Önden Yükleyiciler için market araştırması

Değerli TrakKulüp ahalisi,

Ben genç bir arkadaşınız olarak Polonya bazlı bir şirketin Türkiye'ye tarımsal makine eklentileri (özellikle önden yükleyici) ihrac etme düşüncesi için bir market araştırması yapıyorum.
İnternet üzerinden TÜİK gibi yerlerden traktörklerin sayıları ve markalarına erişebildim ama özellikle önden yükleyici hakkında bir bilgi bulamadım. Bir kaç soru sormak istiyorum.

En popüler tarımsal makine eklentileri yapan marka hangisi (tercihen en popüler önden yükleyici satan marka)

Türkiye'deki en çok satan/popüler olan tarımsal makine eklentileri distribütörleri hangileri?

Siz ekipmanlarınızı hangi markadan tercih ediyorsunuz?

Bu kardeşinize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. İyi günler diliyorum.

En çok Alparslan ve Özkan satılıyor sebebi hafif orta ağır diye 3 farklı modelleri var fiyat fiyat ama yerli olsalarda çok pahalılar yurt dışı daha da pahalı olur. Bildiğim kadarıyla Polonyada en yaygın yerli metal tehcnic firması var ön yükleyici olarak. Özkanla çok benzer Bi yapısı var rağbet göreceğini sanmıyorum. Yerli çok girişimler gördüm valtranin geçen yıl çıkardığı son teknoloji kepçesini adamlar konyada 2016da yapmıştı ama rağbet görmedi. Basit sağlam ucuz olması gerekli tr piyasasında.

En çok Alparslan ve Özkan satılıyor sebebi hafif orta ağır diye 3 farklı modelleri var fiyat fiyat ama yerli olsalarda çok pahalılar yurt dışı daha da pahalı olur. Bildiğim kadarıyla Polonyada en yaygın yerli metal tehcnic firması var ön yükleyici olarak. Özkanla çok benzer Bi yapısı var rağbet göreceğini sanmıyorum. Yerli çok girişimler gördüm valtranin geçen yıl çıkardığı son teknoloji kepçesini adamlar konyada 2016da yapmıştı ama rağbet görmedi. Basit sağlam ucuz olması gerekli tr piyasasında.
Ortalama önden yükleyici fiyatları nasıl peki?