New Holland Zamlı Fiyat Listesi | Ocak 2023

devalüasyon enflasyon sarmalı denilen olay bu işte

90 lı yıllarda yaşadıkta, bu kadarda değildi, hiçolmazsa malı satmak için uğraşanlar vardı, malın üzerine afaki koydukça koyan yoktu, şimdi sanırım 70 lerdeki gibi karaborsa oldu herşey, yokluk yılları gibi, fakat o zaman bile yok diye fiyatı afaki artmıyordu deniliyor, şimdiki olanın izahı yok.

Hayır alanda düşünmeden o parayı basıyor anlamadımki, ne çok paran varmış sanki alınca şampiyonmu olunuyor, nasıl bir psikolojiyle alınıyor, alan kazanıyor mantığımı nedir.

yok diye bişeyin fiyatı artarmı, yoksa ilelebedi yokmu olacak bu şey piyasada, öyle bi algı var müşteri tarafında sanırım, yarın gelirsen 50 bin daha zamlı olur duyunca normal olarak psikolojisi zamsız almaya odaklanıyor ama zaten normalin üzeri fiyattan almış oluyor.

geçen yıl 600 dü bu yıl 1300 oldu seneye 3 milyon sonraki yıl 7 milyonmu olacak, olursada kazanacakmı alan?Kimse kazanamaz bu durumda, herkes zararda olur aslında.

devalüasyon enflasyon sarmalı denilen olay bu işte
90 lı yıllarda yaşadıkta, bu kadarda değildi, hiç olmazsa malı satmak için uğraşanlar vardı, malın üzerine afaki koydukça koyan yoktu, şimdi sanırım 70 lerdeki gibi karaborsa oldu herşey, yokluk yılları gibi, fakat o zaman bile yok diye fiyatı afaki artmıyordu deniliyor, şimdiki olanın izahı yok.
Hayır alanda düşünmeden o parayı basıyor anlamadım ki, ne çok paran varmış sanki alınca şampiyon mu olunuyor, nasıl bir psikolojiyle alınıyor, alan kazanıyor mantığımı nedir.
yok diye bi şeyin fiyatı artar mı, yoksa ilelebedi yok mu olacak bu şey piyasada, öyle bi algı var müşteri tarafında sanırım, yarın gelirsen 50 bin daha zamlı olur duyunca normal olarak psikolojisi zamsız almaya odaklanıyor ama zaten normalin üzeri fiyattan almış oluyor.
geçen yıl 600 dü bu yıl 1300 oldu seneye 3 milyon sonraki yıl 7 milyon mu olacak, olursa da kazanacak mı alan? Kimse kazanamaz bu durumda, herkes zararda olur aslında.
Geçen yıl 66 000 traktör satılmış nerdeyse 2018 rakamlarına yaklaşıyor, 72 000 adetti.
Köfteci ile poz verdik diye kırmızı et piyasası bu kadarda ucuzlatılmaz ki.
100 lük traktör 4 ton dana eti parasıydı şimdilerde 10 ton dana eti parası isteniyor, hayret ediyoruz.

• Beğen
Tepkiler: toztoprak
bu işin sonu belli, batmayan kalmıycak, maaşlar kuşa dönecek, alım gücü sıfırlanacak, satıcıda satamaz hale gelecek ve toplumun her kesimi ağzının payını alıcak oturacak arkasının üstüne, aynı şeyler yaşanıyor farklı sonuç çıkmaz ve beklememekde lazım bence., Allahdan hayırlısı artık, kalan sağlar bizimdir.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

2020 2021 2022 yılı içinde traktor alanlar hatta kredi ile alqnlar şuan taksidini cebinde gezdiriyor
4 aydır traktor alma arefesindeyiz bi türlü nasip olmadı
30 agustosta takaslı 250 bine almadim traktora dün 450 bin usteylen pazarlik yaptik
6 ayda 200 bin zarar ettik
Takassiz nakit almis olsaydik kendi traktorumuz kâr kalacaktı
Bugun kandi traktorum aldigim traktor kadar ediyor şimdi kendi traktorumu veriyorum bi okadarda üste veriyorum
Ogün 460 bin olan trakktor bugun 850 oldu