NEW HOLLAND YENİ BİR DÜNYA REKORUNew Holland CR10.90 combine Guinness World Reco

Ynt: NEW HOLLAND YENİ BİR DÜNYA REKORUNew Holland CR10.90 combine Guinness World Reco

yorumlar için herkese teşekkürler arkadaşlar bende videoyu ilk izlediğimde şaşırmıştım 1 saatte 105 ton 8 saatte 797 ton buğday müthiş bişey daha ne söylenebilirki...bu arada şu anda yanımda sitemizden agusta 80 nickli arkadaşımız osman göksu ve ailesi var bizlere misafir geldiler hep beraber konulara bakıyoruz...

Ynt: NEW HOLLAND YENİ BİR DÜNYA REKORUNew Holland CR10.90 combine Guinness World Reco

Adamlar saatte 100 ton hasad ediyor ve daha fazla nasil kapasite izi artirirız diye çalışıyorlar biz saatte 2 depo bicebilsek sevincden uçuyoruz.

güzel paylaşım,buğday verimi her şey süper olmuş,işte tohum,toprak,iklim ve insanın birleştiği en önemli video bu adamlar sürekli bir arayış içinde ekipmanın kapasitesini ve ürün verimi nasıl artıra bilirim diye kafa yoruyorlar,benim hemen araştırmacı yanım uyandı :S buğdayın cinsini araştırdım ingiltere de çok verim li bir çeşit miş SANTİAGO https://www.kws-uk.com/ca/fr/eaul/

sebazios link=topic=78336.msg927619#msg927619 date=1413759940' Alıntı:
Bu makinayı üreten NH mühendisleri 55-46 ' yı üretilirken nerdeydi merak ediyorum :D

Arz ve talep meselesi :D almayın şu NH leri bakın neler neler çıkarıyorlar 2025 planlarını daha erkene nasıl alıyorlar

sebazios link=topic=78336.msg927619#msg927619 date=1413759940' Alıntı:
Bu makinayı üreten NH mühendisleri 55-46 ' yı üretilirken nerdeydi merak ediyorum :D
neyi var 55 in bea :) ne kadar ekmek o kadar köfte ama parasına göre köftesi iyi bence sonuçta 30 yıllıık traktör ama gene iyi yani :D o yıllarda ürettikleri daha doğrusu kendileri için ürettikleri traktörler çok çok iyi 415 in bile dt si var adamlarda :)

dustero link=topic=78336.msg927773#msg927773 date=1413819519' Alıntı:
La çöpleri atmışlar Türkiyeye işte ;D
işte ben de onu diyorum ne kadar ekmek o kadar köfte ;) sonuçta nh nin türkiyedeki biçerdöverleride bu biçerdöverin tırnağı olamaz o zaman soruyorum burdakiler tasarlanırken neredeymiş mühendisler ?
55-46 diyerek model belirtilmiş ben ona karşılık yazmıştım ama sadece o bu değil hatta sadece nh markası değil bence bütün marka modellerde durum bu :)

löw 2 tane CR 9080 sayısız CX var nediysin sen :) 1975ten beri rotorumuz var bizim sen biliymisin *098*- ama Türkiye ' ye sokmadılar TF 46 ve TF 76ları ayrı mesele...

kardeşim çöp derken aman ha kusura bakma yanlış anlama espiri mahiyetinde söyledim ben. Aslında olay nekadar ekmek okadar köfte muhabetide değil 3 köfteyi 5 köfte fiyatına millete kakalamak mesele. Fiat 1000dt yada 1500dt soktularda bizmi almadık. Bu tamamen distribütörün cep stratejisi. Ülkesine neyi layık görüyosa onu getiriyo bazen düşünüyorum başlarındaki yahudimi diye.

dustero link=topic=78336.msg927812#msg927812 date=1413823311' Alıntı:
löw 2 tane CR 9080 sayısız CX var nediysin sen :) 1975ten beri rotorumuz var bizim sen biliymisin *098*- ama Türkiye ' ye sokmadılar TF 46 ve TF 76ları ayrı mesele...

kardeşim çöp derken aman ha kusura bakma yanlış anlama espiri mahiyetinde söyledim ben. Aslında olay nekadar ekmek okadar köfte muhabetide değil 3 köfteyi 5 köfte fiyatına millete kakalamak mesele. Fiat 1000dt yada 1500dt soktularda bizmi almadık. Bu tamamen distribütörün cep stratejisi. Ülkesine neyi layık görüyosa onu getiriyo bazen düşünüyorum başlarındaki yahudimi diye.
öyle numunelik var tabi canım :D yok yok yanlış anlama değil miladı dolmuş alete ben ne diye fanatiklik yapayım sonuçta dediğinde haklısın ama işte durum tek bi marka veya model için değil hepsi için geçerli :) başlarda ekmek köfte işi varmış ama tabi günümüze bakarsak sen haklısın eskiden alım gücü düşük diye daha alt modeller geliyormuş şimdi ise eski teknolojiye alışan çiftçiye tümüyle değilde birkaç değişiklik ile yeni teknoloji adı altında durmadan satıyorlar ama alt yapı aynı bu durumuda en iyi kullanan nh tabiki :) hea o kadar atıp tutuyomda alsan ne alırdın diye soracak olursan bende nh alırdım ;D

başlarındaki yahudi mi sorusunun mi si fazla çünkü case new holland markaları fiatın ...peki fiat kimin italyan bi yahudi ailesinin...

