niye beyaz duman atıyor

Bu konu gerçekten eskiymiş ancak benim ilgi alanıma giren bir konu. Videoda da görüldüğü üzere 76 model fiat 480 pompa ve enjektör bakımı yapıldı enjektörler bosch muş bunların orjinali delphi olması gerekir diye enjektörleri usta delphiye çevirdi ayrıca birinde işeme varmış o düzeltildi bakım sonrası gerçekten çekiş ve traktörün gidişi mükemmel oldu ancak videodaki gibi beyaz duman hala atıyor ve özellikle 14-15 gazla yolda giderken egzostan gelen ses dalgalı gibi oluyor bir tanıdık avans ayarı yaptırman gerekiyor dedi pompayı yeni bakımdan çıkarttık avans ayarı pompada oluyor değil mi ben de anlayamadım bazıları motor istiyor diyor ancak çekişi güzel yağ yakmıyor bilemedim
Avans ayarı pompa montajı yapılırken uygulanır. Pompacı ile pek alakalı değil. Traktöre Montajı yapandan destek alın...

• Beğen
Tepkiler: Zaferboz0678
Avans ayarı pompa montajı yapılırken uygulanır. Pompacı ile pek alakalı değil. Traktöre Montajı yapandan destek alın...
Anladım. Pompayı sokup başka bir yerde yaptırıp taktirmistim. Takanlarda çok yoğun ustalardi dikkat etmemiş olabilir bilemiyorum. Acaba yeniden götürüp avans ayarını yaptırsam geç çalışma ve beyaz duman atma vs sorunlar çözülür mü

Bugün Ankara da şaşmaz oto sanayi de uzman dizel pompaya bir uğradım orada durumu anlattım oradaki usta " pompanın üzerinde jikle gibi teli vardır onu çek çalıştır çalışınca geri it çalışırsa avansı yüksek anlamına gelir , avansı yüksekse çalışmakta zorluk çıkartır aracı vurdurduğun zaman çalışıyorsa avanstan değil kompresörden kaynaklanır yani motoru açtırman lazım dedi.