patates fiyatları uçuyooo...

Ynt: patates fiyatları uçuyooo...

manas link=topic=76981.msg909776#msg909776 date=1407425856' Alıntı:
konya sokume gırmeden patatesdekı tansıyon dusmez
reklam degıl ama konya patatesıde super dır nevsehır bolgesı kumsal hatta kum ekıyorsun bas gure suyu ama konyada elıt tarlalarda yetısıyor
konyanın topragı sankı kumsal değil konyada kumsal alanlar var ama dedıgın dogru newsehır daha kumsal

İşçi ile çalışma işi olmasa bizde ekeriz de, soğan dan biliyorum çok zahmetli oluyor..
Allah bol bereket versin herkese aman depolara çekip cürütmeyin vurun gitsin kafasına gözüne :)

isyankar1985 link=topic=76981.msg909716#msg909716 date=1407398506' Alıntı:
Yusuf ağabey sen Hasankaleli misin? Bizim burada patatesi en çok aranan Nevşehir ve Hasankale patatesidir. Hakikaten tadı bir başka oluyor.
evet hasankale(pasinler)..
bizim buranın patatesi hem tadı hemde kışa dayanıklı oluşur..
tecrübe edilen bir olgu şu...
erzuruma dışarıdan gelen patates kış soğuğuna dayanmıyor..
fakat pasinlerde yetişen patates her şartta tazeliğini ve sertliğini koruyor..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=76981.msg909840#msg909840 date=1407440825' Alıntı:
evet hasankale(pasinler)..
bizim buranın patatesi hem tadı hemde kışa dayanıklı oluşur..
tecrübe edilen bir olgu şu...
erzuruma dışarıdan gelen patates kış soğuğuna dayanmıyor..
fakat pasinlerde yetişen patates her şartta tazeliğini ve sertliğini koruyor..
Farkı buradan geliyormuş demek.

kaç senelerdir ekiyoruz biz para etmezken ektik kompir işini bıraktık kompir para etti bu işten bizim burda duymuşlardır belki ödemişli arkadaşlarım kendini vuran asan parasını alamadıgı için tüccarı vuran traktörünü tarlalarını satan damındaki hayvanları temizleyen onlarca insan var bırakında para etsin adam akıllı destek zaten yok bari bankadaki borçlarını bitirmez ama hafifletir en azından

Erzurum ' da patatese ' ' kartol ' ' denildiğini (ayçekirdeğine de ' ' sımışka ' ' ) ekleyelimde tam olsun.Kartol kelimesi Rus işgal yıllarından kalma.Rusçadaki ' kartoşka ' dan bozma.
Ah Hasankale nin kükürtlü kaplıcaları,ah Erzurum.
Aman patatesçiler daha çok ekin daha çok kazanın.Siz küsüp ekmezseniz patates 5 lira olur.

abdil link=topic=76981.msg909911#msg909911 date=1407484447' Alıntı:
kaç senelerdir ekiyoruz biz para etmezken ektik kompir işini bıraktık kompir para etti bu işten bizim burda duymuşlardır belki ödemişli arkadaşlarım kendini vuran asan parasını alamadıgı için tüccarı vuran traktörünü tarlalarını satan damındaki hayvanları temizleyen onlarca insan var bırakında para etsin adam akıllı destek zaten yok bari bankadaki borçlarını bitirmez ama hafifletir en azından
aynn kardeşim duymaz mıyım kaç kişiler intihar etti işte senn o dediğin dönemde koskoca kamyon dolusu patates 3000-4000 lira civarı gitti adam bu yükün altından nasıl kalkacak ki intihar etti kaç kişi bu nedenle

hüseyin35.5 link=topic=76981.msg909950#msg909950 date=1407500260' Alıntı:
aynn kardeşim duymaz mıyım kaç kişiler intihar etti işte senn o dediğin dönemde koskoca kamyon dolusu patates 3000-4000 lira civarı gitti adam bu yükün altından nasıl kalkacak ki intihar etti kaç kişi bu nedenle

adamı vezir eder rezil de . 90 dönümün üstünü sürmüştük o yaz. bir daha şansımız bahara denicez ya hayırlısı

Göktürk- link=topic=76981.msg909916#msg909916 date=1407487624' Alıntı:
Erzurum ' da patatese ' ' kartol ' ' denildiğini (ayçekirdeğine de ' ' sımışka ' ' ) ekleyelimde tam olsun.Kartol kelimesi Rus işgal yıllarından kalma.Rusçadaki ' kartoşka ' dan bozma.
Ah Hasankale nin kükürtlü kaplıcaları,ah Erzurum.
Aman patatesçiler daha çok ekin daha çok kazanın.Siz küsüp ekmezseniz patates 5 lira olur.
Cemal bey Harikasın..
benim bile nereden geldiğini bilmediğim kartolu öğrenmiş bulundum.
sağolasın. bu arada nerelisin...
seni yakından tanıyalım.

yusuf abi sizin oradaki kaplıcalar hakikaten iyi ya bos bi zamanda geleyim de gidelim oraya 1 kez girmiştim bayağı hoşuma gitti ama su çok kükürt lü idi

kadir 36 link=topic=76981.msg910074#msg910074 date=1407529668' Alıntı:
yusuf abi sizin oradaki kaplıcalar hakikaten iyi ya bos bi zamanda geleyim de gidelim oraya 1 kez girmiştim bayağı hoşuma gitti ama su çok kükürt lü idi
senin gelmene 1 ay var demi ..
neyse sen gelene kadar ben birkaç kez gideyim...
sende geldiğinde gideriz..