otamatik difrensiyel kilidi

Ynt: otamatik difrensiyel kilidi

Abi uğraşmayın bu Mf ciler bize inanmaz.. Tamam abi sizin motorlar hiç bir yere basmadan 4 ü birden asılıyor motor askıya alsa da 4 teker birden çalışıyor.. Bizimkiler fiat yada Nh ya o yüzden Pedala da bassak motoru tecavüz de etsek hep 2 teker çalışıyor çapraz olarak hatta bazen hiç biri çalışmıyor öyle motorun üstünde mal gibi kalıyoruz.. tamam mı Mf ci kardeşlerim tatmin oldunuz mu??
:D :D :D :D

fahriadak link=topic=66435.msg754574#msg754574 date=1371986669' Alıntı:
Abi uğraşmayın bu Mf ciler bize inanmaz.. Tamam abi sizin motorlar hiç bir yere basmadan 4 ü birden asılıyor motor askıya alsa da 4 teker birden çalışıyor.. Bizimkiler fiat yada Nh ya o yüzden Pedala da bassak motoru tecavüz de etsek hep 2 teker çalışıyor çapraz olarak hatta bazen hiç biri çalışmıyor öyle motorun üstünde mal gibi kalıyoruz.. tamam mı Mf ci kardeşlerim tatmin oldunuz mu??

ben gördüklerimi yazdım ve her zaman görüyorum tatmin olcak bi surum da yok ben dalga amaçlıda söylemedim yani iyice bi araştır gözlemle kendin gör .

fahriadak link=topic=66435.msg754574#msg754574 date=1371986669' Alıntı:

;D ;D

mff 285 sss link=topic=66435.msg754564#msg754564 date=1371985023' Alıntı:
çalışmıyo işte bende onu anlatmak istiyorum ya pedalsız çekişini ve pedallı çekişinide nerdeyse her gün görüyorum nh td 95 fiat 70 56 65 46 70 66 bunlar var köyümüzde ben gördüğümü yazıyrum gerçek yani pedallı olduğu halde 4x4 asılmıyo ya 4x3 yada 4x2 fiat 66 serilerinin hepsi öyle yeni nh td serileride öyle

pedala basınca 4 u bırden calısmıyorsa arıza vardır da da sen soforun yanında mısın nerden bılıyorsun basıp basmadıgını ? sop-*-sa sop-*-sa anlş-*s

lsd kilid sistemi tarim icin uygun olan tek sistem desek yeridir tüm yük ön tekerlegin birine binene kadar cok etkin ve dengeli isliyor gevsek çamurlu arazilerde özellikle sürekli önlerin birlikte calismasini sagliyor eger kilid manuel olsa o kadar etkin ve heryerde kullanamazsin

körsaban link=topic=66435.msg754613#msg754613 date=1371997275' Alıntı:
lsd kilid sistemi tarim icin uygun olan tek sistem desek yeridir tüm yük ön tekerlegin birine binene kadar cok etkin ve dengeli isliyor gevsek çamurlu arazilerde özellikle sürekli önlerin birlikte calismasini sagliyor eger kilid manuel olsa o kadar etkin ve heryerde kullanamazsin

aynen abi.

mff 285 sss link=topic=66435.msg754585#msg754585 date=1371988486' Alıntı:
ben gördüklerimi yazdım ve her zaman görüyorum tatmin olcak bi surum da yok ben dalga amaçlıda söylemedim yani iyice bi araştır gözlemle kendin gör .
Kardeş kullandığım motorun neyini araştırayım yav zaten traktörün üstünden inmiyoz Kanka olduk Nh ile :) Yani motorumun huyunu bilirim tarla sürerken dikkat ettim hep 4 asılıyor. Römorkta inşaat malzemesi vardı 6 ton civarında tarlanın içine ev yaptırıyordu bir akraba ve iki gün önce yağmur çok yağdı yani tarla çamurdu römorkun dingiller değiyor o derece çöktü römork ama traktör yine 4 asılıyordu. Patlatma çekerken kasmadığı müddetçe yine 4 asılıyor ama eğim çok olduğu yerlerde çapraz iki teker asılıyor ama traktör kendini vurdura vurdura çıkıyor velhasıl biliyorum ben kardeş sen araştır biraz anlş-*s

tumosannn link=topic=66435.msg754607#msg754607 date=1371996400' Alıntı:
;D ;D

pedala basınca 4 u bırden calısmıyorsa arıza vardır da da sen soforun yanında mısın nerden bılıyorsun basıp basmadıgını ? sop-*-sa sop-*-sa anlş-*s

evet şöförlerin yanındaydık td 95 ve 70 56 ormandan odun arabsı çıkarırken basmadan ve bastıktan sonraki halleri ortada hiç bie şekilde 4x4 eşmedi 2 sininde tekerleri bi videosu olsaydı sizde görürsünüz ama çekemedik işte aksilik :D

mff 285 sss link=topic=66435.msg754672#msg754672 date=1372016034' Alıntı:
evet şöförlerin yanındaydık td 95 ve 70 56 ormandan odun arabsı çıkarırken basmadan ve bastıktan sonraki halleri ortada hiç bie şekilde 4x4 eşmedi 2 sininde tekerleri bi videosu olsaydı sizde görürsünüz ama çekemedik işte aksilik :D
:)

Traktorum MF 3075 gecen yıl pancar kamyonunu çekerken fark ettim kilide bassanda basmasanda ön tekerler aynı anada dönüyor kilide bastigin zaman arkalari etkiliyor. Nh lerde sistem nasil bilmem ama MF lerde kilit diferansiyel mi var yoksa başka sistemmi var bilemiyorum.