Pancar söküm makinası hazırlayıcı sorunu

Merhaba arkadaşlar bu yıl 2007 model altınörs marka yağlı sistem pancar makinası aldık makina 4 yıldır çalışmıyordu. Makinadaki sorun arka hazırlayıcı yavaşlama yapıyor çok yaprağa girdiğinde ise tamamen duruyor. Makinanın ana pompası dahil tüm hidro motorları sıfır takıldı. Servis geldi sorunu bulamadı. Başına gelen veya önerisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim
IMG-20190922-WA0001.jpg
IMG-20190922-WA0003.jpg

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Merhaba arkadaşlar bu yıl 2007 model altınörs marka yağlı sistem pancar makinası aldık makina 4 yıldır çalışmıyordu. Makinadaki sorun arka hazırlayıcı yavaşlama yapıyor çok yaprağa girdiğinde ise tamamen duruyor. Makinanın ana pompası dahil tüm hidro motorları sıfır takıldı. Servis geldi sorunu bulamadı. Başına gelen veya önerisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirimEkli dosyayı görüntüle 41436Ekli dosyayı görüntüle 41437
Hazirlayıcıyı iyi ayarla fırça çok vurursa ondan olabilir yağ seviyesi normal ise sorun yine pompadir eski pompaların neyi var dı ana pompa sağlam veya kasapba taktir birde hazırlayıcı nın eski pompasını tak dene
Yağ doposunun içinde filtre de olması lagzim onuda degisin

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır bu sorun ile uğraşıyoruz yağ deposundaki filitre değişti fabrika ile irtibata geçilip gerekli pompalar alındı makinanın üzerindeki tüm pampalar sıfır şuanda makinaya gelen ustalar her defasında şu pompa arızalı diyerek hepsini değiştirtti bize en son artık makinayı dükkana getirin orda bakalım demeye başladılar.

Hazirlayıcıyı iyi ayarla fırça çok vurursa ondan olabilir yağ seviyesi normal ise sorun yine pompadir eski pompaların neyi var dı ana pompa sağlam veya kasapba taktir birde hazırlayıcı nın eski pompasını tak dene
Yağ doposunun içinde filtre de olması lagzim onuda degisin
Hazırlayıcı toprağa değmiyor zaten yüksekte olmasına rağmen duruyor ancak yağ hazırlayıcıya en son gidiyor bu makinada önerileri hortum sistemini değiştirerek yağın asansörden sonra hazırlayıcıya gitmesini öneriyorlar diğer makinalarda nasıl bir sıra ile dağılıyor yağ bilmiyorum

Hazırlayıcı toprağa değmiyor zaten yüksekte olmasına rağmen duruyor ancak yağ hazırlayıcıya en son gidiyor bu makinada önerileri hortum sistemini değiştirerek yağın asansörden sonra hazırlayıcıya gitmesini öneriyorlar diğer makinalarda nasıl bir sıra ile dağılıyor yağ bilmiyorum
Hidro motorlara bak. Oldugu yerde bosta 10 dakika calistir. Makinayi durdur. Hidro motorlarin arka tarafını ellerinle kontrol et. Aşırı isinan varsa o hidro motor sariktir. Tamir veya degismesi gerekir. Yer neresi . gecmis olsun.

Hidro motor dur başka olamaz benim makinada öyle sorun yok
Ama çamurda depo bosaltirken yuksege doğru dondermiyor du fabrika hidro motor dedi şimdi taa fabrikaya yolladım çift hidro motor takacaklar bakalım nasıl olacak

Hidro motor dur başka olamaz benim makinada öyle sorun yok
Ama çamurda depo bosaltirken yuksege doğru dondermiyor du fabrika hidro motor dedi şimdi taa fabrikaya yolladım çift hidro motor takacaklar bakalım nasıl olacak
Bizde şaşkınız hocam makinada değişmeyen hidro motor kalmadı iki adet de ana pompa ile denedik yine çözüm olmadı son olarak hazırlayıcıya yağ en son gidiyor du onu ilk gidecek şekilde ayarladık sorun düzeldi gibi bakalım

Merhaba arkadaşlar bu yıl 2007 model altınörs marka yağlı sistem pancar makinası aldık makina 4 yıldır çalışmıyordu. Makinadaki sorun arka hazırlayıcı yavaşlama yapıyor çok yaprağa girdiğinde ise tamamen duruyor. Makinanın ana pompası dahil tüm hidro motorları sıfır takıldı. Servis geldi sorunu bulamadı. Başına gelen veya önerisi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirimEkli dosyayı görüntüle 41436Ekli dosyayı görüntüle 41437

Sorması ayıp olmazsa kaça aldınız abi makineyi ve ne kadar masraf ettiniz üzerine?

Sorması ayıp olmazsa kaça aldınız abi makineyi ve ne kadar masraf ettiniz üzerine?
17 bin TL ye aldık yaklaşık pompalarla birlikte 8 bin TL masraf ettik ve hayla sorun çözülmedi bu defada 1 saat çalıştıktan sonra yavaşlamaya başladı yoruldum artık bu makina ile uğraşmaktan yarın bir usta daha gelecek oldu oldu olmadı sanırım hurdacı ya vermek zorunda kalacağız

17 bin TL ye aldık yaklaşık pompalarla birlikte 8 bin TL masraf ettik ve hayla sorun çözülmedi bu defada 1 saat çalıştıktan sonra yavaşlamaya başladı yoruldum artık bu makina ile uğraşmaktan yarın bir usta daha gelecek oldu oldu olmadı sanırım hurdacı ya vermek zorunda kalacağız
[/QUO
Yağı ne koydun. 46 no olacak.

Aldığın şahısla görüşmedin mi abi?

Bende bu sene iki makine vardı, geçen sezon kullandık, bu yıl ekiliş olmadığından satışa çıkardık. Birini sattım. Pazarlık ettik, tahmini masraf çıkardılar. Son olarak dedim ki 30 bin verin 5 bin yedekte kalsın. çıkan masraf oursa içinden harcayın kalanı sezon sonu ödeyin. Hiç masraf olmazsa hepsini gönderin. Öyle hayırlaştık teslim ettik.

Şimdi diğer makinede de böyle bi yola gittik hayırlısı bakalım.

Yani satıcı bizim gibi şahıs olsun veya galerici... Yahu ikinci el diye hurda almıyoruz ya.. çalışmayan malı niye satarlar ilgilenmezler.

Ha alırken çalışır on dekar sonra biyerine bişey olur o ayrı..

Aldığın şahısla görüşmedin mi abi?

Bende bu sene iki makine vardı, geçen sezon kullandık, bu yıl ekiliş olmadığından satışa çıkardık. Birini sattım. Pazarlık ettik, tahmini masraf çıkardılar. Son olarak dedim ki 30 bin verin 5 bin yedekte kalsın. çıkan masraf oursa içinden harcayın kalanı sezon sonu ödeyin. Hiç masraf olmazsa hepsini gönderin. Öyle hayırlaştık teslim ettik.

Şimdi diğer makinede de böyle bi yola gittik hayırlısı bakalım.

Yani satıcı bizim gibi şahıs olsun veya galerici... Yahu ikinci el diye hurda almıyoruz ya.. çalışmayan malı niye satarlar ilgilenmezler.

Ha alırken çalışır on dekar sonra biyerine bişey olur o ayrı..
Sorduk hocam bizde çalışıyordu dediler birde aldığımız yerde çalışan bir ziraat mühendisi arkadaşım vardı köylülerin ağzını aradı ve köylüler de makina ile bir sıkıntısı yoktu yıllık 150 dekar yer sökermiş

Geçmiş olsun Muhammed panonun içindeki valf leri sıkıp basınç arttırmayı denediniz mi
Teşekkürler denedik hocam hatta valfler arızalı dediler onları da denedik malesef sonuç yok gelen ustalar makinanın başınına oturup düşünüyorlar sonra da benim yapacağım birşey kalmadı deyip gidiyorlar.
Makinada değişmeyen sadece hortumları kaldı.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97

Teşekkürler denedik hocam hatta valfler arızalı dediler onları da denedik malesef sonuç yok gelen ustalar makinanın başınına oturup düşünüyorlar sonra da benim yapacağım birşey kalmadı deyip gidiyorlar.
Makinada değişmeyen sadece hortumları kaldı.
Ozaman hortumuda değiş hepsi tam olsun belki içi tkanmistir