same silver3 110 hakkında

öncelikle herkese selam lar. 2011 model same silver3 110 30+60 vites yeni seri bu model traktörden daha önce kullanan veya hali hazırda kullanmakta olan arkadaşlar traktörün artıları eksileri yorum paylaşabilirlermi.Merak ettiğim almak istediğim sınır sayıda olan bir seri. Şimdiden herkese ilgisinden ve yorumlarından ötürü teşekkür ederim , yorum larınızı bekliyorum.

öncelikle herkese selam lar. 2011 model same silver3 110 30+60 vites yeni seri bu model traktörden daha önce kullanan veya hali hazırda kullanmakta olan arkadaşlar traktörün artıları eksileri yorum paylaşabilirlermi.Merak ettiğim almak istediğim sınır sayıda olan bir seri. Şimdiden herkese ilgisinden ve yorumlarından ötürü teşekkür ederim , yorum larınızı bekliyorum.

Benim fikrimce 100 110 beygirde sdf nin ürettiği en muntazam motor diyebilirim.şuanki 5110c bile okadar muntazam değildir.torku emsallerine göre düşük ama şanzımanıyla üstesinden gelebilir.Ama temizini bulmak zor olabilir.sahibindende var bitane bakmak lzm.ikinci el şans işi

• Beğen
Tepkiler: volkan1318
Bu traktörü düşünüyorsunuz öncelikle çevrenizde size yakın iyi bir servis olmalı.
Biz 2005 model Same Silver 110 modeli 6 yıl boyunca kullandık. Bizimki de 60+60 vites, Shuttle yoktu. 60 vites in açılımı 5 ana vites, 4 takviye ve 3 tane elektronik buçuk vitesi. Buçuk vites olması oldukça avantajlı. 4 takviye vitesin sadece 2' sini kullandık. Daha yavaş olan diğer 2 sini neredeyse hiç kullanmadık. Traktörün taşıma işlerinde hızı oldukça iyiydi. Saatte 42-43 km hızı gördük. Frenler oldukça güzeldi. Özellikle yokuş aşağı traktör çok akmıyordu. Hidrolikleri elektronikti. Hassasiyet ayarı güzel ve kolay bir şekilde yapılabiliyordu. Tork değeri 400 nm civarında. Emsallerine göre epey düşük.
Yolcu koltuğu olmaması büyük bir eksiklikti. Ancak kabini rahat ve genişti.
Biz daha çok 3,5 mt genişliğinde lazerli tesviye, 5' li 14 no pulluk ve 22' li goble ( çeltik yerlerinde sürüm sonrası), yolda taşıma işlerinde kullandık. İlaç, gübre, tırmık gibi diğer işler için 2. bir traktör kullandık. Emsallerine göre çekişi daha az olduğu için yakıtı da daha düşüktü.
Alacağınız traktörü hangi işlerde kullanacaksınız, beklentiniz neler, buna göre karar vermenizi tavsiye ederim. Sadece kuru tarımda mı kullanacaksınız yoksa sürüngen vitesi için mi alacaksınız? Özellikleri ve özellikle vites sayısına göre fiyatları oldukça uygun görünüyor.

Düşük saatte, titiz kullanılmış olanını bulursanız fiyatı da sizin için uygun ise düşünülebilir.

Sanırım Same Silver 2 yi de Same Silver 3 ü de kullanan yok.
Uzun zamandan beri sahibinden sitesinde de ilan yok bu modelden.
Benim kapı komşum 2012 same silver aldı geçen yıl , sizin o taraftan , yanılmıyorsam özkan galeriydi.3000 saatte 125 bine aldılar.temiz traktör, çevrede çok az bu traktör, 5120c deutzla aynı sadece detz coman rail.yoksa hepsi aynı.genel olarak memnun traktörden ,.

• Beğen
Tepkiler: wallace22

2012 mose
Benim kapı komşum 2012 same silver aldı geçen yıl , sizin o taraftan , yanılmıyorsam özkan galeriydi.3000 saatte 125 bine aldılar.temiz traktör, çevrede çok az bu traktör, 5120c deutzla aynı sadece detz coman rail.yoksa hepsi aynı.genel olarak memnun traktörden ,.

2012 model ise Same Silver 3 modelidir.
Eğer çok ağır işe koşmuyorlarsa uzun süre kullanabilirler.

Slm arkadaşlar. Nerede bu yeni tip 2011 model same silver3 110 lar. Traktor hakkinda bilgi yorum paylasimi yapacak arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum.
Aleyküm selam, Same Explorer seri kullandık.
Silver seri bir üst segment oluyor.Serilerde genelde seri sonu traktörler toprak işlemeye daha yatkındır.
Pulluk, kaz ayağı, tiller gibi işlemler için 130 modeli daha cazip duruyor.
Ekim işlemleri, ot biçme ve toplama, gübre serpme, yem karma makinesi gibi ekipmanda 110 modeli olabilir.
Silver serisi çeki demiri olarak kumsal zeminde daha başarılı olabilir.Ağır toprak koşulunda öneremeyiz.
Servis durumu uygunsa düşünülür.