PERKIS 4512 (SAHTE FERGUSON)

Ynt: PERKIS 4512 (SAHTE FERGUSON)

ASARCIKLI link=topic=4022.msg41247#msg41247 date=1212307899' Alıntı:
YA MOTOR DAYIMIN AKUSU IYI DEILDI BASMIYO YANI BENDE BAYIRA DURDURDUM SALIP CALISTIRIYORUM BIDE EL FRENI TUTMUYO DEDILER ONDAN YANI

allah kaza bela vermesin elfreni ve aküz basit onarımlar riske atılmayacak şeyler diye düşünüyorum hatta elfreniyle biraz uğraşsanız belki tutar hale gelebilir

arkadaşlar traktörden bende vardı 2003 yılında 0 almıştım.. yaklaşık 700 saatte satmak zorunda kaldım hastası geldi parayı verdi aldı traktörü.. traktörün tek kusuru piyasası emin olun 285 ten 1000 kat daha seri taş gibi çetin bir motor...

Perkis Polonya üretimi ama Türkiye'de!!! üretilmiş...
Avantaj Holding bünyesindeki Perkis Traktör Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Kocaeli’nin Gebze ilçesinde satın alarak traktör fabrikası olarak düzenlediği tesisler törenle açıldı. Törende konuşan Avantaj Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gökgözlüoğlu, holding bünyesinde en çok önemsedikleri yatırımın traktör fabrikası olduğunu belirterek, “Türkiye pazarına sunulan Perkis Traktör’ün yüzde 60’ını Polonya’dan ithal ediyoruz. Kalan bölümünü de, bu tesislerimizde üreteceğiz” dedi. Gökgözlüoğlu, traktörleri 100 ayrı noktada kuracakları bayiler aracılığıyla satışa sunacaklarını, Türk cumhuriyetleri ve Afrika’dan gelen talep sonrası önemli bir ihracat potansiyeli oluşturacaklarını sözlerine ekledi. FP Kocaeli Milletvekili Mehmet Batuk, Gebze Kaymakamı Yıldırım Uçar, Ticaret Odası Başkanı İbrahim Başaran ve çok sayıda konuğun katıldığı açılışta, halkoyunları gösterilerinin ardından, fabrikanın ürettiği ilk traktörün montajı da 45 dakikada tamamlandı. Barış Mahallesi’ndeki toplam 11 bin metrekare arazi üzerinde 3 bin 750 metrekare kapalı alana sahip şekilde düzenlenen tesislerde, 38 HP ile 170 HP arasında değişen güçlerde 17 model traktör üretilecek. Yıllık 10 bin traktör üretim kapasitesine sahip tesisilere, yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım yapıldı.
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/haberdetay.aspx?haberid=83494

www.otometre.com