Papatya Tırmık | Yonca Toplama

Kolay gelsin bereketli olsun akif

Kolay gelsin akif güzel video olmus

Güzel pylaşım kolay gelsin

Teşekkürler abilerim.

Hemen bağlayalım makina boşta [emoji5]

[emoji16]Bizde tam şuan bağlıyoruz Cemal abi. Düşünmen yeter.

20190914_062427.jpg

Bereketli olsun, kolay gelsin.
Papatyanın, arabalı olanları var, 5 sıra topluyor, böyle zor olmuyor mu?
Teşekkürler hocam. Aslında iş genişliğinden ziyade tırmığın sarmaması ve toplamaması önemli bence.600kg/da verimli yerlerde bizim tırmık sarıyor.

60dekar araziyi 3 parçalı biçiyoruz. 1 hafta birini , 1 hafta diğerini kaldırıyoruz. Yani böylece 1 günde bir parçanın tırmıklama işlemi tamamlanmış oluyor.

Map gübresini 1000m2 ye yagmurlamadan nekadar kullanıyorsunuz daha önce bi konuda map kullanıyoz yazışsın ben yoncaya hic gubre kullanmadım şimdiye kadar
Merhaba Cemal abi.Map toz halde 25kg lık bir gübre. Bizim için avantajı çok daha hızlı suda çözünmesi ve sulama ile gübre tankıyla atılması. Bilindiği üzere bir bitkinin bir elementten faydalanabilmesi için suda çözünebilmesi gerekli. Çünkü bitki sadece su ile köklerden aldığı besini yukarı taşıyabilir.

Map'ta %52 Fosfat oranı var. Tüm sene için dekara 1 torba map uygun. Ama toz map çok pahalı bir gübre. İstersen 1 senelik yerine her biçim ayrı ayrıda atabilirsin fosforun fikse edilmemesi için. Yoncayı kaldırıp tankla Hedeflenen gübre miktarını biçim sayısına bölüp her biçim ayrı ayrı attığınız zaman biçime kadar fayda sağlar. Hızlı etki eden bir gübre.

Dap çözünmesi zor ve sulamayla gübre tankında atılamayan bir gübre. Etkisi biraz geç oluyor zor çözündüğü için. Bu yüzden kışın atılmasını öneriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Merhaba Cemal abi.Map toz halde 25kg lık bir gübre. Bizim için avantajı çok daha hızlı suda çözünmesi ve sulama ile gübre tankıyla atılması. Bilindiği üzere bir bitkinin bir elementten faydalanabilmesi için suda çözünebilmesi gerekli. Çünkü bitki sadece su ile köklerden aldığı besini yukarı taşıyabilir.

Map'ta %52 Fosfat oranı var. Tüm sene için dekara 1 torba map uygun. Ama toz map çok pahalı bir gübre. İstersen 1 senelik yerine her biçim ayrı ayrıda atabilirsin fosforun fikse edilmemesi için. Yoncayı kaldırıp tankla Hedeflenen gübre miktarını biçim sayısına bölüp her biçim ayrı ayrı attığınız zaman biçime kadar fayda sağlar. Hızlı etki eden bir gübre.

Dap çözünmesi zor ve sulamayla gübre tankında atılamayan bir gübre. Etkisi biraz geç oluyor zor çözündüğü için. Bu yüzden kışın atılmasını öneriyorlar.
Biz yıllardır sebzede kullanıyoz zaten map
Busene gubretas 25 kg 180 liraya aldım
Benim yagmurlama parsel 5ooom2 25 kg yeterli geliri