new holland td80 & erkunt servet 80.3. seçimmm ???

Ynt: new holland td80 & erkunt servet 80.3. seçimmm ???

mali87 link=topic=63358.msg711826#msg711826 date=1362227804' Alıntı:
erkuntun e serisinde carraro şanzıman var. Newhollnda ise nh nin kendi şanzımanı (66 serisi ) var. iki şanzımanın ortak özellikleri sadece vites sayıları, ikiside birbirinden farklı şanzıman.

dediğin doğrudur ama sitede bir arkadaşta 80.3 e serisiyle td 85 i aynı anda kullanmış ve erkunt un 3 silindir olduğu halde td den çok daha seri olduğunu ve çok memnun olduğunu söylemişti. bence erkuntun da e serisi gayet yeterli olur sonuçta hiç arıza verdiğini de duymadım erkuntun

erkuntun 80.3 modelleri zf olanlar 80.4 daha iyi oturmuş modelerdir.güçlü ve ekonomiktir.zaten tutulan olanı 3 silindir zf ve zf grublarıdır.
güçlü ve ekonomiktir.
özellikle euro 2 motorlar daha avantajlı intercollor ve küçük işlemle güç ve performans çok güzeldir.

bence nh derim erkunt ağır ve hantal bi traktör manevra kabiliyeti sınırlı eğer arazileriniz dar ve parçalıysa nh daha kıvrak kalacaktır. yakıt olarak ise kullananlar daha iyi bilir ben td 80 kullanmadım ama nh ler yaktığının karşılığını verir. çoğu kişinin dediği gibi pazarın kralı nh dir. bir telefon açar satarsınız. Türklüğe gelirsek nh türk traktör üretimi olan cnh motor ve şanzımanları kullanmakta yani Türk üretimi. erkunt un motorlarının hazır halde dışarıdan geldiğini duymuştum ama şimdi ne oldu bilmiyorum. ayrıca erkunt benim tabirimle toplama bir traktör yani motoru şanzımanı vs. farklı farklı yani kendi iç uyumu çok iyi değil. bu durumda olan traktörler de genelde çok yakıyor. tercih sizin ama erkunt derseniz illa en azından luks serisini alın da bi nebze de diğer serilerden iyidir...