nh td90d bakıyorum

105 hp traktörümün yanına almayı düşünüyorum.mazot 4 tl yi geçti malum.
ilaçlama-gübreleme-ekim işleri-çapalama-getir götür işleri gibi
ikinci el değeri-yakıt oranı sizce doğru tercihmi?

Ynt: nh td90d bakıyorum

masseysuper90 link=topic=53869.msg565338#msg565338 date=1332007910' Alıntı:
Hava mı atıyorsunuz yoksa bende bir gariplik mi var.Mazot pahalı td 90d arıyor arkadaş.

yok üstad , takımlarım 105 e göre mesela ekici 3m - goble 24 lü hidrolik askılı - gübreleme 1.500 kg lık yerlerimiz bayırlık

Arkadaşlar 90 Hp bir traktör alması bence daha iyi olacaktır. Trakya ' da genellikle kullanılan takımlar büyüktür. Şimdi 70 Hp bir traktör alsa her takıma takamaz. Aynı dertten bizde müzdaribiz. Büyük takımları oradan oraya kaldırmak için bile 70-66 ufak geliyor. Onun yerine 90 Hp civarı kuvvetli bir traktör olsa daha uygun olacak. O yüzden arkadaşın TD90D alması takımları için daha uygun olacaktır.

miccormick105 yazıyor profilinde.
td90 baya büyük gelir bence. :)
servette ağır kalır bence ara işlerinde :)
td80 uygundur bence 3piston.80hp
tabiki başka alternatiflerde bol.
aslında landini daha çok uyar. :) fazla pahalı deildir.
case same deutz bunlarında güzl seçenekleri vardır bence :)

Tekirdağda şube açıldı mı bilmiyorum ama Lüleburgaz Askaleye gitmenizi öneririm. Kubota M 8540 tam size göre bir traktör. Ara işler için, , az yakması açısından, her şeyinin Kubota olması açısından, konforlu olması açısından, yüksek manevra kabiliyeti açısından tam size göre bir traktör. Düşünmenizi ve gitmenizi tavsiye ederim. Kullanıcılarına da sorabilirsiniz. Kubota bölümündede bilgiler mevcuttur.

doganbey1 link=topic=53869.msg565397#msg565397 date=1332011936' Alıntı:
Tekirdağda şube açıldı mı bilmiyorum ama Lüleburgaz Askaleye gitmenizi öneririm. Kubota M 8540 tam size göre bir traktör. Ara işler için, , az yakması açısından, her şeyinin Kubota olması açısından, konforlu olması açısından, yüksek manevra kabiliyeti açısından tam size göre bir traktör. Düşünmenizi ve gitmenizi tavsiye ederim. Kullanıcılarına da sorabilirsiniz. Kubota bölümündede bilgiler mevcuttur.
Katılıyorum.. Kubota ara işler için uygun traktörler..

sonra bi bakmışın 105 ara işi olmuş ;D ;D

td80 kullanıcısı olarak tavsiye ederim yakıtı az gücüde gayet iyi. fakat asfaltta yakar tabi devirli kullanmazsan. :) illede nh derseniz td80d derim. td90 ında aşağı kalır yanı yok 105 ten. zaten büyük motorun var gübreyi mübreyi her işini görür oda.

td90 ile 105 arasında cok bi yakıt farkı olmaz diye düşünüyorum agırlıklarıda birbirine yakındır zaten.. sen yakıtı düşürmek için alıyosan makina 105 in yanına 70lık maksimum bi traktör almalısın ha 70lıgın çekmedigi ekipmanları zaten 105 ile çekersin.. ama mibzer ve benzeri hafif aletleri 70lik çeker... getir götür işleri içinde 70lık ideal olur.. ama hidrolikleri güçlü bi 70lık.. egerki 90lık alacaksan 105ligi sat ozaman boşu boşuna kapında durmasın 90lık 105ligin yaptıgı işleride aşagı yukarı yapar bazı ekipmanları küçültürsün biraz okadar..

rocky link=topic=53869.msg565454#msg565454 date=1332015959' Alıntı:
td80 kullanıcısı olarak tavsiye ederim yakıtı az gücüde gayet iyi. fakat asfaltta yakar tabi devirli kullanmazsan. :) illede nh derseniz td80d derim. td90 ında aşağı kalır yanı yok 105 ten. zaten büyük motorun var gübreyi mübreyi her işini görür oda.

üstad 3 silindir biraz düşündürüyor açıkçası, yakıt olarak az yakmaz diye düşünüyorum. tarlalarımız bayır takımlarımız büyük, şimdi gübre makinasına 1 ton koy, 2. vitesle çıkaramazsın, 1 le çık 2 yle in ayar tutturamayız.

masseysuper90 link=topic=53869.msg565364#msg565364 date=1332008908' Alıntı:
ekipmanlar büyükmüş ....o zaman al td 90d ama arada çok yakıyor benim şuan kullandığım td90d.

üstad td90d ne zaman aldın? kaça aldın? önceki traktörün neydi? yakıt nasıl? 40 km sürat varmı yolda? çekiş-servis vs. anlatırmısın?

kubota iyidir ama , samesi deutz mf jd çok iyi var dünyada. ama türkiyede nh geçiyor maalesef. yedek parça-servis-ikinci el gibi