Odun Kesme Makinası İçin Yardım

Merhaba arkadaşlar köyde Ustaya Evdeki odunları kesmek için Sabit büyük bi hızar makinası yaptırdık
Ancak makina bilek kalınlığından daha büyük odunları keserken Zorlanıyor Hatta çoğunda durduruyor dinamoyu
Buna ne gibi bir modifikasyon yapabiliriz ?
Bana göre ustanın hatası Dinamonun kasnağı ile Dişli çarkın kasnağı aynı Bu durum da mantıken verimli güç ve devir ortaya çıkaramaz

Sizce neler yapabiliriz ?
IMG_4303.JPG
IMG_4304.JPG
IMG_4305.JPG

Mühendis bey en iyi siz bilirsiniz. Uzun uzun yazılabilir ama tek sorun duruyorsa testerenin hızını düşürüp torkunu arttırmak sorunu çözer. Bunun için motor kasnağı küçük testere kasnağı büyük olmalı.
Estagfurullah hocam tecrübeler de her zaman iyidir.
aynen aynı ölçü de kasnak kullanımı aşırı yanlış bir durum ama yıne de kullanıcıları vardır diye sormak istedim

Merhaba arkadaşlar köyde Ustaya Evdeki odunları kesmek için Sabit büyük bi hızar makinası yaptırdık
Ancak makina bilek kalınlığından daha büyük odunları keserken Zorlanıyor Hatta çoğunda durduruyor dinamoyu
Buna ne gibi bir modifikasyon yapabiliriz ?
Bana göre ustanın hatası Dinamonun kasnağı ile Dişli çarkın kasnağı aynı Bu durum da mantıken verimli güç ve devir ortaya çıkaramaz

Sizce neler yapabiliriz ? Ekli dosyayı görüntüle 41594Ekli dosyayı görüntüle 41595Ekli dosyayı görüntüle 41596
Ayni sistem motor olarak helezon da kullandığımız lombardini motoru taktik gayet başarılı performansi var.