• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Reygrass ilk bicim

The_Hoca

Trakkolik Üye
Bereketli olsun.Kolay gelsin.
Besin değerleri olarak iyi bir yem bitkisi, süt verimini nasıl etkiliyor, paylaşırsanız sevinirim.

metemet

Aktif Üye
Bereketli olsun.Kolay gelsin.
Besin değerleri olarak iyi bir yem bitkisi, süt verimini nasıl etkiliyor, paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler ben ilk defa ektim ben sadece ticaretini yapiyorum fakat geçen sene hayvancılıkla uğraşıp ürününü pazarda satan arkadaşım var süt verimi ikiye katlandigini söyledi ben genelde fiğ arpa yulaf ekliyorum bu sene denemelik 5 dekar yer ektim

Birbey

Aktif Üye
Eşref şekerlinin tanıtım yaptıgı tohumlar nasıl acaba sertifika falan bişeyi var mı bilmiyorum tabi.
O tohumu denemedim. Ama iyi olduğunu duydum. Yazlık olarak eşref şekerlinin tohumunu alıcaz. İnşallah iyi olur.
Bu arada başka bi konuda bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.

Birbey

Aktif Üye
İnşallah iyi olur. Sulama yaptınız mı yagmur yeterli oluyo mu yetişmesi için
Hiç sulama yapmadık. Sırıf yağmur ile büyüdü. Hiç taban gübresi atmadık. Şubat ayı gibi üre attık 10 kg mart ayında 10 kg nitrat attık. Sadece 20kg gübre kullanıldı. İlaç olarak yabancı ot ilacı ve amino asit ilaçlamaları yapıldı başka hiç bişey yapmadık. Şimdi bunu kaldırdıktan sonra hayvan gübresi atıcaz. Bu arada nitrat ile birlikte üsten 300 kg leonardit attık ama attığımız leonardit bu bitkiye bi fayda sağlamadı seneyeki bitkiye fayda sağlar. Aslında yetiştirilmesi çok kolay bi bitki benim hayvanım yok çiftliklere satıyorum. Ama cidden çok güzel bir ot

Üst Alt