SAME TİGER 70 KULLANICILARI

Ynt: SAME TİGER 70 KULLANICILARI

hintdi çindi iran dı meksikaydı derken kaliteninde suyunu çıkardılar.şaşırdık be bu ne alırken altın satarkende çin di hindi pul edeckler fırsatçılar..

köylü link=topic=28350.msg244333#msg244333 date=1264281615' Alıntı:
hintdi çindi iran dı meksikaydı derken kaliteninde suyunu çıkardılar.şaşırdık be bu ne alırken altın satarkende çin di hindi pul edeckler fırsatçılar..
aynen usta katılıyorum sana..alan kişinin aklında tilkiler dönüp dolasıyor... yok hınt tı yok japon du yok mexıco ydu..nerde yapılandan alsak daha ıyı olur dıye dusunmeye basladı mıllet...işime yarayan degılde yapıldıgı ulkeye bakılarak araclar tercıh edılıyor...

uluslararası bir test estitüsü olacak.iso9002,tse,ce gibi traktör nerede üretilirse üretilsin kalite,dayanıklılık,yakıt tüketimi,sıcakta soğukta her şartta her yerde traktörün kaç bin saat ömrü var ölçecekler.o zaman isterse somali de üretilsin korkmadan alacaksın.

bu uygulama şuan var mı? yoksa soz konusumu ali abi? ama gercekten guzel bı uygulama... bu şekilde ınsanlarda standartlara uygun takım alacaklar..bu kez alınan takımın kontrolu soz konusu olacak...bu sekılde bır eko dongü şeklinde dewam edecek..cok guzel bı uygulama...

johndeere17 link=topic=28350.msg245977#msg245977 date=1264783988' Alıntı:
bu uygulama şuan var mı? yoksa soz konusumu ali abi? ama gercekten guzel bı uygulama... bu şekilde ınsanlarda standartlara uygun takım alacaklar..bu kez alınan takımın kontrolu soz konusu olacak...bu sekılde bır eko dongü şeklinde dewam edecek..cok guzel bı uygulama...

bu benim fikrim....böyle birşey yok...

arkadasım kabın takdırmak ısdıyosan dırek servısıne soyle fabrıkadan getırsın
arkadaslar bu traktor yanı same dırek ıtalyan motor ve şanzuman ıtalyadan gelıyor ve sahsuvar oglunda montaj oluyor dıger aksamları tr de ımal oluyor vay efendım cın mısde vay efendım tayvanımısda yok kardesım ıtalyan bılmeden yorum yapmayalım
ben 60 tgerını kullanıyorum cok harıka bır traktor ayrıca elekdıronık komanda dedıgınızde dogru ıdrolık sıstemı tek dıgmeyle ındırıp kaldırıyorsun ayrıca cok guclu bır ıdrolık sıstemı var arka korık sıstemı cok hassa oda ayrı bır özellık

arkadaşım same explorer serisi direk ital geliyor fakat tiger serisi turkiyede montaj oluyor.. şanzumanı konusunda hintli diye duyguk biz kalitesiz oldugunu söylemedik hintlilerde kaliteli yapabilir.. memnun olabilirsin.. biz explorer serisi kullanıyoruz 2wd 85t arka hidrolik kaldırma kapasitesi 4700kg dır.. bir defa dört tekerlekli römorkun okunu rampa inerken hidroliige asılıp kuzenim iki kat neredeyse egdi yani normal bi traktörde asla o oku egemessiniz ekpiston var iki tane.. yanlız dogru ya dogru şanzumanını begenmiyoruz.. sürüngen viteslerini 10tane hiç biri işimize yaramıyor aşırı derecede agır.. ve vites geçişleri sert.. motoru hidroligi, şarj ve marş dinamosu gercekten kalite.. ve pullukla sürüm yaparken taşa v.s sert bişeye rasladımı anında pulluk dısarı atar kırılmaz zarar görmez.. hassasiyeti biraz farkl, guzel en azından pulluk zarar görmuyor taslı tarlalarda... hidrolik sisteminin üzerine gercekten yok..

bızde patates ekımı oldugu ıcın fıtes sayısı cok olması gerekıyor yanı surungen olayı bızde cok önemlı sokumde baska turlu sokemessın patatesı
tarla surerken yanı pullukda hıtrolıgın koruk sıstemı cok önemlı koruk sıstemı hassas calısdıgı zaman pullukda dalma olayı sıfıra iner buda traktörun rahat cekmesını yanı kesılmesını önler
bundan önce benım 60 66 nev horlan vardı guzel traktordu ama same tger 60 sı kesınlıkle tudmazdı ben samedekı perfonmaszı cok begendım hp sıne gore harıka bır traktor egerkı traktor almak ısdeyen varsa dusnmeden alabılırler
benım tek sorunum oldu sabah sogukken dıreksıyon kıtlıyordu 5 dakıka sonra calısmaya baslıyordu servıs geldı fılıtresını deyısdı suan o sorun kalmadı hıtrolık fılıtresınde hata varmıs duzeldı
arkadaslar yakıta gelınce 2000 metre karede 14 lu 3 lu pullukla 2.5 yakıyor yalnız bosda bıraz fazla yakıyor yolda nedense bıraz fazla yakıyor ama pullukda 2.5 buda normal nevhorlanda 3.2 yakıyordu aynı pullukda bızat denedım
ben 265 lık 93 model fergısonda kullandım ınanın yakıtı cok fazla tahamul edemedım 2 yıl kullandım ve satdım

