Sambrelli lastigi dublex yapma dublex lastikde sambrell kullanma

Öncelikle s.aleykum arkadaslar sambrelli lastiği dublex yapicaz ancak aklima takilan bi soru var sormak istedigimm. Dublex lastigin içine sambrel koyup hava basmak mi iyi olur yoksa direk sambrelsiz basmakmi iyi olur fikirlerinizi beklerim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Tubeless e iç takarsanız tuhaf şeyler oluyor. İç olan ve olmayan tekerdeki basınç aynı olduğu halde iç olan lastik eziliyor. Ezilmeyecek kadar şişirince hava fazla geliyor bu sefer müthiş şekilde sektiriyor motoru. Yani tubeless ise öyle kalsın, değilse de öyle kalsın derim.
Eğer tubeless uyumlu jant ise yanaklardan kaçırma ihtimali olacağını sanmıyorum, siboptan kaçırması daha olası.

Tubeless e iç takarsanız tuhaf şeyler oluyor. İç olan ve olmayan tekerdeki basınç aynı olduğu halde iç olan lastik eziliyor. Ezilmeyecek kadar şişirince hava fazla geliyor bu sefer müthiş şekilde sektiriyor motoru. Yani tubeless ise öyle kalsın, değilse de öyle kalsın derim.
Eğer tubeless uyumlu jant ise yanaklardan kaçırma ihtimali olacağını sanmıyorum, siboptan kaçırması daha olası.
4 lastigede iç takiyim diyorum nedersn

Öncelikle s.aleykum arkadaslar sambrelli lastiği dublex yapicaz ancak aklima takilan bi soru var sormak istedigimm. Dublex lastigin içine sambrel koyup hava basmak mi iyi olur yoksa direk sambrelsiz basmakmi iyi olur fikirlerinizi beklerim
Dublex lastiğin amacı sürtünmeden dolayı oluşan ısıya dayanımi arttırmaktır. Böylece daha fazla yükle daha uzun ve hızlı şekilde yol gidebilirsiniz. İç lastik koyarsanız yazın sıcaklarda mola vermeniz gerekir tapa gaz yapıp saatlerce yol gidemezsiniz sambrel gümler dayanmaz

Tubeless lastkklerin üzerinde ingilizce gerektiginde iç lastikli kullanılabilir yazıyor. İlla iç lastiksiz kullanılır diye bir kural yok. İç lastik olursa yazın o hararetli günlerde uzun uolda mola vermek gerekir iç lastik sıcaklığa dayanmıyor gumluyor.