde suan b3 ile 25li tiller cekiyo ustelik bahar sürumunde.

Arkadaşım engebeli arazi die belırtmısım zaten yukarıda 👍 acıklama yapmana gerek yok tek çeker her zaman cekısı fazla olur aynı model çiftcekere göre ama arazi çamurlu ve engebeli arazide bu değişir de sen çift çekere 5 ton sar diğer tek çekere de 5 ton sar tek ceker hep bayırlara daha seri girer çekişli girer ben bundan bahsediyorum ok ... O tecrübe bendede mevcut 🙂
Ben ayni model motorlari karsilastirmadim ki,2006 td 65 tek ceker ile 2017 4 ceker 4 75 i karsilastirdim,75 4 ceker acikkende 65 kadar cekmiyo dedim.
5 ton olayina gelirsek cifceker traktoru rampada yukun altinda tek cekerde kullanirsan performans alamassin ama 4 cekerde kullanirsan gayet guzel gider.

Ben ayni model motorlari karsilastirmadim ki,2006 td 65 tek ceker ile 2017 4 ceker 4 75 i karsilastirdim,75 4 ceker acikkende 65 kadar cekmiyo dedim.
5 ton olayina gelirsek cifceker traktoru rampada yukun altinda tek cekerde kullanirsan performans alamassin ama 4 cekerde kullanirsan gayet guzel gider.
Aynı beygır için diyorum aynı beygirde çifçeker aynı model de tek çekeri 4*4 baglı olsa bile gecemez tek ceker daha seri gider bu her zaman boyledir ama pompa ve agzantrik ile oynamamak şarti ile 👍

Aynı beygir için diyorum aynı beygirde çift çeker aynı model de tek çekeri 4*4 bağlı olsa bile geçemez tek çeker daha seri gider bu her zaman böyledir ama pompa ve egzantrik ile oynamamak şartı ile 👍
Çift çekerin ön aks ağırlığı farkı ortalama 500 kg olur.
İvmelenme , ara hızlanma elbet farklı olacaktır.
F=m*a , m, kütle , traktör genel ağırlığı artınca ivme azalacaktır,
Tork değişmez, bisikletimizde yine 30 kg lık, çocuk pedal çeviriyor.
75 hp , 300 n.m. , 30 kg.m torkla motor krank çeviriyor.

Ön lastiklerin direncini hesaplamamıssın hocam ?

Tork la ilgili bir sey dedıgımı görmüyorum 🤔

Hocam peki kuyruk milinde isler nasil oluyo,2 traktorde 75 hp ama torklari farkli torku fazla olan daha mi iyi cevirir yoksa kuyruk milinde hp mi onemlidir?

Hocam peki kuyruk milinde isler nasil oluyo,2 traktörde 75 hp ama torkları farklı torku fazla olan daha mi iyi çevirir yoksa kuyruk milinde hp mi önemlidir?
Kioti RX 7320 Eco CRDi , 75 hp, max tork, 1300 rpm , max güç 2600 rpm , 200 n.m. tork , %22 tork yedeği.
1700 rpm ve 2300 rpm de 540 kuyruk mili devri var.
Zetor 7441 , 76 hp, max tork, 1500 rpm , max güç 2300 rpm , 320 n.m. tork , %35 tork yedeği.
1600 rpm ve 2200 rpm de 540 kuyruk mili devri var.
Kubota 9540 Hi Lo , 95 hp, max tork , 1500 rpm , max güç 2600 rpm , 316 n.m. tork , %20 tork yedeği ,
1600 rpm ve 2000 rpm de 540 kuyruk mili devri var.
Tork azalış yüzdeleri ve fren motor gücü verileri kataloglarda bulunmaz, testlere bakmak gerekiyor.
3 m^3 yem karmada Kioti ekonomik tüketim yaparken , saman bağlamada çalışmaz.
JD gibi %90 motor yüküyle az çalışacak motor saman bağlamada iyi performans verebilir.
%60 ve %35 motor yüküyle de az yakabilecek motor niteliklerini powermix testlerinden incelememiz gerekiyor.
Yarım yükte az yakacak motor tam yükte yakıtı aşırı arttırabiliyor, tam tersi de olabilir.
NH T5050 , tork yedeği %35 civarları , kuyruk milinde %50 civarları , emsal modellerden bariz kuyruk mili gücü farkı var.
Katı gübre serpme römorku ve silaj biçimi için kullanışlı olur, ot biçmeye fazla gelmeyebilir.
Aynı beygirde torku fazla olan güçlü çevirir ama motor yük dengeleme devir konumları da önemlidir.
Kuyruk mili tork yedeği yüksek olan daha da güçlü çevirir.
3 4 ton mısır silajı biçiliyorsa bir şey anlaşılmaz, 6 7 ton mısır silajı biçilirse fark daha iyi görülür.

