Ot ilacı ve yabani yulaf ilaci

Hocam Cutteng ile 50-60 ml/dekar %22'lik çinko kullansam sorun olur mu? Senin cuttengle bir karışım deneyimin vardı galiba? Çinko sülfatı karıştırsam cuttengle sorun yaratır mı acaba?
Cinko 22 dedigin sulfatli bir urun galiba bence karistirma cutteng aminli bir ilac axial ile sakin karistir ma en iyisi cunteng at 2 gun sonra terdok at en ucuz bu sekilde mikado cok pahali bir ilac yulaf icin atilmaz puskullu cayir icin uygundur lintur axial karisir yulaf ve karacimi oldurur bugdayi biraz durdurur cunteng almadiysan alinabilir

• Beğen
Tepkiler: adurak59

Ben her yıl mustagla terdok240 yulaf ilacını karıştırıp atarım hiç sıkıntı yaşamadm
Etikette karismaz yaziyor bence karistirma
Screenshot_20200224-105705_Samsung%20Internet.jpg

Ben her yıl mustagla terdok240 yulaf ilacını karıştırıp atarım hiç sıkıntı yaşamadm
Hocam karışımları kaç ml Gr kullaniyosunuz.yaprak gübresi olarakta neler kullanıyorsunuz,yazabilirsiniz.her sene yabani yulaf ilacı yapmak istiyorum ama tarlayı iki kere cignememk için vazgeceyiyoruz sonrada tarlayı yabani yulaf basiyo,biçim zamanı biçer ilerliyemiyi tıkanıp kaliyo arıza veriyo,sonra satistada fiyat kırıyorlar tahminimce

Hocam karışımları kaç ml Gr kullaniyosunuz.yaprak gübresi olarakta neler kullanıyorsunuz,yazabilirsiniz.her sene yabani yulaf ilacı yapmak istiyorum ama tarlayı iki kere cignememk için vazgeceyiyoruz sonrada tarlayı yabani yulaf basiyo,biçim zamanı biçer ilerliyemiyi tıkanıp kaliyo arıza veriyo,sonra satistada fiyat kırıyorlar tahminimce
Yazabilirmisiniz

Mustang veya muadili+terdok,koropik yulaf ilaçlarını yıllardır verdik hiçbir problem olmadı.Sizede tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Mikado çok pahalı bir ilaç, özellikle püsküllü brom var ise atılmalıdır, diğer türlü topik muadilleri iş görüyor zaten daha hesaplı, Mustang yerine muadilleri aynı işi görür ör; corvette mantrak residal Duo vs .... Normalde karıştırılması önerilmez fakat pratikte hiçbir sıkıntısı görülmemiş tır. Selametle

Bu konuda, 2,4D 500 aminli ilaç ile yulaf ilaçları karışırmi.sorusu sorulmali.
Eğer karışmıyorsa.
Mustang da da 2,4D 452 amin var+ 62.5 florasulam var.
Ilaç satıcısı karışır dedi.Mustang aldığım halde .
Arpaya axile ilacı tek attım.Kariştirmadim; mustang ila axile li.
1 hafta sonra da 2,4 D amin atacağım.
Ot ilacı ile yulaf ilacını karıştırmadan atılacaksa; ilk yulaf ilaci atılır ise; 1 hafta sonra geniş yapraklı ot ilacıa aminli atılmalı.
Yok eğer önce, akınlı ilaç atılmış isa 21 gün sonra yulaf ilaci atılmalıymış.

Son düzenleme: