SAME explorer 3 85 şanzıman sorunu..!

Ynt: SAME explorer 3 85 şanzıman sorunu..!

Buda çıkık olan sekman...fakat sekman çıktığı için dişli kırılmaz dedi fabrika zorlamışındır diyo!! zuha-*-sbende ben zorlamadım 69 model ford zorladı traktörnüzü dedim..!

Geçmiş olsun, tipik bir same arızasınla karşılaşmışsın, benim argon unda şanzımanı eli kulağında bu yaz süpriz yapabilir bana.
Same , Deutz koşupta arka söktürmeyen nadirdir...

Geçmiş olsun öncelikle. Sekman çıkmış-kırılmış ve tuttuğu bilya yatağı ve dişli oynama yapmış. Büyük dişli ile tam temas etmemiş, büyük ihtimal yarısı veya daha azı temas ettiği için kırmış. Aynı olayın bir benzeri pancar söküm makinasının şanzımanında benimde başıma geldi bu yıl.

Abi kesinlikle bu asılmalarla alakalı bir durum.Kendimizden biliyorum.Biz sürekli kamyon biçer çekiyorduk, Dostların akrabaların vs.
Tarla çıkışında buğday yüklü kamyon gömülmüştü.Tarlanın çıkışı hafif tümsekti.Babam Valtra ile çok iyi bir şekilde asılıp çıkarıyordu , ki kamyon şoförü birden frene bastı.Valtranın arka lastikler yerden kesildi yere küt diye vurdu sonra.O günden sonra arkadan ses gelmeye başladı.Servise götürdüğümüzde arka dağılmak üzere 10 bin tl civarı masraf açar demişlerdi.

Bu arıza çekişme yada o tür işlerle meydana gelecek bişey değil.
Sekman kendi kendine çıkar eğer güzel takılmamışsa tabi..fabrika üstüne suç almaz..kötü talih seni bulmuş yapacak bişey yok gibi..
Ben deutzla 40 tonluk taş yüklü tırları cekerken her türlü zora soktum başka marka olsaydı ortadan yarılırdı.

Çağrı link=topic=71752.msg829363#msg829363 date=1389974252' Alıntı:
Geçmiş olsun abi araba değil ya bu mübarek attığın videolardaki zorlanma normal olacak o kadar bence onlardan kaynaklanmaz.
rocky link=topic=71752.msg829371#msg829371 date=1389975234' Alıntı:
Geçmiş olsun abi. Nazar değdi herhalde :( Ama altın çamurada düşse yine altındır :D
Emin Ünal link=topic=71752.msg829382#msg829382 date=1389976063' Alıntı:
Abi kesinlikle bu asılmalarla alakalı bir durum.Kendimizden biliyorum.Biz sürekli kamyon biçer çekiyorduk, Dostların akrabaların vs.
Tarla çıkışında buğday yüklü kamyon gömülmüştü.Tarlanın çıkışı hafif tümsekti.Babam Valtra ile çok iyi bir şekilde asılıp çıkarıyordu , ki kamyon şoförü birden frene bastı.Valtranın arka lastikler yerden kesildi yere küt diye vurdu sonra.O günden sonra arkadan ses gelmeye başladı.Servise götürdüğümüzde arka dağılmak üzere 10 bin tl civarı masraf açar demişlerdi.
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=71752.msg829389#msg829389 date=1389977313' Alıntı:
Bu arıza çekişme yada o tür işlerle meydana gelecek bişey değil.
Sekman kendi kendine çıkar eğer güzel takılmamışsa tabi..fabrika üstüne suç almaz..kötü talih seni bulmuş yapacak bişey yok gibi..
Ben deutzla 40 tonluk taş yüklü tırları cekerken her türlü zora soktum başka marka olsaydı ortadan yarılırdı.
nailyetek link=topic=71752.msg829391#msg829391 date=1389977408' Alıntı:
Same hakikaten güzel bir traktör, belkide daha önce sökülmüştür. O zaman tam takılmamış olabilir.
anayurtlu link=topic=71752.msg829394#msg829394 date=1389977532' Alıntı:
Geçmiş olsun Osman abi kul yapısı sonuçta olur böyle şeyler önemli olan arızanın giderilmesi ;)
iyi dilekleriniz için sağolun .. O çekişmeleri öylesine attım biliyorum ondan değil .. Ben aslında kimseye söylimiycektim içim rahat etmedi hatta bir iki gün sonra yazdım sitede sizler benim arkadaşlarımsınız sizde bilin istedim .. Yani durumdan herkez bişey çıkarsın istedim çünkü her traktör hakkında herkez birşeyler söylüyor yok parça yok, yok zayıf motor , yok çok yakıyor, ama ben öyle değil kendi malımda olsa kötü bişey varsa dürüst bir şekilde söyler yazarım ..dediğiniz gibi kul yapısı belkide ben yapmışımdır bilemem ben kimseyi suçlamıyorum.. Same halen benim için değerli bir kere çok ucuz fiyat bakımından .. Hayatımda ilk defa kaliteyi ucuza aldım diyebilirm.. Fakat kısmet böyleymiş elden bişey gelmez bütün arkadaşların iyi dilekleri için canıgönülden teşekkür ederim ... Trakkulup ile paylaşımlara devammm!!;)