Renault Kadjar 1.5 dci EDC icon mu ?? Skoda Superb 1.6 TDI Style mı ?

Renault Kadjar -vs- Skoda Superb

• Kullanılan toplam oy
    226

Arkadaşlar tercih olarak Renault Kadjar 1.5 dci EDC Icon kutup paket + panaroma paket karşısında Skoda Superb 1.6 TDI Style + adaptif bi-xenon farlı model arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz ikiside aynı fiyatta nedenleriyle beraber sıralarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Ynt: Renault Kadjar 1.5 dci EDC icon mu ?? Skoda Superb 1.6 TDI Style mı ?

Kadraj Hakkı ' nda bilgim yok ama Süperb bizim arkarabada var bir çok kez seyahat etme fırsatı buldum gerek uzun yol gerek şehir gerçekten güzel bir araba Süleyman abi.Süperb Emre ' ninde dediği gibi E sınıfı bir otomobil yani kadrajdan daha üst sınıf üstelik kadraj bildiğim kadarıyla suv yani otomobil konforunu rahatlığını vermesi çok zor.Süperbin tek sevmediğim yani büyük tümsek ve çukurlarda süspansiyon sistemi biraz gürültülü çalışıyor...

Süleyman bu karşılaştırma baştan hatalı :D Kadjar ahım şahım bir araba değil. Nissan Qashqai ile aynı olan bir araç. Ama Süperb makam arabası, aile arabası, uzun yol arabası, konfor arabası diye gider. Bana göre kesinlikle süperb. Sana deneme test videolarını atayım. ü

Kadjar

https://www.youtube.com/watch?v=Z6ECMGWE300

Süperb (2014)

https://www.youtube.com/watch?v=WCUGhnJDDwg

Renaultla skoda arasında tabiki skoda. donanım olarak olsun saglamlik olarak olsun. Yalniz 1.6 tdi 120 bg genellikle tasarruf için. Aşırı bir guc isterseniz belki biraz zayif kalir. Ayrica passatla kiyaslamissiniz. 1.4 tsi 150 bg highline passat 128000 tl, 1.4 tsi 150 bg ayni donanimdaki superb 109000 tl. Ama ikinci elde passat daha kuvvetli. Skoda deger kaybediyor volkswagene göre

Kadjarı bilmemde Quashqai ye laf edenlere şaşırdım.

180 ile giderken 6,5 litre yakan 1,5 130 bg ve dolu bir araç. Ben kullanıyorum ve ciddi keyif veriyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Kadjaj-superb arasında superb derim. Makam aracı gibi :)

Superb audi A6 nın skoda versiyonu audi alamayan superb alsın diye yapılmış bir araba bu ikisi arasındada kıyas yapmak bence biraz yanlış olur biri suv diğeri otomobil sınıfında bir araba.

Suberb gerçekten çok güzel araba, mana bulmak çok zor. Tercih edilesi fakat geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan VW emisyon sıkandalından dolayı, VW ' nin zorda kalırsa Seat ile beraber ilk olarak elden çıkaracağı markalardan biri olduğunu düşünüyorum. Yaparlar mı bilmem ama böyle bir durum olursa VW ' siz Skoda, hiçbir işe yaramaz. Bu durumun biraz daha belirginleşmesini beklenebilir.

Arkadaşlar ilk olarak değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :) Lakin tercih sebebi olarak sormuştum daha çok kıyasa gidilmiş hatta tümüyle kıyas yapılmış. Sanırım toplum olarak kıyas yapmayı seviyoruz :)

Bu 2 aracın farklı konseptte olduğunu düşünürsek elbette dediğiniz gibi kıyas yapılamaz modeli öne çıkaran özellikler üzerinde durmak daha doğru olur. Misal Kadjar ' ı farklı kılan en önemli özellik benim görüşüm panaromik cam tavan özelliği ile bir adım öne geçiyor otomatik vites rahatlığıda üstünde durulması gereken konu bunlar en önemli farklar. Benim merak ettiğim insanların bunlara ne derece ihtiyaç duyduğunu anlamaya çalışmaktı ama başarısız oldu :)

Superb tarafından baktığımızda ise dediğiniz gibi yolculuk esnasında rahatlık sunan bir iddiası var , sonuçta bir otomobil ve kasis geçişleri olsun yol durumu olsun Kadjar ' dan çok farklı. Peki başka artısı ne ? Sadece yol konforu daha iyi diye tek bir sebepten seçilebilirmi ? Sırf makam aracı ambiyansı var diye seçilebilirmi ? İkisinin donanımını kontrol ettiğimizde Renault ' nun daha donanımlı olduğunu görüyoruz Peki Renault ' yu eksik kılan ne ?

