PAHALANAN MAZOTA ÇARE?

Ynt: PAHALANAN MAZOTA ÇARE?

768 link=topic=40139.msg355727#msg355727 date=1299675727' Alıntı:
birkaçyıl öncelerinden de değerlendirerek etrafıma baktığımda, çiftçilik ve hayvancılığı yapacak olan geriden gelen yeni nesil oldukça azaldı. ben kendimden pay biçiyorum ki belkide bu konularda son nesiliz. ilkokuldan itibaren okumaya başlayan bir çocuğumuz zaten yirmili yaşları geçene kadar ne bir hayan bakımıyla ilgileniyor, ne de tarla ekim dikimiyle. hatta kendimiz okusunda bir baltaya sap olsun,bizim gibi zahmet çekmesin diye onları bu işlerden uzak tutmaya çalışıyoruz. bu şekilde belirli bir yaşa geyiyorlar,sonuçta tabiki ya okul hayatları başarısızlıkla sonuçlanıyor ya da okumuş bile olsalar ortalıkta,branşında iş bulmak meselesi derken sonuçta yetişkin bir işsiz genç. yetiştirdiğimiz bu genç, ne hayvan bakımından anlıyor ne de tarlaya gidip davlumun nasıl atılacağından.çünkü bu işler kitapta okumakla öğrenilecek işler değil,tamamen tecrübe gerektiriyor. en nihayetinde soluğu bir fabrikada çalışmakta buluyorlar. geride kalan ailesi de zamanla bazen tarla tezek satarak ta olsa onu evlendirip çalıştığı bölgeden birde ev almasına yardımcı oldumu görevini tamamlamış olarak görüyor. sonuç olarak; işte size bir çiftçi ailesinin yok oluşu.
herşeyi negüzel anlatmışsın iyi gözlemlemişsinn anlş-*s

Ynt: PAHALANAN MAZOTA ÇARE?

Müşteri<Pazar<Ürün<Üretim Girdileri<Üretici bunu takip ve kollayabilen devlet bizim buralarda pek bulunmaz millet. Gören varsa söylesin. Bunları yapabilen üreticidir şuan devlet değil.

Oy işine gelince biz devleti ayakta tutmak için oy kulllanıyoruz, zam ' mıda devletin kademelerinde bu milletin ocağından giden çocuklar yapıyor. Sorumlu olanlar çocuklarına sorsun.

Arkadaşlar daha öncede açıklamıştım 2010 model erkuntta kullanmaktayız hali hazırda bi sorunla karşılaşmadık . Sanmayın ki petroller safi mazot satıyorlar onlarda karıştırıyorlar depolarına yani kaçak işini legal yolla yapmaktalar.
Bende 2011 80.3 1900saatde erkunt kullanıyorum 35ltmazota 5lt 10/30 motor yagı 2yildan bu yana kullanıyorum MEMNUNUM

600 saat kullandım tek marş tık yok
merhaba.
35 lt mazota 5 lt 10/30 yağ demişsiniz.
5 lt 10/30 yağ sanırım 75 tl civarı yani 11 lt mazot parası.
35+11=46 lt mazotmu dayanıklı ve verimli.
yoksa 35 lt mazot ve 5 lt yağ= 40 lt karışım'mı verimli.
pek aklım almadı.
yani 40 litrelik karışım,46 litrelik mazota fark atıyormu.

merhaba.
35 lt mazota 5 lt 10/30 yağ demişsiniz.
5 lt 10/30 yağ sanırım 75 tl civarı yani 11 lt mazot parası.
35+11=46 lt mazotmu dayanıklı ve verimli.
yoksa 35 lt mazot ve 5 lt yağ= 40 lt karışım'mı verimli.
pek aklım almadı.
yani 40 litrelik karışım,46 litrelik mazota fark atıyormu.
Bana 1000lt 10/30 bedavadan yağ geldiği için kullanıyorum yoksa sız haklısınız ama yinede 39mazot 1 yağ iyidir[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU