rampa aşağı giderken kesintişiz beyaz duman atması ..

Ynt: rampa aşağı giderken kesintişiz beyaz duman atması ..

enjektörler değişiyo kimileri çok pahalı ama inş pompada bişey yoktur ama büyük ihtimal enjektörler gerçi tamiride yapılıyo bizimki geçen sene oldu tanesi 50 lirayla 70 lira arası...

1985 model 285s de aynı sorun var bayır asaya gaz verınce duman atıyo gecenlerdede bi nh 65 56 gordum 2010 model koyden cıkdi bnde yukardan gelıyodum oda duman atıyodu

köylü link=topic=48772.msg476626#msg476626 date=1322343565' Alıntı:
pompa da sorun var.
normalde beyaz duman atmıyosa rampa aşağı atıyosa pompada sorun olma ihtimali çok düşük ben çok pompa söktürdüm 5 adet mazotlu vasıta kullanıyorum....

akcaorenli link=topic=48772.msg476628#msg476628 date=1322343757' Alıntı:
1985 model 285s de aynı sorun var bayır asaya gaz verınce duman atıyo gecenlerdede bi nh 65 56 gordum 2010 model koyden cıkdi bnde yukardan gelıyodum oda duman atıyodu
rampa aşağı gaz verince yükte motoru itiyoda aynı zamanda bozuk olan enjektörler fazladan mazot işiyo aynı şikayetten söktürdüm geçen sene pompayıda enjektörleride ama pompada bişey çıkmadı....

Pompada sorun var demeyelimde avans düşük gelirse o zaman beyaz duman atıyor.yeni ayardan gelmiş pompada bile oluyor bazen.pompa motora takıldıktan sonra avans ayarlanması lazım oluyor

normalde beyaz duman atmıyosa rampa aşağı atıyosa pompada sorun olma ihtimali çok düşük ben çok pompa söktürdüm 5 adet mazotlu vasıta kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: Bave
Aynı sorun bende de var aracım 1.4 HDI peugeot bipper rampa aşşagı inerken motorda bir bağırtı ve cekişten düşme titreme oluyor arkadan beyaz mavi duman görülüyor ayağımı gazdan cekip basınca tekrardan düzeliyor aracı şehir içi kullandığım zaman hic bir sekilde duman atma görülmüyor uzun yolda ara ara bu şekilde duman atma görülüyor araba yağ yaksa araç çekişten düşmez diye düşünüyorum üstelik aracın altı ay kadar önce triger setini değiştirdim altı aydır araçta gram yağ ve su eksilmesi bulunmuyor yağ ve su seviyeleri tam yerinde duruyor turbo dediler baktırdım turbo sağlam dediler enjektör dediler üç beş tane enjektörcü gezdim o ustalar da enjektör den yapmaz dedi en son peugeot yetkili servisinde on yıl kadar calışıp kendisine dükkan açan ustaya götürdüm araçın map sensörü arızalı dedi lakin aracın beynini bilgisayara bağladık hiç bir arıza görülmedi ama bu ustada map sensöründen olduğuunu sensörü düzgün çalışmadığını söylüyor sorunun ne olduğunu bilen varmı yada başına böyle bir olay gelen birisi yardımcı olabilir mi

Aynı sorun bende de var aracım 1.4 HDI peugeot bipper rampa aşşagı inerken motorda bir bağırtı ve cekişten düşme titreme oluyor arkadan beyaz mavi duman görülüyor ayağımı gazdan cekip basınca tekrardan düzeliyor aracı şehir içi kullandığım zaman hic bir sekilde duman atma görülmüyor uzun yolda ara ara bu şekilde duman atma görülüyor araba yağ yaksa araç çekişten düşmez diye düşünüyorum üstelik aracın altı ay kadar önce triger setini değiştirdim altı aydır araçta gram yağ ve su eksilmesi bulunmuyor yağ ve su seviyeleri tam yerinde duruyor turbo dediler baktırdım turbo sağlam dediler enjektör dediler üç beş tane enjektörcü gezdim o ustalar da enjektör den yapmaz dedi en son peugeot yetkili servisinde on yıl kadar calışıp kendisine dükkan açan ustaya götürdüm araçın map sensörü arızalı dedi lakin aracın beynini bilgisayara bağladık hiç bir arıza görülmedi ama bu ustada map sensöründen olduğuunu sensörü düzgün çalışmadığını söylüyor sorunun ne olduğunu bilen varmı yada başına böyle bir olay gelen birisi yardımcı olabilir
Bendede var aynı sorun bir çözüm bulursan benide bilgilendirirmisin?Benim arabamda peugeot bipper.

Bendede var aynı sorun bir çözüm bulursan benide bilgilendirirmisin?Benim arabamda peugeot bipper.
2008 peugeot bipper aynı sorun maalesef bende de var .komple motor yapıldı ,turbosu değişti A dan Z ye çoğu parçalar değişti tamiri yapıldı. Araç beynine orijinal yazılım atıldı . Hiçbir değişiklik yok 34.000 tl para harcadım düzelmedi. Nasıl bir sorun var çözülemedi.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
2008 peugeot bipper aynı sorun maalesef bende de var .komple motor yapıldı ,turbosu değişti A dan Z ye çoğu parçalar değişti tamiri yapıldı. Araç beynine orijinal yazılım atıldı . Hiçbir değişiklik yok 34.000 tl para harcadım düzelmedi. Nasıl bir sorun var çözülemedi.
Merhaba aynı sorun bende var Citroen 1.4 HD. Sorunun nereden kaynaklandığını buldunuzmu

Merhaba. Aracım 2008 bipper 1.4 hdi. Alalı 1 hafta kadar oldu. İlk defa uzun yolda deneme fırsatım oldu aynı sorun bende de mevcut. Aktif olarak şehir içinde kullanılıyor araç. Ve hiçbir şekilde duman atma olmuyor. Bugün farkettim araç kompresörde giderken gaza dokunur dokunmaz yoğun bir grimsi mavimsi duman atıyor. Ama kısa süreli 3-4 saniye. Yokuşlarda dip gaz yapılsa bile gram duman atma yok. Nedeni nedir. umutcnmstf@gmail.com mail adresim aracın sorunu yaşarken de arkadan çekilmiş videosu mevcut