Amaca en yakın cevabı Musa Kazım abi vermiş bunun için kendisine teşekkür ederim...

alipasalierkan link=topic=86715.msg1039665#msg1039665 date=1448726627' Alıntı:
Ben Kadjar derim. Superb tarla yolunda gitmez Süleyman...:D Bende Captur var 1 sene bekledim Türkiye ' ye gelmesini....:D

19 jantlı Kadjar ' ı tarla yoluna sokmaya hiç niyetim yok Erkan :) 15 jant olsun gene sokmam :D Captur ' lar ne ayak çekildi piyasadan yaw senden dinleyelim ?

doganbey1 link=topic=86715.msg1039649#msg1039649 date=1448723651' Alıntı:
Süleyman bu karşılaştırma baştan hatalı :D Kadjar ahım şahım bir araba değil. Nissan Qashqai ile aynı olan bir araç. Ama Süperb makam arabası, aile arabası, uzun yol arabası, konfor arabası diye gider. Bana göre kesinlikle süperb. Sana deneme test videolarını atayım. ü

Kadjar

https://www.youtube.com/watch?v=Z6ECMGWE300

Süperb (2014)

https://www.youtube.com/watch?v=WCUGhnJDDwg

Doğan reklamı hangi açıdan yaptığına bağlı :D Bende sana böyle bir karşılık vereyim burdan medya unsurlarının haber yapma konusunda insan hayatında nekadar etkili olduğunu hepberaber görelim :)

https://youtu.be/ZaqHZVmCgME

https://youtu.be/8inPimxFRV8

.
Alman dan şaşma Fransız a bulaşma.
Renault servisinde dilek şikayet bölümünde okudum.
Yazı hatırladığım kadari ile titreyerek yazılmış idi muhtemelen sinirden.

Superb VW grubunda olduğu için alman denilebilir en azından devşirme.

İsim konusunda tutucuyumdur. Eskiden ali veli vardı çocuk yaşına girdimi adını söyleyebilirdi.
Şimdi Oytun, Tonguç vs çocuk okumayı öğrenmeden adını telaffuz edemiyor.
Kadjar ne Allah ' ını seversen ajdar der gibi arabanın bence %10 değerini düşürür bu isim.
Altına ÇEKeceksen düzgün araba olmalı. :)

Süleyman otopark bugüne kadar benim gördüğüm en tarafsız araç tanıtımı yapan grup. Yorumlarına güvenirim. :) Otomobil için yorum alacaksam onlardan alırım diğerlerini kaale almam şahsen.

doganbey1 link=topic=86715.msg1039920#msg1039920 date=1448758913' Alıntı:
Süleyman otopark bugüne kadar benim gördüğüm en tarafsız araç tanıtımı yapan grup. Yorumlarına güvenirim. :) Otomobil için yorum alacaksam onlardan alırım diğerlerini kaale almam şahsen.

Otopark çok konsept dışı çalışıyor Doğan açıkçası ben yayınlarında küfür içeren program formatı bulunan guruplardan hiç hoşlanmam the makina bunun örneği. Yeni Superb ' i ben çok detaylı ama çok detaylı inceledim koltuk kalitesi çok hoşuma gitmedi bilhassa arka taraf. Saffet ' in garajından sonra araçla ilgili çok büyük beklentilerim vardı fakat içine binince ben parayı neye veriyorum dedirtiyor gibi geldi.. Açıkçası Passat ile arasında benim görüşüme görede ciddi fark var Passat ' ta çok daha iyi izlenimler elde etmiştim ve bu durum biraz kafamı karıştırdı aynı hissi hatta daha fazlasını bunda da bekliyordum otomobilin içi, döşemeleri alel acele yapılmış gibi.