Pamuklarda son durum

Foroğraf atmayı unutmuşum received_218241322233478.jpeg

Merhabalar pamukta taban ve üst gübrelemeyi salma sulamada nasıl yapıyorsunuz? Gübreleme programınız nedir?

Genelde Aydın bölgesinde üst gübreleme olarak erken dönemde(35-40. günde) 26 CAN veya Şeker kullanılıyor sizin farklı bir gübreleme programınız var mı?

Resimdeki pamuklar kaç günlük?
Bu pamuklar 2. Ürün pamuğu arpa yatağı mayısın ilk haftası ekilmişti tabanına 20 kg mikrogranüllü 3 15 attık. Biz pamukları bu sene baya geç suladık sebebi yağmurlardan. Pamuk çıktıkdan sonra tazelenme döneminde şeker gübresi atıyoruz. Sonra sudan önce 15 kg,üre atıyoruz. Suladıktan sonra 15 kilo daha nitrat atıyoruz gerisi sırf ilaç zaten bu tarla milli bi tarla sebebi büyük menderes olması sulamayı doldur boşalt yapıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: drtek
Bu pamuklar 2. Ürün pamuğu arpa yatağı mayısın ilk haftası ekilmişti tabanına 20 kg mikrogranüllü 3 15 attık. Biz pamukları bu sene baya geç suladık sebebi yağmurlardan. Pamuk çıktıkdan sonra tazelenme döneminde şeker gübresi atıyoruz. Sonra sudan önce 15 kg,üre atıyoruz. Suladıktan sonra 15 kilo daha nitrat atıyoruz gerisi sırf ilaç zaten bu tarla milli bi tarla sebebi büyük menderes olması sulamayı doldur boşalt yapıyoruz.

Biz de tava usulü doldur boşalt ile salma sulama yapıyoruz?
Terimlerde bölgesel farklılıklar oluyor tazelemek ne demek? :)

Resimdeki pamuk yaklaşık 45-50 günlük ilk taraklar oluşmaya başlamıştır.Üre ve Nitrat atmışsınız kaç kilo attınız?
Gübreleri attıktan sonra sulama yaptınız mı?
Neden şeker gübresi tercih etmediniz?
Belirttiğiniz gibi şeker atsaydınız kaç kilo atardınız? 40 kilo normal mi?
Şeker gübresini nasıl atıyorsunuz?

İlk ürün pamuklarda yaklaşık 30-35 inci günlerde taraklar oluşmadan önce(tarak dökmemesi için) şekeri kullanıyorsunuz herhalde?

Çukurova'da sadece sulama öncesi 30 kg üre verilip devam ediliyor bu sene ben de üreyi bölmek istiyorum bu sebepten ötürü biraz soruya boğdum kusura bakmayın.

Biz de tava usulü doldur boşalt ile salma sulama yapıyoruz?
Terimlerde bölgesel farklılıklar oluyor tazelemek ne demek? :)

Resimdeki pamuk yaklaşık 45-50 günlük ilk taraklar oluşmaya başlamıştır.Üre ve Nitrat atmışsınız kaç kilo attınız?
Gübreleri attıktan sonra sulama yaptınız mı?
Neden şeker gübresi tercih etmediniz?
Belirttiğiniz gibi şeker atsaydınız kaç kilo atardınız? 40 kilo normal mi?
Şeker gübresini nasıl atıyorsunuz?

İlk ürün pamuklarda yaklaşık 30-35 inci günlerde taraklar oluşmadan önce(tarak dökmemesi için) şekeri kullanıyorsunuz herhalde?

Çukurova'da sadece sulama öncesi 30 kg üre verilip devam ediliyor bu sene ben de üreyi bölmek istiyorum bu sebepten ötürü biraz soruya boğdum kusura bakmayın.
Üre ve nitrat toplam 30 kg
Tazelenmek tarak çıkması gibi aynı anlamda.
Şeker gübresinide 20 kg atıyoruz. Normal 5 li gübre mak ile atıyoruz. Sıra arasına
Üreyi bölerseniz ekstra iş çıkar ama faydasını görürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: drtek
Üre ve nitrat toplam 30 kg
Tazelenmek tarak çıkması gibi aynı anlamda.
Şeker gübresinide 20 kg atıyoruz. Normal 5 li gübre mak ile atıyoruz. Sıra arasına
Üreyi bölerseniz ekstra iş çıkar ama faydasını görürsünüz.

Şeker gübresi sıra arasına verirken akmada sorun yaşatıyor onun yerine %26 Can(veya 1 hafta önceden üre) atsak aynı etkiyi görür müyüz?
Şeker atmadaki özel bir sebebiniz var mı?

Tarak döneminde ve elma dönemlerinde yaprak gübresi uygulaması yapıyor musunuz?

Biz mikrogranül gübreyi mısırda yekpare çıkış için yaygın olarak kullanıyoruz pamukta faydası nedir ?