ŞAKALAK HUBUBAT ve KOMBİNE HUBUBAT MİBZERİ

Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara

Hububat ve benzeri tohumları ile gübreyi aynı sıraya,istenilen miktar ve derinlikte kesintisiz olarak toprağa bırakan traktörle çekilir tip makinadır.

Tohum ve gübre bölümlerine ayrı ayrı yerleştirilmiş derece sistemi ile miktarda tohum ve gübre atımı yapılabilir.Her türlü traktör ve arazi şartlarında kullanıma uygundur.

Mibzerlerimiz 12,14,16,18.20,22,24, sıralı olarak imal edilmektedir.Yol ve ekiş durumu;mekanik kaldırma tertibatı(otomatik)veya hidrolik liftlerle ayarlanabilir.


http://img338.imageshack.us/img338/6144/011btc8
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img162.imageshack.us/img162/5441/012bli3.jpg
 
Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara
: ŞAKALAK HUBUBAT ve KOMBİNE HUBUBAT MİBZERİ

HUBUBAT ve KOMBİNE HUBUBAT MİBZERİ - ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

* Kaliteli malzemedendir,özel konstrüksiyonu sayesinde kullanımı kolay,ayarları basit ve uzun ömürlü bir makinadır.
* Büyük hacimli gübre deposu ile uzun süreli ekim yapabilme imkanı sağlanmaktadır.
* Tohum kutularında bulunan boşaltma mekanizmaları ile tohum boşaltma işlemi kolaylaştırılmıştır.
* Hem baskı ayar kolundan hem de ekici ayak baskı yaylarının bağlı bulunduğu mil üzerindeki kertikler sayesinde tüm toprak koşullarında yeterli derinlik ayarının yapılabilme imkanı vardır.Ekici diskler isteğe bağlı olarak ters yönde yapılabilir.
* Disk aralığı 14,2 veya 12,5 cm yapılabilmektedir.
* Otomatik sisteminde bulunan sigorta pimleri,çalışma esnasında baskı ve alt düzen sistemi ile tohum kutularında sıkışmalar olduğunda devreye girerek otomatiği devre dışı bırakmakta makinenin konstrüksiyonuna ve diğer parçalara zarar verilmesi engellenmektedir.
* Gübre ve tohum sandıklarında bulunan dereceler sayesinde dekara atılacak tohum ve gübre miktarları ayarlanarak daha az tohum ile daha yüksek verimde mahsül ekimi yapılabilmektedir.
* Tohum deposu üzerinde bulunan tohum göstergesi ve tohum gözetleme pencereleri ile depo içerisinde kalan miktarın ekimi yapılırken görülebilmesi sağlanmıştır.
* Mibzerin traktöre bağlandığı çeki okunun yerden yüksekliği kriko sistemiyle ayarlanabilir.
* Mibzer tekerlekleri isteğe bağlı olarak 600*16 veya 750*16 ebadında takılabilir.
* Gübre deposunun içinde bulunan elek yabancı maddelerin gübre makaralarına ulaşarak zarar vermesini engellemektedir,karıştırıcı sistem ise gübrede yapı ve depolama koşullarına bağlı olarak oluşabilecek kesekleri parçalayarak sorunsuz ekim yapılmasını sağlar.
* Mibzerimizde gübre ve tohum depolarının kapakları birbirinden bağımsız olarak yapılmıştır.Böylelikle ayrı ayrı açılan kapaklar dolum esnasında kolaylık sağlamaktadır ve tohum ile gübrenin birbirine karışması engellenmektedir.
* Tohum kutularında bulunan yaylı klape sistemi ile nohut ve fasulye gibi iri taneli tohumların ekimi yapılabilmektedir.
* Yapı ve konstrüksiyon bakımından imalatı standarttır.
* Yedek parça ve servis hizmeti süreklidir.
* Değişen teknoloji ve çalışma şartlarına göre değişiklik yapma hakkımız saklıdır.
 
Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara
: ŞAKALAK HUBUBAT ve KOMBİNE HUBUBAT MİBZERİ

ben şakalakı tercih ederim ama ekermak da sağlam marka yani şakalkı tercih ederim ama ekermak kötü olduğu için değil bence kafa kafaya ikisi de
 

thx

Katılım
15.11.2007
Mesajlar
1,883
Konum
Sivas

: ŞAKALAK HUBUBAT ve KOMBİNE HUBUBAT MİBZERİ

ellerine sağlık güsel paylaşım
 
Katılım
16.10.2011
Mesajlar
96
Konum
konya
Ynt: ŞAKALAK HUBUBAT ve KOMBİNE HUBUBAT MİBZERİ

her türlü hububat mibzeri tamir ve bakımı yerinde hizmet 0535 237 15 93
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt