Pancar Ekim & Çapalama Makinesi

Abi dünmak ben iki senedir kullanıyorum kronik bir problem yok bizim burda da servis yok fabrika malın arkasında duruyor ne istersen gönderiyor iki sene içinde 700 dönüm yer söktü sadece bıçak değişti birde bıçakları tutan kollar catladi oda -17 derecede pancar sokuyordu bir çiftçi olarak memnunum ve tavsiye ediyorum

Teşekkür ederim kardeşim, gönderdiğin video için de sağol, eksik olma.

Pancar söküm makinesi üreten firmaların internet sitelerinde baktığımda Trakyada servisi olan bir üretici maalesef yok.
Tek sıralı bir söküm makinesinde servise ne kadar ihtiyaç oluyor, genelde ne gibi arızalar yaşanıyor? Bu arızalar için servis olmazsa olmaz mıdır?

Sadece Harmak ın Tekirdağ-Çorlu ve Tekirdağ-Hayrabolu' da bayisi var. Diğer üreticilerin bayileri de yok.

Son olarak sahibinden.com da Barış Makinenin daha çok 2. el ilanı vardı diğerlerine nazaran? Barış Makine çok satıldığı için mi 2. el ilanı çok yoksa alanlar memnun kalmadığı için mi?

Özetle, Trakya Pancar Söküm makinesi konusunda biraz geriden geliyor maalesef.
Yıllardır altinors kullanıyorum.piyasaya calisiyorum.herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Daha uzun yillar arizasiz kullanirsiniz.sifir makina almaya gerek yok.temiz bir 2.el mkina isinizi gorur.Sadece tecrubemi paylaşmak istedim. Bunlarda benim makinalar.
f161e92d250b3428e4b71edfa94f7dee.jpg

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Pancar ekimini eski makina ile yapıyorsanız onların ekim ayarı değiştirilebiliyor istediğiniz ekim aralığına ayarlattırabilirsiniz.İstediğniz aralıkta ekip tekleme yaptırmadan pancarı yetiştirirsiniz.Çapada biz frezeli kullanıyoruz ama yaylı varsa oda iş görür frezeli alıp masraf etmeye gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Merhaba,

2017 de yaptığımız pancar üretiminde en büyük maliyeti Çapalama ve söküm işçiliği oluşturdu, her iki işlemi de işçi tutarak el yaptırdık.

Söküm maliyetini azaltmak için tek sıralı söküm Makinesi lazım, Trakya da iyi bir servisi olan makine tercih etmeliyiz. Bu konuyu araştıracağım ancak yardımınız olursa memnun olurum.

Çapalama maliyetini azaltmak için 2 sorum var

1- 2017 de eski tip mekanik makine ile ekim yaptırdık. İlk çapada seyrekleme işlemi yapıldı. Seyrekleme yapmamak için ayçiçeği ekiminde kullandığımız Kurt marka pnömatik ekim Makinesi ile ekim yapsak olur mu?

2- Pancar ekiminden önce toprağa ot ilacı atıp daha az yabancı ot çıkmasını sağlamak. Çapa işlemini de makine ile yapmak.
Çapa için yaylı ara Çapa Makinesi mi yoksa frezeli ara Çapa Makinesi mi tavsiye edersiniz? Eğer frezeli tavsiye edersiniz hangi markayı önerirsiniz?

İYİ GÜNLER ABİ PANCAR KOOPERATİFİ BARIŞ MAKİNE'NİN PANCAR SÖKÜM MAKİNESINI SATIYOR KOOPERATİF MERKEZİNDEN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİN 3 SENEDİR BARIŞ MAKİNE İLE SÖKÜM YAPIYORUZ ZAHİYAT HİÇ YOK DİYEBİLİRİM.TOHUM OLARAK NE EKMEYİ DÜŞÜNÜYORSUN

İYİ GÜNLER ABİ PANCAR KOOPERATİFİ BARIŞ MAKİNE'NİN PANCAR SÖKÜM MAKİNESINI SATIYOR KOOPERATİF MERKEZİNDEN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİN 3 SENEDİR BARIŞ MAKİNE İLE SÖKÜM YAPIYORUZ ZAHİYAT HİÇ YOK DİYEBİLİRİM.TOHUM OLARAK NE EKMEYİ DÜŞÜNÜYORSUN

Eyvallah kardeşim sağolasın. Fiyat konusunda bilgin var mı? Bu yıl ekmeyecegiz maalesef, kısmet olursa önümüzde yıl ekeriz.