nohut bakımı çiçeklenme bakla dönemi

Abdurrahman kardeşim cıkış sonrası kullandıgın ot ilacı markası acik yardım 300 lük veya 600 lük holderle kaç mg ilaç kullanıyorum yaklasık 20 dönüm böyle otlu
biz sadece şifan (yabani yulaf) ilacı kullandık... hardal ilacı da var ama nohutu baya gelişimini durduruyor. diğer otların ilacı nohut için malesef yok... şifan için süper gallant 50/70 mg dönume sıktık diğer parçalara ser süper diye bir ilaç sıktık o da ona yakın ml de idi hatırladığım... tavsiye edebileceğim ser süper 4te bir 5te bir daha ucuz ve etkili... bunların ikisi de şifan için

evet sevgili günlük dun başlayan yağmur yine bakla tutmuş sevgili nohutcuklarin üzerine yağıyor.... daha da 1 hafta sürecek gibi aralıklarla... eger hala nohutlarda bit kuruma olmazsa iyi dayanıklı olacak bazı Türler... ilaç niye sıkmiyorsun diye düşünen varsa adeta Karadeniz gibi hatta muson gibi yağmurun olduğu bir zamanda hiç bir şey kar etmez...

Nohutta gecen yıldan kalan yulaflar bitti güzden sürme ve topragı karıstırma yeterli olmamış ilac olarak sapsarı bi ilac verdi ilaçcı ismini hatırlayamadım 600 yazıyordu sanırım koruyucu olarak ta anaktroz attım bilmiyorum ne olur
b0f5e2fca0a75e976f775fb455b759e2.jpg
a5ec4971907aa487bd2e543581b93c7c.jpg

• Beğen
Tepkiler: hkkcmgz

Sana verilen sapsarı ilaç challange 600 olabilir bayer in kaliteli bi ot ilacı lakin nohuttaki yabani yulafi öldürmez o kardeş sadece geniş yapraklı otlari öldürür gokbas ve kekre hariç tabi yabani yulaf ilacı agrobest grubunun helga süper ilacı var nohuttaki dar yapraklilari öldürür ama ilaçlama yaparken dikkatli ol komşu tarlalarda ekim varsa ilacı oraya kacirirsan ekim anında pert😁

Nohutta gecen yıldan kalan yulaflar bitti güzden sürme ve topragı karıstırma yeterli olmamış ilac olarak sapsarı bi ilac verdi ilaçcı ismini hatırlayamadım 600 yazıyordu sanırım koruyucu olarak ta anaktroz attım bilmiyorum ne olur
b0f5e2fca0a75e976f775fb455b759e2.jpg
a5ec4971907aa487bd2e543581b93c7c.jpg
biraz büyümüş otlar acele etmelisin kartlasinca etkisi azalıyor ilaçların... ben ser süper ve süper gallant diye iki ayrı ilacı farklı tatlalara denedim. tavsiyenin 1.5 katı koyun imkan varsa boşluk bırakmadan sıkın kül ediyor.... ser süper baya ucuz seneye sadece onu sıkacağım etkili oluyor

Bayern challenge 600 aldım 20 dönüme iki kutu 160 dan 320 liraya aldım nohutlara perşembe akşam attım. Bugun 4 gün olmuş. Bakdım hiç bir ot ölmemiş etkisimi geç anlamadım ama bi etkisini göremessem şikayet edecm firmaya
3fc7dc100a85a999fbecfe411cf546a4.jpg
normalde ilaçlar 10 günde durduruyor 20 günden sonra da kurutmaya başlıyor. çok aceleci olmayın :) ben de öyle oldu idi... üstüne de yağmur yağarsa az daha geçikir ölümler...

İnşallah abdurrahman kardesim tek temennim öyle olsun artık yoksa 55 dönüm tarlada yabancı otdan nphut olmayacak
valla biz yabani yulaf ve hardali hallettik ama bu seferde aşırı yağmurlu geçen bahar mevsimi tuhaf ve öldürülemeyen otları artırdı... dediğim ilaçları da deneyebilirsiniz... tatlayi bir enine bir xe boyuna giderseniz hiç boşluk kalmıyor nohutlarda aşırı büyük değilse (20 cmi geçmedi ise) zarar da vermiyor nohut a denedik... böylece boşluk kalmıyor... yoksa küçük bir boşluk ileride ele alınamayacak iri şifanlar(yulaf) ortaya çıkarıyor...

Bayern challenge 600 aldım 20 dönüme iki kutu 160 dan 320 liraya aldım nohutlara perşembe akşam attım. Bugun 4 gün olmuş. Bakdım hiç bir ot ölmemiş etkisimi geç anlamadım ama bi etkisini göremessem şikayet edecm firmaya
3fc7dc100a85a999fbecfe411cf546a4.jpg

köy göcüren dedikleri ota benziyor onları kurutmaz diye biliyorum nohuta atılan ot ilacı öldürdüğü otlarda 3-4 yapragı gecmemiş olması gerkiyor diye biliyorum. sanki ekim önceside ot ilacı atılmış gibi cunki hiç hardal vs görülmüyor tarlada..