Pancar verimleriniz & polarlarinız

IMG_0348.JPG

IMG_0333.JPG

IMG_0282.JPG

4 kere 4 er saat suladık tohumu kayseri şeker fabrikasının verdiği Kvs serenada
Gübre olarakta sadece fabrikanın verdiğini kullandık
Ek olarak işci çapacı girdi tarlaya oda biraz sık bıraktılar
4 kamyon gönderdim
Verim olarak 6 7 ton/dkr
Polar 17 19 arası geldi
Şuan söktüklerimizi bekletmek istiyorum gecen sene en son 22 polarları görmüştük

Resimler ve ekler

• IMG_0281.JPG
    IMG_0281.JPG
    505.4 KB · Görüntüleme: 59
Ekli dosyayı görüntüle 54155
Ekli dosyayı görüntüle 54156
Ekli dosyayı görüntüle 54158
4 kere 4 er saat suladık tohumu kayseri şeker fabrikasının verdiği Kvs serenada
Gübre olarakta sadece fabrikanın verdiğini kullandık
Ek olarak işci çapacı girdi tarlaya oda biraz sık bıraktılar
4 kamyon gönderdim
Verim olarak 6 7 ton/dkr
Polar 17 19 arası geldi
Şuan söktüklerimizi bekletmek istiyorum gecen sene en son 22 polarları görmüştük
Bereketli olsun, bırakın dört sefer sulamayı her seferde 4 saat sulasak pancar yüzümüze bakmaz. Biz sezon boyunca 9 veya 10 sefer 6-7 saat su veriyoruz.

Sadece bitirmek icin 2, 3 su sulaniyor bizdede, söküm vakti 1 su , fakat sulama saatini degistirdik, onceden 12 saat su verip ayda bir sulardık, şimdi 6 saat 1hafta 10 gunde bir sulama yapmaya başladık (bu sene su sorunu oldu ama seneye ayni bu karar devam)
Bi ara yuksek rakimli denebilecek bir koye gitmistim(merzifonda) hic su vermeden 5,6 aliyorlarmis

Sulama hesabini ton/ saat olarak belirtirsek biraz daha faydali olur bizim tohum polat daha hepsi gitmedi ama verim 8-9 ton arasi polar 14 16 19 farkli geldi arabalar sulama da dönemlere göre degismekle beraber bizim kuyuda saatte 60 ton civari su var 6 saat haftada bir döngüyle suladik jet yagmurlama yada damlama olsa bu aralik biraz daha uzar