New holland tt65 sorun

Bugun 4_12 nolu pullukla nohut yeri hazirlarken yaklasik 10 dekar yer aktardiktan sonra tt65 bir anda tarlanin ortasinda kaldi acaba neden olmus olabilir debriyaj balatasindan supheleniyoruz

Bugun 4_12 nolu pullukla nohut yeri hazirlarken yaklasik 10 dekar yer aktardiktan sonra tt65 bir anda tarlanin ortasinda kaldi acaba neden olmus olabilir debriyaj balatasindan supheleniyoruz

Balatadan olmayabilir karartma içini. Debriyaj pedal ayarı düzgün yapılmamış olabilir. Benim jd yapmıştı aklım gitmişti. Servise gidecektim tarladan çekerek getirdiler. Ama tecrübe işte babam altına yattı bedalı sıktı canavar gibi oldu. Belki öyle birşeydir.

Debriyaj boşluk ayarı yaptırmalısınız.1000 saat gibi bu ihtiyaç oluşur.Balata ömrü ortalama kullanımda 4000 saat civarları gitmesi lazım.Motorda 11 inch,28 cm çapında bronz serametalik balata var.Kısa sürede bitmez. Boşluk ayarı yaptırmassanız, debriyaj yarım debriyajda kalır, debriyaj bilyası sürekli döner ve bilye kitleyebilir ayrıca plaka tam kitleyemeyeceği için balata yüzeyini aşındıracağından balatayı da bitirme durumu oluşabilir.Servisin görmesi gerekir.

Bence de motoru hemen kötülememek lazım. Çalışan makine tabiki arızalar olacak. Kimin traktöründe arızalar olmuyor ki. Ben şahsen jd ciyim fakat gel gör ki parça fiyatlarından şikayetçiyim. Kaç kez satma niyetine girdim fakat kuduz gibi hiç kıyamıyorum. Topraklarınız güzel sanırım 4 lü 12 koşuyorsunuz 65 liğe. Biz aynı pulluğu 85 beygir jd de koşuyoruz. O bile bazen ağır geliyor.

Bence de motoru hemen kötülememek lazım. Çalışan makine tabiki arızalar olacak. Kimin traktöründe arızalar olmuyor ki. Ben şahsen jd ciyim fakat gel gör ki parça fiyatlarından şikayetçiyim. Kaç kez satma niyetine girdim fakat kuduz gibi hiç kıyamıyorum. Topraklarınız güzel sanırım 4 lü 12 koşuyorsunuz 65 liğe. Biz aynı pulluğu 85 beygir jd de koşuyoruz. O bile bazen ağır geliyor.
Tarlalarimiza her yil ortalama donume 1er romork yaklasik 2 3 ton hayvan gubresi doker bunuda pullukla aktarmada topraga karistiririz bunun cok faydasini gorduk.donumden 50 ila 100kg artis oluyor taraktore gelirsek koyde tek bizim degil en az 5 6 kiside daha bu traktorlerde debriyaj balatasi degisikligi oldugunu ogrendik.genellikle derin surum yapariz (malum ankarada yagmur yetersizliginden) ve traktoru yorariz pullukta tekerlek yok girebildigi derinlige kadar girer sanirim fazla sıkıstirdigimizdanda oluyo

Traktorde kepcede var hayvan gubresi yukleme balya yukleme gibi islerde kisa mesafede devamli vites degirtimizden (ileri git geri gel yapildigindan) buda balata omrune etki yapiyo sanirim

Yaklaşık 2 ay önce ekinlere jd5065 le silindir cekiyordum bir parseli bitirdim fakat traktörün hızında düşüş vardı ikinci parsele geçerken rampa çıkmam gerekiyordu. Rampanın sonunda devir 2400 olmasına rağmen traktör kaplumbağa hızında hareket ediyordu. Neyse traktörü düze çıkardım ne yapayım diye düşünürken birden aklıma baskı balata geldi. Paspası kaldırdım ve baktım debriyaj halatı çok gergin duruyordu biraz gevsettikten sonra eskisinden daha iyi hale geldi.