ŞAKALAK PNOMATİK HASSAS EKİM MAKİNASI

Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara

Pancar,ayçiçeği,mısır, fasulye, nohut, soğan, pamuk, domates, soya fasulyesi, karpuz, kavun, kabak, gibi tohumların Hassas olarak istenen ekim aralığında ve istenen sıra üzeri mesafesinde ekilmesini sağlar.

İsteğe bağlı olarak 4-5-6-7-8 li olmak üzere imal edilebilir. Aspiratör üç nokta askı düzenine bağlı olup hareketini kuyruk milinden şaft vasıtasıyla alır.

Ekim ünitelerinin tamamı ana şase üzerine paralelogram sistemi ile bağlanmıştır. Her ekim ünitesinin ön tarafında ayarlanabilen toprak sıyırıcılar bulunmaktadır.

Ekici ayaklar balta tipinde imal edilmiştir. Ünitelerin arka kısmında baskı tekerleri mevcuttur. Makinanın her iki tarafında da markör sistemi bulunmaktadır. Markör üç nokta askı sisteminin üst kısmında otomatik veya liftli olarak çalışır. Hareket sağ teker üzerinden şanzıman grup dişlileri tarafından ana mile her ünitede bulunan şaft düzeneği yardımıyla da ünitelere iletilir.
BUDA BİZİMKİ

 
Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara
: ŞAKALAK PNOMATİK HASSAS EKİM MAKİNASI

PNOMATİK HASSAS EKİM MAKİNASI - ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

* Ayarları kolay, sağlam ve kullanışlı bir makinadır.
* Büyük hacim kapasiteli gübre ve tohum depoları ile daha uzun süre ekim yapabilmektedir.
* 12 kademeli selektör ayarı ile hassas ekim yapılabilmektedir,selektör ayarının yapılması sırasında ünite kısmındaki gözetleme kapağı sayesinde selektör ayarı, görerek hassas bir şekilde yapılır bu sayede eksik veya fazla tohum atma engellenir.
* Ekici diskler paslanmaz çekilen lazer teknolojisi ile imal edilmiştir.
* Ekimi yapılacak tohumun değiştirilmesi durumunda ünitedeki disklerin değiştirilmesi kolaylaştırılmıştır.
* Sıra üzeri mesafesinin ayarlanması için tasarlanan dişli kutusu hareketli tekerlekten alması sebebiyle hatasız çalışmaktadır.İstenilen sıra arası mesafesi ekim yapılacak tohuma uygun diskin delik sayısı ve ekim yapılmasını istediğimiz sıra üzeri mesafesi alınarak tabloda verilen değerlerin kullanılması sonucunda dişli kutusu içinde kullanılacak dişlilerin belirlenmesi ile sağlanır.Dişli kutusunda bulanan vites kolu yardımıyla tabloda verilen dişliler üzerinden zincir sarımı sağlanarak mesafe sorunsuz olarak ayarlanabilir.
* Sıra arası mesafesinin ayarı şase profilinin üzerinde bulunan ölçü değerleri kullanılarak hassas bir şekilde ünite sisteminin bağlandığı cıvataların gevşetilmesi ile kaydırılarak kolayca yapılır.Şase profili üzerinde bulunan tüm bağlantılar seyyardır.
* Tekerlekten alınan hareketin ekici ünitelere iletilmesi şaft mekanizması ile sağlanmıştır.Bu sayede daha hassas ekim yapılabilmektedir.
* Ekici ünitelerin herhangi birinin iptal edilmesi için ekici ünitelere hareketi ileten şaftlı iletim sisteminde ki manşonun döndürülmesi ile pimin devre dışı bırakılması yeterlidir.
* Paralelogram sistemi üzerinde bulunan derinlik ayarı yay bakısı ile her türlü toprak şartlarında istenilen derinliğe ekim yapılabilme imkanı sağlanmıştır.
* Arka baskı tekerleğinin toprağa uyguladığı basınç ayarı tek bir kol ile yapılabilmektedir.
* Ekim ünitelerinde bulunan tohum boşaltma kapağı kullanılarak zaman kaybetmekden ekim sonunda kalan tohum boşaltılabilir ve diğer bir ürünün ekimi yapılabilir.Gübre kutularında bulunan boşaltma klapeleri sayesinde kalan gübre kolayca temizlenebilir.
* İstenilen miktarda gübre atılabilir.
* Tohumların yapı ve cinsine uygun olarak tasarlanan alternatif ekici ayakları üretilerek ekimin en iyi şeklinde yapılabilmesi sağlanmıştır.
* Yapı ve konstrüksiyon bakımından imalatı standarttır.
* Yedek parça ve servis hizmeti süreklidir.
* Değişen teknoloji ve çalışma şartlarına göre değişiklik yapma hakkımız saklıdır.
 
Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara

: ŞAKALAK PNOMATİK HASSAS EKİM MAKİNASI

yorumlar için herkese şimdiden tşk
 

thx

Katılım
15.11.2007
Mesajlar
1,883
Konum
Sivas
: ŞAKALAK PNOMATİK HASSAS EKİM MAKİNASI

ellerine sağlık güsel paylaşım
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt