NH TD80D Turbo İntercooler ve BKS 25'li Aysan

Ynt: NH TD80D Turbo İntercooler ve BKS 25'li Aysan

nh link=topic=37539.msg319390#msg319390 date=1293636203' Alıntı:
sanıırm bu biraz farklı bizde benzer 11 li war motoru sani tutuyor gibi düzleşiyor tarlada o bacakları o zmn motoru sanki tutuyor gibi geliyor bana sizdede öyle sorunlar oluyormu? ;)
tşkler..

11 li ise o bu alet degil kibarcasi kültüvatör köylücesi kazayagidir. Sanirim bu aysan tirmik diye geciyor...

reallion link=topic=37539.msg319398#msg319398 date=1293637039' Alıntı:
varsa bi fotosunu yükle görelim demek istediğin ekipmanı. Valla biz bunu bu sene kullandık gayet iyi traktörüde hiç tutmuyor toprağıda güzel bi şekilde ekime hazırladık ve tarladada oldukça seri td80 bu aysanla.

Arkadasin dedigi alet sanirim bu. Merdaneli kazayagi... Gecen sene bi arkadasdan emanet alip bununla hazirlamistik tarlalalari. 8000 ytl ye aldik demisti. Bu 25 li aysanin fiyati nedir acaba...

Uploaded with ImageShack.us

satocan58 link=topic=37539.msg319401#msg319401 date=1293637534' Alıntı:
Arkadasin dedigi alet sanirim bu. Merdaneli kazayagi... Gecen sene bi arkadasdan emanet alip bununla hazirlamistik tarlalalari. 8000 ytl ye aldik demisti. Bu 25 li aysanin fiyati nedir acaba...

Uploaded with ImageShack.us
vallahi bizim oralarda aysan diye geçiyor ama Hafif Tip Yaylı Kültivatör kibarcası ve Bu ikincil toprak işleme alet kombinasyonu ile toprak, çizel yada pullukla işlendikten sonra ekim veya dikime hazır hale getirilir. Titreşimli çalışan ayaklar ve opsiyonel merdane kesekleri kırarak toprak yüzey alanını azaltır, toprağın nemini korur ve tavını kaybedip, granüler yapısının bozulmasını engeller.Yaylı kültivatörler ekonomik aletlerdir çünkü birçok aletin yaptığı işi tek başlarına yapabilirler. Takviye ayakları sayesinde sert çalışma koşullarına direnç gösterirler. diye bir açıklama var kendi sayfasında. Senin gönderdiğin resimdekide bunun ağır tipi olarak geçiyor ve bizim buralarda ona döşemen diyorlar.

Fiyatı:2650 TL

Nasıl kağıt mendil denilince SELPAK veya margarin denilince SANA akla geliyorsa kombikrüm ile AYSAN bağdaştırılıyor. AYSAN aslında firmanın adı (Anadolu Yay Sanayi).

Sonbaharda pulluk / dipkazan ile sürülmüş tarlanın ilkbaharda tohum yatağını hazırlamak için kullandığımız 21 ayaklı Aysan (Kombikrüm) ile dekarda yaklaşık 0,5 litre mazot yakıyoruz (NH TT 65 DT).

Bu arada traktörünüz ve kombikrümünüz hayırlı olsun.

atila link=topic=37539.msg319417#msg319417 date=1293639982' Alıntı:
Nasıl kağıt mendil denilince SELPAK veya margarin denilince SANA akla geliyorsa kombikrüm ile AYSAN bağdaştırılıyor. AYSAN aslında firmanın adı (Anadolu Yay Sanayi).

Sonbaharda pulluk / dipkazan ile sürülmüş tarlanın ilkbaharda tohum yatağını hazırlamak için kullandığımız 21 ayaklı Aysan (Kombikrüm) ile dekarda yaklaşık 0,5 litre mazot yakıyoruz (NH TT 65 DT).

Bu arada traktörünüz ve kombikrümünüz hayırlı olsun.
Sağol iyi özetledin aynen dediğin gibi yörelere göre isim değişiklik gösteriyor bizim buralarda bi aysan denmiş öylede kalmış işte.
nh link=topic=37539.msg319416#msg319416 date=1293639970' Alıntı:

Uploaded with Smhgwz..
resmi bu 11 li yada iki çıkartıp 9 lu olarak kullnaıyoruz çeşitli tarlalarda ve bu sene ben kullandım hep babam kullanmadı ama bana tutuyor gibi geliyor 54-c ye takıyoruz ondan sormuştum..
senin resimdekinden farklı tabiki bu ona burda tiller veya döşemen diyorlar bizde onun 13lüsünü olmayı düşünüyoruz acaba fiyatları ne aralarda bilgin varmı.

Aysan ismi firmadan geliyor, bu firma cem uzanlarındı büyük firma idi bir zamanlar. Firma TMSF ' nin eline geçince yağma oldu resmen. Bu firmadan 3 tane marka çıktı piyasaya Doğsan, Bks ve Türkaysan.
Aysan dedikleri alet alçak tip, çok bacaklı 17 den 35 e kadar çıkıyor yüzeysel işleme yapıyor, tiller denilen alet yüksek tip kalın malzemeden daha az bacaklı 11-17 arasında toprağı daha derin işliyor ancak güç gerektiriyor aysan (yaylı kültüvatör) ' lere göre. Tek sorunu aralardan ot kaçırıyor araları fazla açık.
Almayı düşünen arkadaşlara bks ' nin patronu erol beyle görüşmelerini tavsiye ederim işinde uzman bir arkadaşımız. Ben BKS ' nin 13 lü 3 sıralısını 2800 tl ye almıştmk 2 yıl oldu çok memnunum buğday yeri hazırlamada 2 kat çekiyorum çok güzel hazırlıyor yeri.
Manisada bir bayi arkadaşımda bks 21 li aysan var bir hayli zamandır elinde hesaplı bir fiyat verir sanırım. Bu civardaki arkadaşlar tanır çobanisa da mercan usta.
Not: Bu makinelerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus makine yerde iken geri gidilmemesi gerekiyor çünkü bacakları hemen kırar.

ydincbayram link=topic=37539.msg319483#msg319483 date=1293650200' Alıntı:
Aysan ismi firmadan geliyor, bu firma cem uzanlarındı büyük firma idi bir zamanlar. Firma TMSF ' nin eline geçince yağma oldu resmen. Bu firmadan 3 tane marka çıktı piyasaya Doğsan, Bks ve Türkaysan.
Aysan dedikleri alet alçak tip, çok bacaklı 17 den 35 e kadar çıkıyor yüzeysel işleme yapıyor, tiller denilen alet yüksek tip kalın malzemeden daha az bacaklı 11-17 arasında toprağı daha derin işliyor ancak güç gerektiriyor aysan (yaylı kültüvatör) ' lere göre. Tek sorunu aralardan ot kaçırıyor araları fazla açık.
Almayı düşünen arkadaşlara bks ' nin patronu erol beyle görüşmelerini tavsiye ederim işinde uzman bir arkadaşımız. Ben BKS ' nin 13 lü 3 sıralısını 2800 tl ye almıştmk 2 yıl oldu çok memnunum buğday yeri hazırlamada 2 kat çekiyorum çok güzel hazırlıyor yeri.
Manisada bir bayi arkadaşımda bks 21 li aysan var bir hayli zamandır elinde hesaplı bir fiyat verir sanırım. Bu civardaki arkadaşlar tanır çobanisa da mercan usta.
Not: Bu makinelerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus makine yerde iken geri gidilmemesi gerekiyor çünkü bacakları hemen kırar.
bu makinayla geri gidilmez demişsiniz abicim ama bazen balya kalıntıları denk gelip tıkanıyor ben döşemenler 25 ile hidroliği sonuna kadar indirip hızlı bi şekilde geri ileri yaparak dağıtmak için kullanıyorum 2-3 senede 15bin dönüm yer sürdüm hiç ayak kırmadım 3000dönüm yer sürüp hurdalığımıza 2ayda giren bks 25li arka bahçemizde yatıyor 30senelik gibi döşemenlerde ise uçlarını değiştirmekten başka hiç birşey yapmadım ve 2-3 ay bekleyin sizlere videosunu çekeceğim geri geri 3.vites tam gaz taşlı yada ağır toprakta ;)

Tucano340&Arion520 link=topic=37539.msg319509#msg319509 date=1293653961' Alıntı:
bu makinayla geri gidilmez demişsiniz abicim ama bazen balya kalıntıları denk gelip tıkanıyor ben döşemenler 25 ile hidroliği sonuna kadar indirip hızlı bi şekilde geri ileri yaparak dağıtmak için kullanıyorum 2-3 senede 15bin dönüm yer sürdüm hiç ayak kırmadım 3000dönüm yer sürüp hurdalığımıza 2ayda giren bks 25li arka bahçemizde yatıyor 30senelik gibi döşemenlerde ise uçlarını değiştirmekten başka hiç birşey yapmadım ve 2-3 ay bekleyin sizlere videosunu çekeceğim geri geri 3.vites tam gaz taşlı yada ağır toprakta ;)
Bana imalatçı tarafından söylenen bu, istersen sende bi sor danış.

ydincbayram link=topic=37539.msg319972#msg319972 date=1293989131' Alıntı:
Bana imalatçı tarafından söylenen bu, istersen sende bi sor danış.
danışmama gerek yok çünkü bks ye güvenen birisi değilim bks 25li aysanı 3000 dönüm yerde parçalayıp hurdaya çıkarmış birisiyim...

80 beygirlik traktör alan niye 3 silindirli traktör alır ki?bana çok mantıklı gelmiyo. güç-tork oranında td 80 in td65 den farkı yok.(GÜÇ-TORK oranı). İntercool lafına kanmayın. daha güçlü turbo takılan motoru soğutmak için motor yağının devir-daim yapmaya takılan küçük radyatör nihayetinde.