rwe 288 dünyanın en büyük iş makinası

Alman yapımı olan bu iş makinesi, daha çok madencilikte ve otoban gibi büyük ölçekli inşaat işlerinde kullanılıyor.
* Bu hareketli makine 100 metre yüksekliğinde ve 223 metre uzunluktadır.
* 45.500 ton agirligindadır.* 100.000.000 dolara mal olmuştur.* İmalatı 5 yılda tamamlanmıştır.* İşletimiiçin 5 operatör (şoför) gerektirmektedir.
* 22 metre çapında döner kova tanburu üzerinde toplam 20 kovası
bulunmakta ve her kova 196 ton hafriyat kapasiteli olup bir
turda 3.920 ton toprak veya kaya hafriyat kaldırabilmektedir.
* 12 paletli yürüyüş takımının her biri 3.80 mt genişlikte ve 15 mt
uzunluktadır. Bunlardan 8 tanesi önde 4 tanesi de arkadadır.
* Saatte en fazla 1.6 km hız yapabilmektedir.
* Günde 76.500 m3 den fazla hafriyat kaldırabilmektedir. Bu da 100.000 dev damperli kamyona eşittir.
bildigim kadarı ile bu canavar elektirikle çalışıyor ve bir kasabanın ihtiyacı kadar elektirik harcıyormuş ama verilere bakarsanız baya karlı bir makina
büyüklügünü anlayabilmeniz için oldukça fazla resim koymaya çalıştım sanırım yeterli olur

dözer dişinin kovuğu ' nu bile dolduramamış

: rwe 288 dünyanın en büyük iş makinası

evet bu makina yanlış bilmiosam almanyada kullanıyodu,dönen tekerlek ekskavatörümü öle bi ismi vardı 5 tane mi ne operatör gerekiomuş. kullanmak için ve aşırı elektrik kullanıo bunlar küçükbi şehirin 1 günlük mü ne elektriğini karşılıcak kadar elektrik çekiyolarmış. discoveryde çıkmıştı. massesive machines die bi program. eline sağlık dostum güzel çalışma.

woowww ne manyak bişey yaw buu bunun video felanda izledim çok super bişeyy walla benim izledigim belgesellde komur çikartıyolardıı çokk super bi makinee + guzel resimlerrr ok*0*- ok*0*-

Ya kardeşim get ne bunlar müthiş resimler bu makinelere can dayanmaz valla
baksana hernerede olursan ol görünüyor.
Güzel çalışma emeğine sağlık hakikaten.