• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Poyraz Tarım Ekipmanları Sanayii-

- Desem de inanmayın :) 2 gün önce solidworks'te römork çizimine başladım. Köyde olmadığım için bizim römorktan herhangi bir ölçüm alamadım, bu yüzden mecburen ölçülendirmeyi tahmini yaptım. Fırsat buldukça oturup çizmeye çalıştım ve 3. günde büyük oranda bitirdim. En son jantlar ve tekerlekler kaldı bunun dışında ufak tefek şeyler. Damper pek olmadı onu da zamanla AS95o'ler gibi yapmayı düşünüyorum. Kanser olmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim program kansere yol açıyor 2 günde kaç defa bütün cizimlerim gitti baştan yaptım sayamadım :) Damper, makaslar, döner ve dingilleri internette hazır ölçülü olanlara yakın yaptım. Damper yaklaşık 15 tonluk, makasların her biri 3.5 tonluk fakat onlardan +3mm daha kalın, döner 8 tonluk ve dingiller de 8'er tonluk diye hatırlıyorum. Kasanın iç hacmi ise yaklaşık 13 metreküp. Birkaç görüntü aldım umarım beğenirsiniz...

Ekli dosyalar

- Desem de inanmayın :) 2 gün önce solidworks'te römork çizimine başladım. Köyde olmadığım için bizim römorktan herhangi bir ölçüm alamadım, bu yüzden mecburen ölçülendirmeyi tahmini yaptım. Fırsat buldukça oturup çizmeye çalıştım ve 3. günde büyük oranda bitirdim. En son jantlar ve tekerlekler kaldı bunun dışında ufak tefek şeyler. Damper pek olmadı onu da zamanla AS95o'ler gibi yapmayı düşünüyorum. Kanser olmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim program kansere yol açıyor 2 günde kaç defa bütün cizimlerim gitti baştan yaptım sayamadım :) Damper, makaslar, döner ve dingilleri internette hazır ölçülü olanlara yakın yaptım. Damper yaklaşık 15 tonluk, makasların her biri 3.5 tonluk fakat onlardan +3mm daha kalın, döner 8 tonluk ve dingiller de 8'er tonluk diye hatırlıyorum. Kasanın iç hacmi ise yaklaşık 13 metreküp. Birkaç görüntü aldım umarım beğenirsiniz...
Bende amatör olarak çizmiştim bayağı uğraş sonucu

Talha eline Sağlık güzel olmuş 4 tekerleklide dorse şase şimdi Yen'i trend o şekilde de bekliyoruz...
Sağolasın Ahmet ilk defa araba çizdim acemilik var en azından dönerli olandan çizeyim acemiliği bununla atabilirsem sırada çift dingil tandem var :) Damperi ayarlayabilirsem tandem çizmek daha kolay şaseyi biraz değiştirip aynı kasayı oturtmak daha basit iş. Sadece makaslar terazili sisteme dönüşecek...

Bende amatör olarak çizmiştim bayağı uğraş sonucu
Programda tasarım yapmak baya zevkli zamanla çizimler profesyonelleşiyor...
Güzel çizim olmuş Talha darısı gerçeğine olsun.
Sağolasın abi inşallah :)

Çok başarılı :)
Ben de kabin çiziyorum 265'e. Son seri Gold'larınkine benzetiyorum biraz ufak tefek farklar var, döşeme ve diğer malzemelerde sıkıntı yaşamamak için.

Ve sonunda biter...
Kasa genişliği artırma ve kapak boyu değiştirme yapmazsam son hali bu şekilde oluyor. Tabi programda bütün işlemler birbirine bağlı olduğu için ölçüde değişiklik yapmak diğer işlemlerde büyük sorunlar çıkmasına sebep olabiliyor o yüzden kasa ölçüleri ; uzunluk 470 cm, genişlik 195 cm ve yükseklik 70+35+35 cm şeklinde kalacaktır.
Allah izin verirse sırada denge makaslı çift dingil tandem veya helezonlu havuz kasa var inşallah onları tasarlarken acemiliği atlatmış olurum :)

Ekli dosyalar

Üst Alt