• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Rumeli Tohum

Ramardor ile elenmiş çok temiz rumeli tohum. 1650 TL ton

27 kg tohum biraz fazla. Verimi büyük oranda düşürecektir. 18-20 kg ideal olan. Erken ekimlerde mümkün olduğu kadar az tohum kullanmalıyız.
Rumeli bugdayi trakya yoremizde verim icin 25kg ve uzeri ekilmeli kalitesi iyi ancak yoremizde kardes yapmasi az olmasi sebebiyle 20kg ekiminde verim azligi olmakta bunu daha once ekenler bilir rumelide ne kadar cok tohum atilirsa verim o kadar artar yoremizde 18kg tohum ile rumeli ekeni uzer toprak yapisi yada iklim diyebilirsiniz ancak rumeli trakya ne kadar cok tohum o kadar verim demektir

Rumeli bugdayi trakya yoremizde verim icin 25kg ve uzeri ekilmeli kalitesi iyi ancak yoremizde kardes yapmasi az olmasi sebebiyle 20kg ekiminde verim azligi olmakta bunu daha once ekenler bilir rumelide ne kadar cok tohum atilirsa verim o kadar artar yoremizde 18kg tohum ile rumeli ekeni uzer toprak yapisi yada iklim diyebilirsiniz ancak rumeli trakya ne kadar cok tohum o kadar verim demektir
Ne kadar çok tohum o kadar çok verim diye bişey yok . Rumeliye 26-27 kg tohum atarsan kardeş yapamaz.

Rumeli yi birkaç sene ektim , güzel ve gösterisi var ama aynı gösteriş ile doğru orantılı verim alamadım , bu sebeple başka çeşitlere yoneldik , her çeşit her yörede uygun olmuyor bazen , denemek lazım

Ben çoğunu rumeli ekeceğim nasipse.
Dönüme 26-27 civari uygulamayı hesap ediyorum.
Bir miktarda rumeli maden deneyecegim.gecen yıl delebrad2 diye bir çeşit denedim.sakın sakın denemeyin tamamen zarar ve zaman kaybıdır.

Üst Alt