NH TL100A COLD START ve AUDİO TUNİNG...!!!

Ynt: NH TL1ooA COLD START ve AUDİO TUNİNG...!!!

nh_fıat link=topic=52357.msg538356#msg538356 date=1329316186' Alıntı:
hihihua :D gelsin gelsin değerli bi insan sandım kendimi zuha-*-s
kabinin altında su çamur vs. bişey geldimi bozulmazmı anahtar :S
bu işde bayabi acemiim. ama anlayan arkadaş çokta onuda köye götürmek mesele :D
lambalardan naıl aldın :D lambaya giden elektiriğin kablosunu kesip birleştirme flnmı yaptın kolon gibi grin-*-s
yap tabiya gel bileciğe birazda drift yapmayı öretirim sana zuha-*-s
onada çek foto 8095e yaparken bağlarken fln şety*-*
anahtar bozulmaz la, kabin ile deponun aralıgı var ya, orda var soketleri camur su değmez...
motorun hiç kablosunu kesmeden aldım...
diyorum ya... ya lambaların soketinden ya da lambaların yanından duy ' dan aldım :)
dün gittim 8095 in yanına, da led i yapmadık, vakit olmadı yaws :(
video yükle de bakalm nasl drift yapıomuşun :D kimin kime ögretmesi gerekiyomuş ;D

alipasalierkan link=topic=52357.msg538477#msg538477 date=1329322012' Alıntı:
Biz daha bu ledler moda olmadan önce Ares ' i ilk aldığımızda elektrik servisine götürdük. Kabinin içine lamba taktıralım dedik. Ben kırmızı istedim. Amcam olmaz gece işe yarısın dedi beyaz taktık. Takarkende servis döşemesini söktü altından geçirdi. Birde ufak bir kapak var. Oradan direkt elektrik panelinden elektrik aldı. Ondan döşemesi biraz zor. Bizim kabinde havalandırma ön panelde klima çarpmasın diye öne toplamışlar hepsini kabinde kablo geçirecek yer yok. Sadece teybin orada işte panel var. Orayıda bırkalamak mesele...:D Ondan takmak mesele. Ama yerli orijinal kabinli ikinci bir traktör olsa nasılsa o kadar elektrik sistemi olmadığı için seninki gibi her tarafından çekerim kablo döşerim led...:D Onu demek istedim. Şimdi Ares ' e yaparız birşey. Ondan sonra masraf açarız.
abi, sakat iş olur o senin :)
ares olmadıgına göre 70 kaldı geriye :D ;D

rocky link=topic=52357.msg538491#msg538491 date=1329322516' Alıntı:
;D ok-*-s *098*- ciks olmuş :D ok-*-s
eyvallah fatihh :D

göçülü link=topic=52357.msg538495#msg538495 date=1329322590' Alıntı:
kardes senle bı gorussek benım deutzada yapsak yaw :D :S
görüşelim :D deutza da yaparık :D
deutzun en sevdigim motorunu almıssın, agrotron m ok-*-s
hayırlı olsn tekrar :D

omerfarukkoc link=topic=52357.msg539122#msg539122 date=1329374991' Alıntı:
anahtar bozulmaz la, kabin ile deponun aralıgı var ya, orda var soketleri camur su değmez...
motorun hiç kablosunu kesmeden aldım...
diyorum ya... ya lambaların soketinden ya da lambaların yanından duy ' dan aldım :)
dün gittim 8095 in yanına, da led i yapmadık, vakit olmadı yaws :(
video yükle de bakalm nasl drift yapıomuşun :D kimin kime ögretmesi gerekiyomuş ;D
abi, sakat iş olur o senin :)
ares olmadıgına göre 70 kaldı geriye :D ;D
eyvallah fatihh :D
görüşelim :D deutza da yaparık :D
deutzun en sevdigim motorunu almıssın, agrotron m ok-*-s
hayırlı olsn tekrar :D
hm köye gideyim bi incelicem traktörü bu işi yaparım dersem ledleri alıp yapacam :D :D video olsa kameraman hep sorun yahu :D