Kioti RX 7320 Eco CRDi , 75 hp, max tork, 1300 rpm , max güç 2600 rpm , 200 n.m. tork , %22 tork yedeği.
1700 rpm ve 2300 rpm de 540 kuyruk mili devri var.
Zetor 7441 , 76 hp, max tork, 1500 rpm , max güç 2300 rpm , 320 n.m. tork , %35 tork yedeği.
1600 rpm ve 2200 rpm de 540 kuyruk mili devri var.
Kubota 9540 Hi Lo , 95 hp, max tork , 1500 rpm , max güç 2600 rpm , 316 n.m. tork , %20 tork yedeği ,
1600 rpm ve 2000 rpm de 540 kuyruk mili devri var.
Tork azalış yüzdeleri ve fren motor gücü verileri kataloglarda bulunmaz, testlere bakmak gerekiyor.
3 m^3 yem karmada Kioti ekonomik tüketim yaparken , saman bağlamada çalışmaz.
JD gibi %90 motor yüküyle az çalışacak motor saman bağlamada iyi performans verebilir.
%60 ve %35 motor yüküyle de az yakabilecek motor niteliklerini powermix testlerinden incelememiz gerekiyor.
Yarım yükte az yakacak motor tam yükte yakıtı aşırı arttırabiliyor, tam tersi de olabilir.
NH T5050 , tork yedeği %35 civarları , kuyruk milinde %50 civarları , emsal modellerden bariz kuyruk mili gücü farkı var.
Katı gübre serpme römorku ve silaj biçimi için kullanışlı olur, ot biçmeye fazla gelmeyebilir.
Aynı beygirde torku fazla olan güçlü çevirir ama motor yük dengeleme devir konumları da önemlidir.
Kuyruk mili tork yedeği yüksek olan daha da güçlü çevirir.
3 4 ton mısır silajı biçiliyorsa bir şey anlaşılmaz, 6 7 ton mısır silajı biçilirse fark daha iyi görülür.
Hoca ne Dion ya valla kaç senedir su traktör içindeyim ne dediğini anlamadim fransizca gibi yazıon o öle bu böyle şu şöyle 😅sunu daha anlaşılabilir sekılde yaz tork yedeği nedir ?

Bu arada kuyruk mili için tork ,devrın stabıletesi için gerekli ..HP bg ise cevırme momenti için cevırmedekı güç için yani 70 bg her motorun kuyruk mılı performans ı diğerlerinin Torku ne kadar da düşük olsada cevırır ama Torku Yuksek olan 2500 rpm 10 sanıyede cıkıyorsa Torku dusuk olan 20 sn de cıkar ama çıkar

beygır nerde devreye giriyor ?

Atıyorum 55 bg diyelim

Beygir Max gazda ekipmanın momenti ile 20 de kalır...

65 bg ise 25 30 gazı gorur yanı kuyruk mılınde beygir önemli dir

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Hoca ne Dion ya valla kaç senedir su traktör içindeyim ne dediğini anlamadım Fransızca gibi yazıyon o öle bu böyle şu şöyle 😅 şunu daha anlaşılabilir şekilde yaz tork yedeği nedir ?

Bu arada kuyruk mili için tork ,devrin stabilitesi için gerekli ..HP bg ise çevirme momenti için çevirmedeki güç için yani 70 bg her motorun kuyruk mili performans ı diğerlerinin Torku ne kadar da düşük olsa da çevirir ama Torku Yüksek olan 2500 rpm 10 saniyede çıkıyorsa Torku düşük olan 20 sn. de çıkar ama çıkar

beygir nerde devreye giriyor ?

Atıyorum 55 bg diyelim

Beygir Max gazda ekipmanın momenti ile 20 de kalır...

65 bg ise 25 30 gazı görür yanı kuyruk milinde beygir önemli dir.
Genelde ekonomik kullanım için 540 E kuyruk mili tavsiyesi alıyoruz.
Motorun en az yakıt bölgesi dışında olabiliyor.
Torku yüksek olan güçlü çevirecektir.
Motorda aynı tork , beygir sayısı yüksekse yol hızı daha yüksek olabilir, daha önce söylemiştik.
Max tork noktasında torklar eşitse benzer güçte çevirecektir.
Tork artış yüzdesi yüksek olan Fiat 640 gibi devirleniyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı