Pancarda 35 cm sıra arası

Pancarda deneyimli bir ziraatçi hoca, Şeker pancarında 35 cm sira arası ve 20 cm tohum arası denemeleri yapıp dekara 20 ton civarı verim almış. Siz ne dersiniz? Deneyen oldu mu?
🤨 Başıma iş çıkarma benim
Bunuda denemem lazım
Evde hazeyn oğlum o olmaz diyecek nizah gürültü .
Ekipman ayarı değişecek
Denemedim ama mantıklı hani yastık başında dikey ve yatay yönler çarpışıyor ya gayet güzel büyüyor mantıklı geldi

🤨 Başıma iş çıkarma benim
Bunuda denemem lazım
Evde hazeyn oğlum o olmaz diyecek nizah gürültü .
Ekipman ayarı değişecek
Denemedim ama mantıklı hani yastık başında dikey ve yatay yönler çarpışıyor ya gayet güzel büyüyor mantıklı geldi
Küçük bi alanda dene hemşerim. Verimli olursa seneye bende ekerim 😅

Hemşerim hep elle söktüm ben bu yaşıma kadar hemen hemen her sene elime değildi çıpçıp 😅.
Şimdiye kadar elle yada yabayla traktöre atıyorduk pancarı. İlk defa bu sene traktör arkası kepçe emanet alıp onla yükledi dayım gil 🙂
Sizde alan az bizde daha çok rezillik aynı sayılır ilk ektigimde bizde sizin gibi birseydik
Okadar işin icinde komyoncu kepçe ile dövüşür , komyoncu kamyoncuyu beğenmez kavga eder
Biri yemekte soğan yemez öbürü tavuk sevmez
Fabrikada kavga çıkar ,
Arkamızda bizi düşürmeye çalışanlar içimizdeki dost görünüm lü ler .
Önümüze taş koymaya çalışanlar arıza mazot , tamir , yağ hortum patlar çarşıya git rekor yok . Sür Elbistan'a giden zaman bir yana duran iş bir tarafa .

Sizde alan az bizde daha çok rezillik aynı sayılır ilk ektigimde bizde sizin gibi birseydik
Okadar işin icinde komyoncu kepçe ile dövüşür , komyoncu kamyoncuyu beğenmez kavga eder
Biri yemekte soğan yemez öbürü tavuk sevmez
Fabrikada kavga çıkar ,
Arkamızda bizi düşürmeye çalışanlar içimizdeki dost görünüm lü ler .
Önümüze taş koymaya çalışanlar arıza mazot , tamir , yağ hortum patlar çarşıya git rekor yok . Sür Elbistan'a giden zaman bir yana duran iş bir tarafa .
Maalesef öyle hemşerim kamyoncu ve kepçeçiler çok tuhaflar birbirlerine atmakta üstlerine yoktur

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Pancarda deneyimli bir ziraatçi hoca, Şeker pancarında 35 cm sira arası ve 20 cm tohum arası denemeleri yapıp dekara 20 ton civarı verim almış. Siz ne dersiniz? Deneyen oldu mu?
Sıra arası 45 cm ekiyoruz sıra üstü 20-25 olarak tekliyoruz genelde 20 ton dekarda herhalde rekor ürün almış biz yarısını zor alıyoruz mübzer ler 45 cm ayarlı 35 hiç denemedim denemek lazım:)

• Beğen
Tepkiler: grall
Dekara 14285 bitki bırakılmış oluyor.Bu sıklıkla o verim çok ama çok zor.
Şeker pancarında rekor denemeleri genelde homojen aralıklı 7000 civarı bitki ile yapılır.
Ayriyetten 35 cm sıra arasına geçtiğinizde ekim çapa söküm gibi tüm işlemleri tapmak için yeniden takım dizmek zorundasınız.

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450