nh_fıat link=topic=52357.msg541700#msg541700 date=1329589073' Alıntı:
hm köye gideyim bi incelicem traktörü bu işi yaparım dersem ledleri alıp yapacam :D :D video olsa kameraman hep sorun yahu :D
bana kameraman da yok dostum, kendin de kameramanlık yapıcann ;)
motoru incele, bak bi tesisatına, nerden ne geciyo filan ;D
snra elektrigi nerden alıcagına karar verip ne kadar kablo alıcagına karar ver, ondan snra malzemeleri al tak die yap ;) :D ;D

omerfarukkoc link=topic=52357.msg542046#msg542046 date=1329657879' Alıntı:
bana kameraman da yok dostum, kendin de kameramanlık yapıcann ;)
motoru incele, bak bi tesisatına, nerden ne geciyo filan ;D
snra elektrigi nerden alıcagına karar verip ne kadar kablo alıcagına karar ver, ondan snra malzemeleri al tak die yap ;) :D ;D
he sonra tlefon uçu versin elinden dönerken zuha-*-s
aynen öle :D alıpta yanlış bişey yapıp tekrar almak insanı deli ediyor şety*-*

nh_fıat link=topic=52357.msg542073#msg542073 date=1329659450' Alıntı:
he sonra tlefon uçu versin elinden dönerken zuha-*-s
aynen öle :D alıpta yanlış bişey yapıp tekrar almak insanı deli ediyor şety*-*
:D drift içn mecburen kameraman bulucan :D

işte o yüzden yapmadan önce baya bi bakıcan düşünücen ;D düşündükce sabırsızlancan :D

ben ilk ledi öne kaportaya yapmıstım...
2 metre ledi aldım bi denedm calıscakmı die, snra yaklsaık 3 hafta filan yapamadım, bu arada düşündm kabloyu nasl yapsam tam olarak nerelere döşesem filan die ;D
daha snra kapıya yaptım, snra 3. part olaraktan da fren altı, akraya fren lambası, bass vuruslarına duyarlı ledleri yaptım :)

simdi de birazdan öndeki ledleri gecen kesmek zorunda kaldık, onları yenileyecegim...
ve içeriye renkli bass vuruslarına duyarlı yapma calısmasndayım ;D
tabi bide basamaklar var ;D

omerfarukkoc link=topic=52357.msg542086#msg542086 date=1329660097' Alıntı:
:D drift içn mecburen kameraman bulucan :D

işte o yüzden yapmadan önce baya bi bakıcan düşünücen ;D düşündükce sabırsızlancan :D

ben ilk ledi öne kaportaya yapmıstım...
2 metre ledi aldım bi denedm calıscakmı die, snra yaklsaık 3 hafta filan yapamadım, bu arada düşündm kabloyu nasl yapsam tam olarak nerelere döşesem filan die ;D
daha snra kapıya yaptım, snra 3. part olaraktan da fren altı, akraya fren lambası, bass vuruslarına duyarlı ledleri yaptım :)

simdi de birazdan öndeki ledleri gecen kesmek zorunda kaldık, onları yenileyecegim...
ve içeriye renkli bass vuruslarına duyarlı yapma calısmasndayım ;D
tabi bide basamaklar var ;D
seninki tam gazino yaa *098*- bi sarı tutkuu eksik :D
bass duyarlı ledler nasıl yapılıyor teyp e flnmı bağlıyon ? :D

nh_fıat link=topic=52357.msg542140#msg542140 date=1329662701' Alıntı:
seninki tam gazino yaa *098*-
alk-*s oap*-s ;D eyv..

nh_fıat link=topic=52357.msg542140#msg542140 date=1329662701' Alıntı:
bass duyarlı ledler nasıl yapılıyor teyp e flnmı bağlıyon ? :D
evt teybin cıkıslarına baglaman yeterli ledin kablolarını... snra teybe gaz ver tamam ;D

nh_fıat link=topic=52357.msg543153#msg543153 date=1329742621' Alıntı:
hm :D daha kolaymış :D hallederk :D peki teybe nasıl bağlıcaz kablonun ucu nasıl olması gerekli ? :D
teybin kolon cıkısında bos jack varsa oraya takıcan hacım, demir jack lardan al kabloyu bagla, o teybin jack ının icine o demir jacı tak tamamdır... :D

