NH2™

Ynt: NH2™

Geleceğin teknolojisi forumun en ileriye dönük paylaşımı bence bunu ayrıntılı bir şekilde hazırlayıp makaleler bölümünde sergilenmeli paylaşan arkadaşa teşekkür ederim + 5 rep veriyorum her 24 saatte bir rep verecem.

Güzel paylaşım. Bu conceptleri tasarlıyorlar. Fakat iç dizaynı niye değiştirmiyorlar anlamıyorum. Kuyruk mili devir kolları filan traktörün tipine bir kere yakışmıyor. Herşeyin düğmeli olması lazım böyle bir conceptte. Gerçi daha geliştirilecektir. Ama hiç olmazsa çalışmasada görüntü olsun...:D

Arkadaşlar manyak bir teknolojiye benziyor ya inş Türkiyeye gelirde bizde görür ve kullanabiliriz... Ama zor gibi duruyor biraz...

hydrogen.jpg

Buralar ingilizce ama biraz bilgi vermek açısından güzel:

The basis:

A current T6000 tractor.

What is inside

* A Hydrogen tank
* Fuel Cells System perfectly integrated into production tractor, with standard components
* Electric motor n° 1 - Power to traction
* Electric motor n° 2 - Power to PTO and auxiliaries

What is not

* No diesel tank
* No combustion engine
* No exhaust pipe
* No gear box

How it works

* Fuel Cells System transforms Hydrogen into electricity that runs the two motors.
The tractor has zero emissions. Only a litte amount of water, in the form of steam, is produced by the Fuel Cells Sytem.

Product specification

* Power: 75 kW (106 HP)
* Transmission: CVT through electrical motor
* PTO : CVT through electrical motor

Product Benefits

* No Noise - Greater operator’s comfort
* No Emissions
* No gears, no power losses
* Power delivered only as needed

Improvement Opportunities

* Fewer design and architecture constraints - A new tractor design
* Less weight and components - Greater reliability due to fewer moving parts
* Replace hydraulic system and mechanical drives with electrical ones: electrical driven implements (planters, fertilizer spreaders, etc)

şudur budur diyenler iyi baksın ben 3 4 aydır takip ediyorum bu daha deneme amaçlı yanlış hatırlamıyorsam 2016 da falan piyasaya çıkarmış newholland hakkında konuşmaya gerek yok t 7000 serisi bi kaç yıldır yılın traktörü seçiliyo bu yıl yine iki tane ödül almış bilenler vardır fazla söze gerek yok arkadaşlar

hidrojen ile calisan bir motor.
mazot yerine hidrojen yakiyor. motor var yine yani, sanziman da var.
egsoz da var, fakat hidrojen yandiginda h2o yani su olusur, zararli egsoz gazi yok.
hidrojen ' in sorunu depolanmasindaki zorluk. bor bazli hucrelerde depolaniyorlar, fakat uzun sureli bir calisma icin yeterli depolama malesef mumkun değildi son bildiğim.

ben inekleri anlamadim, bodrum ' a tıkmıslar hayvancıklari :)

-----------DUYURU-----------

----TARLADA BÜYÜK KOLAYLIK-----
NEW HOLLAND-LS-TÜMOSAN- TRAKTÖRLERE HAVA KOMPRESÖR KİTİ BÜTÜN ÇİFTÇİLERİMİZ HİZMETİNE SUNULMUŞTUR.
- FİLTRE TEMİZLİĞİ
- KABİN TEMİZLİĞİ
- TEKER ŞİŞİRME VB.

GENTRAK GÜVENCESİ İLE
TEL: 0312 385 04 09
CEP: 0530 227 28 47