Saman Makinası Önerisi Ve Alımı

Öncelikle cümleten selamın aleykum abilerim kardeşlerim.
Saman makinası almayı düsünüyorum. Sıfır veya Temiz ikinci el. Teccubeli değilim daha önce hic saman yapmadım. Marka önerirmisiniz. Alırken nelere dikkat etmeliyim. Hangi özellikleri olursa benim icin daha faydalı olur. Kusura bakmayın cidden hic bilgim yok. Bi arkadasım bi marka soyledı onu alırsan bir ton yanı bır römork samanı 1 saate yaparsın diğer markayı alırsan 40 dk da yaparsın gibi bişeyler soyledı. Şimdiden teşekkür ederim. Önerdiğiniz markayı ve neden o markayı almam gerektigini yazarsanız sevinirim.

Aleyküm selam kardeşim bende senin gibi baya bi araştırma yaparak Konya markası özbayatlılar tarımın makinesini aldım Konya makineleri birbirine yakın özellik olarak bende konyalıyım geçen sezon çalıştım hiç bi sıkıntısını görmedim sap yemesi toplaması elek sistemi kayış tertibatı iyi bütün markalar birbirine eşdeğer zaten harmak alacaktım 10 bin tl pahalıydı bende bunu aldım aynı işi görüyor kötü bi mal değil adamlar makinelerinin arkasındalar tavsiye ederim işini görür fazla para verme markaya öyle a markayla 1 saatte b markayla 40 dakikada araba doluyor alakası yok herşey sapın kuvveti ile alakalı bazı yerde sap zayıf oluyor 1 takviye 4. Vitese kadar çıkıyorum bazı yerde sap çok iyi 1 takviye 1vites ile gidiyorum

Biz elibollar çokcanlar ve esener kullandık
Traktörünüz kaç bg bilmiyorum ama bu işin ustası elibollardır ağzı büyüktür hızlı doldurur diğerlerine göre ama traktör küçukse boğar
2.el alıyorsanız elibolların büyük şanjımanı alın küçük şanjımanlar pek randıman vermiyor

• Beğen
Tepkiler: hydrbezirci
Ustam nerden anlıyacagım bu büyük sanzıman kucuk şanzumanı bırde bu saman makınasının hasbaylı olanı varmıs o nasıl oluyor
Büyük küçük şanjıman olayı sadece eski sarı elibollarda var küçük şanjıman olduğu bakinca belli olur zaten
Haşbaylı olanlar esener markalar
Bizde şu an eski tip fanı çark şeklinde olan Esener var ama ben yeni tip fanı pervane olanları öneririm
İlk fotoki bizdeki eski tip
2. Fotodaki teni tip
Son fotoda haşbay sistemi görünüyor
Screenshot_2021-03-24-11-44-01.png
Screenshot_2021-03-24-11-43-48.png
Screenshot_2021-03-24-11-43-45.png

Resimler ve ekler

• Screenshot_2021-03-24-11-43-02.png
    Screenshot_2021-03-24-11-43-02.png
    635.2 KB · Görüntüleme: 27
Sönmezler marka var 2014 modeldi galiba düşünürseniz biz ikinci sahibiyiz ilk sahibi yarı destekli aldı kulanmadı 1 sene tam hatırlamıyorum sonra 2 sene kulandık biçeri satınca kaldı geçtiğimiz yaz römorkları satık makine kaldı.

Sönmezler sm03 almayı dusunuyorum elibollar la ikisi arasında kaldım teşekkür ederim yorumlarınız icin hangisini tercih ederdiniz elibollarmı sönmezlermi
Sm03 aynısı olan çokcanlar kullandık şanjımanı çok büyük traktörü hiç yormuyor ama ağzı elibollar kadar geniş değil ve saç kalitesi elibollar kadar kalın degil patladı bu yüzden

Öncelikle cümleten selamın aleykum abilerim kardeşlerim.
Saman makinası almayı düsünüyorum. Sıfır veya Temiz ikinci el. Teccubeli değilim daha önce hic saman yapmadım. Marka önerirmisiniz. Alırken nelere dikkat etmeliyim. Hangi özellikleri olursa benim icin daha faydalı olur. Kusura bakmayın cidden hic bilgim yok. Bi arkadasım bi marka soyledı onu alırsan bir ton yanı bır römork samanı 1 saate yaparsın diğer markayı alırsan 40 dk da yaparsın gibi bişeyler soyledı. Şimdiden teşekkür ederim. Önerdiğiniz markayı ve neden o markayı almam gerektigini yazarsanız sevinirim.