omerfarukkoc link=topic=52357.msg543529#msg543529 date=1329759189' Alıntı:
teybin kolon cıkısında bos jack varsa oraya takıcan hacım, demir jack lardan al kabloyu bagla, o teybin jack ının icine o demir jacı tak tamamdır... :D
dediklerindende bişe anlasam tamam boşu boşuna ellerini yoruyon zuha-*-s zuha-*-s jack ne bea :D ben komple karadüzen tipindenm eski toprak gibi yapmasını bilirim ama ismini bilmem ;D
maksat konu güncel olsun çaktırma zuha-*-s

nh_fıat link=topic=52357.msg543539#msg543539 date=1329759362' Alıntı:
dediklerindende bişe anlasam tamam boşu boşuna ellerini yoruyon zuha-*-s zuha-*-s jack ne bea :D ben komple karadüzen tipindenm eski toprak gibi yapmasını bilirim ama ismini bilmem ;D
haklısın zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

nh_fıat link=topic=52357.msg543539#msg543539 date=1329759362' Alıntı:
zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
ula muzaffer ;D
o zaman teypten hoparlörlere giden kabloyu cart die kes, oraya bgla :D ben kablo filan kesmeden orjinalini bozmadan alasn diyom da olmicak heralde ;D ;D

omerfarukkoc link=topic=52357.msg543578#msg543578 date=1329760288' Alıntı:
zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
ula muzaffer ;D
o zaman teypten hoparlörlere giden kabloyu cart die kes, oraya bgla :D ben kablo filan kesmeden orjinalini bozmadan alasn diyom da olmicak heralde ;D ;D
zuha-*-s hm o zmn ledlerdende müzik sesi gelmez dimi ;D ;D yada öbür girişleremi takcaz led kablolarını. alcağım kablonun ucu sanırım düz olur ucunda giriş şesi fln olmaz teybe takmak için ucuna parçamı takmak gerekecek :D
göçülü link=topic=52357.msg543545#msg543545 date=1329759498' Alıntı:
haklısın zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
şety*-*

nh_fıat link=topic=52357.msg543589#msg543589 date=1329760686' Alıntı:
zuha-*-s hm o zmn ledlerdende müzik sesi gelmez dimi ;D ;D yada öbür girişleremi takcaz led kablolarını. alcağım kablonun ucu sanırım düz olur ucunda giriş şesi fln olmaz teybe takmak için ucuna parçamı takmak gerekecek :D şety*-*
o kadar ters soruların var ki nerden başlicamı sasrıdım valla ;D ;D

işte onu diyorum bnde, kablo kesmeden teybiyin arkasındaki kolon cıkıslarındaki jack ta fazladan bosta duranlar varsa oraya takıver die ;)
alıcagın kablonun ucu tabi düz olcak, ya ne olmasını bekliyodun, orjinalinden teybe giricek jack lehimli mi filan olmalıydı ;D zuha-*-s
teybin arkasında genelde 4 lü cıkıslar olur, bunun 2 si doludur, hoparlörlere gider...
diğer ikisini kullanmak için demir jack ' lardan kullanmalısın onu diyorm :D
dur ffoto ataym yoksa olmicak ;D

omerfarukkoc link=topic=52357.msg543599#msg543599 date=1329761014' Alıntı:
o kadar ters soruların var ki nerden başlicamı sasrıdım valla ;D ;D

işte onu diyorum bnde, kablo kesmeden teybiyin arkasındaki kolon cıkıslarındaki jack ta fazladan bosta duranlar varsa oraya takıver die ;)
alıcagın kablonun ucu tabi düz olcak, ya ne olmasını bekliyodun, orjinalinden teybe giricek jack lehimli mi filan olmalıydı ;D zuha-*-s
teybin arkasında genelde 4 lü cıkıslar olur, bunun 2 si doludur, hoparlörlere gider...
diğer ikisini kullanmak için demir jack ' lardan kullanmalısın onu diyorm :D
dur ffoto ataym yoksa olmicak ;D
at at :D bu arada jack ve lehim mi,dir nedir neolduklarını örendim zuha-*-s zuha-*-s
şuana kadar herşeyi anladım o lehimi nerden bulcaz. ? teypı 2 defa sök tak uraşamam :D zaten çıkıcakmı bakam beyki zorlar beni ;D nasıl bir lehim gerekli çeşit çeşit lehim almak lazm ;D