Reygras otu balya olarak kullanılabilir mi

Abilerim iyi günler, reygras otu balya olarak kullanılabilir mi ve saklanabilir mi, yada daha başka yöntemleri varmıdır, reygras otu kullanan hocaların yorumları nedir,?

"Reygrass" adı bir aldatmacadır. Tohum ithalatçıların bir oyunudur. Aslı bildiğimiz namı diğer KARAMBA otudur. Piyasadan bunu alırken (tohum yada ot halinde) "Reygrass" diye değil KARAMBA diye alın yoksa 2-3 katı fiyatına kazıklanırsınız, benden söylemesi arkadaşlar.

Abi sordun mu bu muhabbeti amcaoğlu falan diyorlar. Benim bildiğim Ödemiş’te reygrassın millet daha r’sini bilmezken caramba ekiliyordu yıllardır. Millet birden reygrass diye çıktı çok farklı bir şey zannetmiştim, yıllardır yapılan iş.

• Beğen
Tepkiler: taurus
Teknik adı reygrass halk dilinde karamba otu olarak bilinen ot iç Anadolu bölgesinde ne zaman ekilir. Boş tarlamız var Eylül Ekim'de tarlamiza eksek biçim ne zaman olur. Youtube'den baktığım kadarıyla 1-2 ay içinde biçilebiliyormuş. Görüşlerinizi alabilir miyim.

• Beğen
Tepkiler: taurus
Teknik adı reygrass halk dilinde karamba otu olarak bilinen ot iç Anadolu bölgesinde ne zaman ekilir. Boş tarlamız var Eylül Ekim'de tarlamiza eksek biçim ne zaman olur. Youtube'den baktığım kadarıyla 1-2 ay içinde biçilebiliyormuş. Görüşlerinizi alabilir miyim.

Abi Kayseri’de galiba arazi. Ekimin sonlarına kalırsan çok zannetmiyorum kışa gelmeden biçim yapabileceğini, kuruyu zaten kafadan unut da, silaj belki. Ekip birkaç biçim alma fikrin varsa hemen ek sert kışa girmeden bir biçim alırsın sonra da bir biçim alabilirsin bence. Tabi toprak koşullarınızı ve su durumunu bilemiyorum arazideki. Bizim buralarda şimdi ekmeye başladı millet, 2 aya kadar hayvanlar otlamaya çıkar Nisan Mayıs’a kadar otlar sonra kuru balya veya kendi yürür makine ile silaj ardından Mısır ekilir silajlık.

Abi Kayseri’de galiba arazi. Ekimin sonlarına kalırsan çok zannetmiyorum kışa gelmeden biçim yapabileceğini, kuruyu zaten kafadan unut da, silaj belki. Ekip birkaç biçim alma fikrin varsa hemen ek sert kışa girmeden bir biçim alırsın sonra da bir biçim alabilirsin bence. Tabi toprak koşullarınızı ve su durumunu bilemiyorum arazideki. Bizim buralarda şimdi ekmeye başladı millet, 2 aya kadar hayvanlar otlamaya çıkar Nisan Mayıs’a kadar otlar sonra kuru balya veya kendi yürür makine ile silaj ardından Mısır ekilir silajlık.
Eyvallah kardeşim, verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Ben biran önce ekmeye başlayayım.