Pulluk çamur tutma problemi çözüm çalışması

Montaj işlemini tamamladım, farkı görmek için 4. kulağı kaplamasız taktım ve heyecanla tarlaya gittim. Sonuç?

Resimler ve ekler

• IMG_20200324_130018.jpg
    IMG_20200324_130018.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 176
  • IMG_20200324_130029.jpg
    IMG_20200324_130029.jpg
    107.2 KB · Görüntüleme: 182
  • IMG_20200324_132648.jpg
    IMG_20200324_132648.jpg
    57.1 KB · Görüntüleme: 175
Tamamen toprak yapısından gibi duruyor, toprak biraz kurusa yinede yapışıyor mu? Bu şekilde aktarma zaten olmaz, döküm çizel yanlarda bıçaklı kaz ayağı gibi olan bence bu toprak için birebir, bu şekil tarlam olsa pullukla hiiç uğraşmam, iyi akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Tamamen toprak yapısından gibi duruyor, toprak biraz kurusa yinede yapışıyor mu? Bu şekilde aktarma zaten olmaz, döküm çizel yanlarda bıçaklı kaz ayağı gibi olan bence bu toprak için birebir, bu şekil tarlam olsa pullukla hiiç uğraşmam, iyi akşamlar.
Bende artık aynı kanaate vardım toprak bi acaip ilk katman krom aynalara zamk gibi yapışmış, zaten bu kadar ağır tavda sürüm yapmıyorum ama deneyip görmek istedim. Toprağın biraz daha tava gelmesini bekleyip tekrar deneyeceğim.Hayırlı akşamlar

Bende artık aynı kanaate vardım toprak bi acaip ilk katman krom aynalara zamk gibi yapışmış, zaten bu kadar ağır tavda sürüm yapmıyorum ama deneyip görmek istedim. Toprağın biraz daha tava gelmesini bekleyip tekrar deneyeceğim.Hayırlı akşamlar
Hayırlısı olsun abi bir daha dene ama olmadı gıbı denemekte fayda vardır Avrupa videolarına bakıyoruz neler deniyorlar edison ampulu kaç seferde bulmuş

Hayırlısı olsun abi bir daha dene ama olmadı gıbı denemekte fayda vardır Avrupa videolarına bakıyoruz neler deniyorlar edison ampulu kaç seferde bulmuş
Denemesem aklımda kalacaktı Ufuk görmüş olduk, benim böyle uğraştığımı görünce arkadaşın birisi ayna istedi polisaj yapıp iyice parlatacakmış, onlara da dert oldu bizim pulluk [emoji5]

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Avrupada benim bildiğim teflon Kaplama yapılıyor. Yinede sizinki gibi toprakların kil oranından dolayı yapışma olayı illaki olacaktır diye tahmin ediyorum. Yeşil gübrelemeyle toprağın yapısını biraz daha iyileştirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: hydrbezirci
Toprak tavı ağır gibi duruyor ama sonuç gerçekten de çok enteresan bu kadar toprak tutması anormal bi durum. Bence siz o tarlanın toprağını analiz yaptırın eksiği varsa onları tamamlayın. Benim aklıma başka bişey gelmedi.
Bu arada biçerciye namluları söylemeyin tutup kolundan tarlaya götürün görsün.ciddi zarar yapmış gibi geldi bana.

• Beğen

topraktaki nemin, durumuna göre yapışıyor,
sonbaharda pek az veya hiç yapışmaz
ilkbaharda ise heleki,erken dönemde kurtuluş yoktur.

birde pulluğun toprakla,buluştuğu,noktalarında paslanmayı başlatmamak lazım.

temizleme ve yağlama ile uzun zamandır bu tür bir soruna, pek nadir rastlarım.

• Beğen
topraktaki nemin, durumuna göre yapışıyor,
sonbaharda pek az veya hiç yapışmaz
ilkbaharda ise heleki,erken dönemde kurtuluş yoktur.

birde pulluğun toprakla,buluştuğu,noktalarında paslanmayı başlatmamak lazım.

temizleme ve yağlama ile uzun zamandır bu tür bir soruna, pek nadir rastlarım.
Akışına bıraktım artık abi gerisini fendt düşünsün [emoji57]