Olay o değil ki, adamların 800 dekar toplu tarlası var, bizde 100 dekar üzeri bulmak mesele :) Bunları göndermeme sebepleri bu, özel istenirse 3-5 ay sonra siparişle gelir diye düşünüyorum.

Ben burada dekardan 1 ton verime takılalım derim :) bence asıl önemli olan o. Bir de arkadaşlar susuz 1 ton demişler de, ciddi misiniz bu konuda siz? Burada sulu alamıyor insanlar o miktarı. Ben inanmak istemiyorum buna :p Gerçekse eğer iklimden kaynaklanıyor diye düşünürüm, yağış bol falan :)

DeHLiZ link=topic=78336.msg930373#msg930373 date=1414524902' Alıntı:
Olay o değil ki, adamların 800 dekar toplu tarlası var, bizde 100 dekar üzeri bulmak mesele :) Bunları göndermeme sebepleri bu, özel istenirse 3-5 ay sonra siparişle gelir diye düşünüyorum.

Ben burada dekardan 1 ton verime takılalım derim :) bence asıl önemli olan o. Bir de arkadaşlar susuz 1 ton demişler de, ciddi misiniz bu konuda siz? Burada sulu alamıyor insanlar o miktarı. Ben inanmak istemiyorum buna :p Gerçekse eğer iklimden kaynaklanıyor diye düşünürüm, yağış bol falan :)
Dikkatinizi Şu Videoya Çekmek İsterim... Özellikle 2:15 Ve 4:27 ' ye... Biçerler Ve Ekinler Simsiyah Olmuşlar... Hasat Zamanında Bile Öyle Yağmur Yağmışki Hasat Edecek Günü Anca Bulmuşlar... Varın Artık Buğdayın Yetişme Zamanında Yağan Yağmuru Siz Düşünün :)

http://youtu.be/fvsoLU8A0nI

Mesele sadece yağmurda değil değerli arkadaşlar organik maddenin İngiltere arazilerinde %14 dolaylarında olduğunu unutmayalım. Ayrıca bu biçilen buğday kışlık buğday bizim ektiğimiz gibi yazlık değil. Mezopotamya bölgesinde yapılan kazılarda 1500 yıllarına ait genç tohum bulundu bundan 10 sene evvel. O tohumun rivayete göre TR de 4ton/da verimi olduğu söyleniyordu. Ancak o tohumlar nasıl olduysa kısa zamanda kayboldu... Yine rivayete göre USA topraklarında dolaştığı söyleniyor.

Ha bu arada şunuda söyleyim siz NH ye gidip ben CX7090 Elevation istiyorum yatar elekli ve kavuz dağıtıcılı olsun dediğinizde alacağınız cevap size 2012 model sıfır CX8070 verelim 6 sarsaklı hem daha performanslı hem daha ucuz cevabını alırsınız oyüzden çenenizi hiç boşuna yormayın :) DeHLiZ

dustero link=topic=78336.msg930632#msg930632 date=1414594908' Alıntı:
Mesele sadece yağmurda değil değerli arkadaşlar organik maddenin İngiltere arazilerinde %14 dolaylarında olduğunu unutmayalım. Ayrıca bu biçilen buğday kışlık buğday bizim ektiğimiz gibi yazlık değil. Mezopotamya bölgesinde yapılan kazılarda 1500 yıllarına ait genç tohum bulundu bundan 10 sene evvel. O tohumun rivayete göre TR de 4ton/da verimi olduğu söyleniyordu. Ancak o tohumlar nasıl olduysa kısa zamanda kayboldu... Yine rivayete göre USA topraklarında dolaştığı söyleniyor.

Ha bu arada şunuda söyleyim siz NH ye gidip ben CX7090 Elevation istiyorum yatar elekli ve kavuz dağıtıcılı olsun dediğinizde alacağınız cevap size 2012 model sıfır CX8070 verelim 6 sarsaklı hem daha performanslı hem daha ucuz cevabını alırsınız oyüzden çenenizi hiç boşuna yormayın :) DeHLiZ
%14 mü yoksa %4 mü organik madde...