Sahibi Anlatıyor | TD90D ve Uğurlu Gübre Römorkundan Memnun mu?

Selamlar Trakkulüp ailesi. Şu sıralar hayvan gübresi dağıtma ve tarla hazırlamayla meşgulüz.

Köylümüzün gübre dağıtma römorku arızalandıktan sonra Süleyman abimiz seri şekilde sağolsun işimizi halletti.

Abimizin soyadı Ünlü; abi seni YouTube'da da ünlü yapayım mı dedim. Tereddüt etmeden kabul etti fakat kısa olsun dedi 🙂.

İlk defa traktörün kabininde mikrofon kullandık. Traktörün sesi bizim sesimize dahil olunca ses patladı. Videoda konuşmalarımız biraz boğuk, anlaşılmıyor ama güzel tecrübe oldu. Bundan sonra pulluk videosu gelecek, ses sorunu yok.

Yapılan gübre dağıtma işinin verimliliği hakkında merak edecekler için şunları da abimizden öğrendim:

- 10m3 römorku yükleme + 1 km'ye kadar taşıma ve dağıtma bedeli 250 TL.

- Yol her 1 km uzadığında 40 TL ekleniyor. Çünkü TD90D römork dolu şekilde 8 km yolda 7 litre yakıyormuş.

- 10m3 gübre fiyatı piyasada 500TL civarıymış. Yanmış veya taze olup olmadığını bilmiyorum. Abimiz bu senelere kadar ahır temizliğini komple devralıp, gübreleri ücretsiz alıyormuş. Bu sene kendi köylüleri de bu fiyatları istiyormuş. Anlaşılan kendi kendini anca götüren süt sektöründe gübre satışı önemli hale geldi.

20220429_152924.jpg