Kardes ben yeni üye oldum arkadaslar tavsiye etti bende same tiger var 70 lik ormanda çalıstırdım 6 ay 6 7 ton hiç zorlanmadan çekior ve bizim burda benden sonra 5 6 arkadasımdaha aldı yakıt az hemde traktör çekisi güzel bu sene 80 dönüm tarla koştuk tık yok 4lü pullukla tavsiye ederim yani *098*-

He arkadaslar sizden bişey rica edeceğim benim motorda sabah soğukda çalıstırdımmı hidrolik lerden cızzz diye ses çkıyo boruyu tuttumu ses geçior niye aacaba? servise sorayımmı? aldığımdan beri aynı? jondere sende varmı motorlarımız aynı?

grad link=topic=28350.msg289754#msg289754 date=1282052020' Alıntı:
He arkadaslar sizden bişey rica edeceğim benim motorda sabah soğukda çalıstırdımmı hidrolik lerden cızzz diye ses çkıyo boruyu tuttumu ses geçior niye aacaba? servise sorayımmı? aldığımdan beri aynı? jondere sende varmı motorlarımız aynı?
o ses bende de var .. rolantiyi yukseltınce kesıyo.. ben servıs e sordum bı sorun yok dedı... basınc kaynaklı veya parcanın bı yere ufak bı temasından kaynaklanıo dış tarafta...

nh link=topic=28350.msg292663#msg292663 date=1283032702' Alıntı:
topram bişey sorcam argon70 war bide bu 70 ikisi aynımı biliyonmu? ;)

argon ile aynı sayılır fakat tiger daha modern ve kulanıslı... yakıt olarak bı farkı yok sanırım...kullanıldıgı yere baglı ıkısınde de verım degısıo ama gozle gorulur degıl topragam..

johndeere17 link=topic=28350.msg294525#msg294525 date=1283880617' Alıntı:
o ses bende de var .. rolantiyi yukseltınce kesıyo.. ben servıs e sordum bı sorun yok dedı... basınc kaynaklı veya parcanın bı yere ufak bı temasından kaynaklanıo dış tarafta...
evet bendede var o ses servise sordum sorun yok onu hepsi yapar dedi :D

johndeere17 link=topic=28350.msg294526#msg294526 date=1283880698' Alıntı:
argon ile aynı sayılır fakat tiger daha modern ve kulanıslı... yakıt olarak bı farkı yok sanırım...kullanıldıgı yere baglı ıkısınde de verım degısıo ama gozle gorulur degıl topragam..

kardeşim benim bu traktörün explorer 75 ten uzaktan yakından tek benzerliği motorudurki explorer 75t nin motoru 75 hp tiger ise 70hpdirki emme valfleri ve emiş manifoltunun geniş olması sebebiyle tigerın 70 in torku 265 iken explorer 75 t nin torku 275 nm dir kullandığın tiger 70 4 ileri 3 ara seçme iken explorer 5 ileri 3 ara seçmelidirki ara boşluklarda mükemmel çekiş verir ikisindede 2 hidrolik çıkış standartken explorer ve argonda opsiyonel olarak 4 hidrolik çıkış alabilirsin tiger 70 ve explorer 75in hidrolik aksamı italyan salamidirki bu firma kalitesinde herşeyi sollar ikisininde kolları 3000 kg kaldırırken isteğe bağlı ilave pistonlu explorer 75 alabilirsin ve bu senin kaldırma kapasiteni 4800 kg taşırki 4 teker romorka pehlivan çeki yaparsan bunun kıymetini iyi anlarsın romorkun çeki demirini dahi büker gelelim motor ve sanzımana ? ikisinin motoru de deutz değil iyi bakarsanız same - deutz fahr yazar eski magirus motorları gibi pompalı değil santrafüjlüdür ve kendi ayarını kendi yapar yani ne kkadar seker o kadar serbet misali ve motor şanzıman dahil komple hindistanda yapılmakta ve balıkesirde toplanmaktadır bir kapıdan same tiger çıkar diğerinden deutzfahr agrolux diye çıkar ama kaput dahil herşşey aynıdır öndifransiyel dahi çift çeker ve tamyağlı disk frendir kabin olayında ise şu an sadece dağcılar kabin alabilirsiniz zira kabinle birlikte üzerine 2 adette çamurluk gelmekte diğerlerini allıp uyduracağım diye uğraşmayın

arkadaslar ben ıkıncı traktorumu almayı dusunuyorum onuda same dusunuyorum bendekı 60 tiger sımdı 85 lıgını dısardan gelen ıtal olanını almayı dusunuyorum gercekden harıka artık sameden baskasına bınmem duıye dusunuyorum ben cok memlunum yapan yapmıs helal olsun fıyatlarıda cok cazıp td 65 fıyatı 55 mılyar 60 tigerin fıyatı 40 mılyar buyur avantac bu ısde td 65 dende hem az yakacak hem ondan daha perfonmaslı calısacak sız olsanız neye karar verırsınız

ul a bırakın su motorları ya bir ise yaramaz servet dusmanı bendede var hele bide su yakomoz var bizim koylu kendisi ylllkkk teki bana new den baska motor yalannn