Pulluk ( saban ) ile Tarla sürüm verileriniZi yazarmısınız

2 takviye 2 ile çekiyor ilk sürümde, bu yil ilk defa ikileme yaptık pullukla düz 1 le gitti yumuşamıştı toprak
Mahmut bey affiniza sığınarak soruyorum peki 2 takviye 2 ile 4 lu pulluk cektirmeye ugrasana kadar 3 lu 12 takip duz 1 ile surmek daha mantikli degilmi bizim buralarda takviye vites ile pulluk çektiği zaman motor cekmiyordur yani bizler hep seri 1 ile sureririz tarlalari agrolux 410 75 hp 4 lu 12 numara kullanıyorum mesala

Mahmut bey affiniza sığınarak soruyorum peki 2 takviye 2 ile 4 lu pulluk cektirmeye ugrasana kadar 3 lu 12 takip duz 1 ile surmek daha mantikli degilmi bizim buralarda takviye vites ile pulluk çektiği zaman motor cekmiyordur yani bizler hep seri 1 ile sureririz tarlalari agrolux 410 75 hp 4 lu 12 numara kullanıyorum mesala
Bence düz 1 e yol vitesi deniyor.
Sürüm yaparken takviye in üstüne çıkmamak gerekiyor. Takviye 4 zaten hız olarak seri 1 e en yakın vites

• Beğen
Tepkiler: Gurcan
Haklısınız fakat tarlalar tasli genelde seri vistesle gitsek 3lü pulllukla pulluk kırılır veya takıldığı zaman traktör zarar görür, herkes ciftceker alınca 4lü alıyor

• Beğen
Tepkiler: Gurcan ve The_Hoca
İki (2) takviye ile tarla sürmek her zaman doğru değil, özellikle de tarla tavdayken gerekte yoktur. Ancak bazı tarlalardaki beklenmeyen yerli kayalar, bazı ağaç kökleri, arazinin engebeli oluşu, toprak yapısı kisli (killi ve yağlı) ve tarlanın tavı da geçmiş ise takviyeye takmak artık elzem oluyor. Normal sürerken parça kırabiliyor, motor istemsiz olarak çızıdan çıkabiliyor hatta yörep gibiyse devirme+toparlama gibi burun buruna gelebiliyorsunuz. En güzeli tarlayı tavında sürmek hem tarlaya iyi, hem traktöre iyi hemde şoföre iyi gelir.

• Beğen
Tepkiler: Gurcan ve The_Hoca