SAFİR T14 kullanan var mı?

Ynt: SAFİR T14 kullanan var mı?

3 sene önce 600 dolardi...otomatigi verip bunu aliim dedim o zaman babam razi olmadi. artik gidince...degisik bisey, av icin uygun degil bence, ama elde bi tane her halükarda olmasi sart....etkisi 12 kaliprelerden daha az diye biliyorum...tek kursunda biraz daha fazla ama yinede domdom kadar olamaz...

geçensene bende alacaktım herkes karşı çıktı alma kötü zcart curt diye ama daha aklım da alacam 1,200tl filandı fiyatı 36cal. kalibre düşük olduğundan menzil 400metre filan dedilerdi.etkili menzilini bilmiyorum. normal av tüfeği gibi alınıyo.

36 kalibre kurşun atımı olsun saçma atımı olsun 12 ye göre uzak mesafe atıyor vuruş mesafesi saçmada 50-60 kurşunda 250-300 metredir ben bizzat kullanıyorum ok-*-s 36 geldi 12 likler emekli oldu

ben gecen yıl aldım tüfegin kendisini 1100 TL ye aldım 120 dolara sonradan türbün getirtdirdim. Domuz avında kullanıyorum 300 metreye yakın mesafeden domuzu vurdum ikinci atısta öldü aynı mesafeden.

Safir t 14 kulanan var mi

Ruhsati av tufeginden farkli diyil . Basit bi tufek gibi fazla bi uzeligi yok mermisi kucuk oldugu icin ruzgarda pek ise yaramaz simdi silahtan anlamayan atip tutacak nasil ise yaramaz diyorsun diye ben ona pesin pesin cvp verim bu gibi tufeklerde hiv set olmadigi icin mermi namludan dunerek cikmiyor ve dolayisiyla ruzgari delerek gecemiyor onun icin fazla tesirli menzilide yok. Tipi guzel yanliz silahta tipe karizmaya bakmak olmaz kisacasi bununla silahtan anlamayanlara hava atilabilir . Bana olmaz bu yoksa alirdim alirsam bile deyisiklil yapmak gerekir oda en az 2 bine patlar deymez.

Ynt: Safir t 14 kulanan var mi

Hebun021 link=topic=51794.msg527193#msg527193 date=1328204352' Alıntı:
Ruhsati av tufeginden farkli diyil . Basit bi tufek gibi fazla bi uzeligi yok mermisi kucuk oldugu icin ruzgarda pek ise yaramaz simdi silahtan anlamayan atip tutacak nasil ise yaramaz diyorsun diye ben ona pesin pesin cvp verim bu gibi tufeklerde hiv set olmadigi icin mermi namludan dunerek cikmiyor ve dolayisiyla ruzgari delerek gecemiyor onun icin fazla tesirli menzilide yok. Tipi guzel yanliz silahta tipe karizmaya bakmak olmaz kisacasi bununla silahtan anlamayanlara hava atilabilir . Bana olmaz bu yoksa alirdim alirsam bile deyisiklil yapmak gerekir oda en az 2 bine patlar deymez.

300 metreden domuz vuruyorum .diyorum yalanmı söylüyorum

36 kalibre yaklaşık kalem pil çapında fazla etkili olacagını sanmıyorum,kitaplarda da çap küçüldükçe etkili menzilin kısaldığını yazıyor , bu silahın sık arıza yaptığını forumlarda okumuştum

nabolant link=topic=51794.msg527418#msg527418 date=1328232023' Alıntı:
36 kalibre yaklaşık kalem pil çapında fazla etkili olacagını sanmıyorum,kitaplarda da çap küçüldükçe etkili menzilin kısaldığını yazıyor , bu silahın sık arıza yaptığını forumlarda okumuştum

Çok haklısın kardeş. derhal ordudan G3 toplatılıp çifte dağıtılmalı.

TT 55 link=topic=51794.msg527493#msg527493 date=1328266809' Alıntı:
Çok haklısın kardeş. derhal ordudan G3 toplatılıp çifte dağıtılmalı.
yivli tüfek ile av tüfegi aynı klasmanda degil karşılaştırmak yanlış olur,kaldı ki g3 lerin bile etkili menzili yanlış hatırlamıyorsam 400 metre

36 kalibreye ilgin varsa, tüfeğinle problem yaşamak istemiyorsan ve görüntüde benim için çok önemli değil güvenlik daha önemli diyorsan sana Çatüs tavsiye ederim. kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmadı.
sonuçta ister safir al ister başka bir 36 kalibre tüfek atıcıyı yormayan tek kurşunda da zevk veren bi tüfek