SAME 'YE DAVA AÇICAM....

Ynt: SAME 'YE DAVA AÇICAM....

abi geçmiş olsun cok üzüldüm durumuna insallah hallolur servislerdede fabrikadada hata var fabrika servislere egitim veriyormuş ama zorunlu degil servislerin coguda gitmiyormuş bizim servis hem balıkesirde hemde italyadaki fabrikalarda egitim görmüş bi servis allaha sükür simdilik bi sorun yasamadık yasamayızda insallah

Marka firma farketmez malının arkasında durmayana misli ile cevap vermek lazım abi yoksa meydanı boş bulup istediklerini yapıyorlar. Dava açarsın uzun bi süreç olabilir fakat firma itibar ve müşteri kaybetmek yerine sorununu çözmeyi seçecektir. Eğer seçmezse kaybeden SAME olur Türk çiftçisi değil ;)

ademin link=topic=75223.msg887318#msg887318 date=1399228744' Alıntı:
Duman atani fabrikaya çekiyorlarsa benim 55 i de çeksinler bizdede duman varda
servis bi sefer söktü ayarlattık cekiş düzeldi duman kesilmedi
Geçen hafta yine söktürdük servise ayarlattık duman yine aynı busefer çekişte biraz düştü
Fabrikayı arayıp servisin elinden geleni yaptıgını ama arızanın giderilemedigini belirttik.
Ertesi gün fabrikadan hakan bey ile ömer usta köye geldiler motoru test ettik normal olmadıgını kendileride dile getirdi
Atölye müsait olunca alacagız dediler ve telefon geldi pazartesi sabah getirmemizi istediler. . Yarın sabah fabrikadayız bakalım gelismeleri paylasacagım artık turbomu yoksa yine pompamı sökülcek bakacağz..
Duman varsa sizde cektirin bence niye duruyosunuz ki euro3 motor diolar euro1den çok duman atıyo

Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun. hukukta kesin diye birşey olmadığını bizzat yaşayarak öğrendim.

sebazios
O bahsettiğin pratikte be arkadaşım. senin örnek verdiğin konuyla bu konu biraz farklılık gösteriyor.Şöyle ki traktörün % 100 ü garanti kapsamıyor.(kaskoyu kapsıyor o ayrı) örneğin lastiğinde bir sorun veya aküde bir sorun varsa servisin yerine aynı aküyü satan yere müraacat ediyorsun. garanti belgeleri ayrı olması lazım. veya ben yanlış biliyorum. Fabrika sattığı malın arkasında durmasını temenni ediyorum.

Geçmiş olsun arkadaşım bende traktör alırken senden fikir almıştım gittim deutz aldım. oda direk arızalı geldi sonra fabrika değişim yaptı aynısıyla traktörü satış sonrası ilgilenen ozan bey var o cok yardımcı oldu bana fabrikadan ona ulaş bence istersen cep telefonuda var verebilirim geziçi servisleride var onlarıda yönlendiriyor servis yertersiz kalınca.
nasıl bi arıza verdi şimdi biraz anlatır mısın en son şanzumandan kaynaklı bi arızan vardı.

geçmiş olsun ...
bende deutzla ufak bir dumanlama sorunu yaşamıştım belli bir uğraştan sonra traktörü taa erzurumdan balıkesir fabrikaya geri götürdüler ve sıfır motor takıp yolladılar hatta forumda konu da açmıştım..
şimdi traktörden çok memnunum ...
arkadaşlarında dediği gibi marka kötü değil onu türkiyede temsil edenler bilgisiz ve ilgisiz..
bugün same-deutz dünyada ün yapmış yakıt ve çekişleriyle kullanıcılardan olumlu puan almış dev markalardır..
temennim hiç dava konusu olmadan mağduriyetinin giderilmesidir paranla traktörünü tamir ettiremiyorsan tabiki haklısın..
sonuna kadar arkandayız ..
bize düşen görev neyse üzerimize düşeni yaparız...

geçmiş olsun.garanti süresi ve saati doldumu eger dolduysa davada açsan en fazla arızayı giderirler değiştirme fln olmaz.sanırım ikinci el aldınız traktörü.ikinci ellerde alırken çok dıkkatlı olmak lzm neyin nasıl oldugunu nasıl hangi şartlrda kullanıldıgını bilmek lzm.bende 8 yıllık same kullanıcısıyım ve 6300 saatte motorum daha debrıyaj balatası degiştirmedim.bundaan sonra alsam yine same alırım

geçmiş olsun Osman abi.bizim ülkemizde belli standartlar var.mesela önce bina yapılır sonra yolu,altyapısı yapılır.bu traktör işide böyle.adam gelir önce satar,sonra servis yetiştirir,sonra yedekparça ağı kurar.malesefki Türkiyede durum bu.Her türlü desteğe açığım abi.

İlginiz için çok teşekkür ederim tek tek cevap yazmak isterdim ama telden uzun olucak toptan bir açıklama yapmak istedim... Same 2011 model 1300 saatde bana geldi şuan 1500 sattde..daha 50 saat yapmadan hiçbir ekipman takmadan şanzımanı kırdı..!kimi servis kullanıcı kimi servis montaj dedi fabrikadan bahsettiğiniz ozan bey kullanıcı dedi ( o tarihde burdaydı şuan başka bir bölgede)bildiğiniz tüm masrafları karşıladım yaptırdım.. Çavuşbaşındaki salih ustaya fakat kendisi same yetkili servisi ...daha o zaman başladı sorunlar traktörü söktü zor topladık eve geldim vites sorunlu geçmiyor ön firenler tutmaz kollar kalkmaz neyse onları giderdik falan derken bu sefer başladı alttan yağ damlatıyor takarken ön keçeyi patlatmış ben keçeyi aldım adapazırndan 1 aydır gelip takacak zaten gelmesinde kesin başka biryerini bozar..şimdi buraya kadar sorun yok da daha 20 gün evvel motor başladı t 64 hata vermeye yolda giderken koltuk boş gösteriyor yürümez oldu motoor stop edip tekrar çalışması gerikiyor.. ;) bugünde dahil her tur başı 20 gündür start stop yapıyorum;) ustayı ne vakit arasam 2 saat sonra ordayım abi ses yok.. Adapazarını aradım o servis bayağı iyi oda getir ben gelemem diyor artı 1000 tl oda bana ... Bende fabrikayı arayın dedim yine kötü bir niyetim yok neyse ücreti ödüyorum zaten bunlar ufak arızalar öğrendim ama yapacak usta bulamıyorum neyse ordan çıktı bir odun herif anlattım derdimi demezmi yapacak birşey yok sonuçda ikinci el ben sana kandıra servisin numarasını vereyim ona git .. Aldım haberini o bundan beter!!;) işte benim filim burda koptu anlıyacağınız biraz uzun oldu ama benim derdim büyük tam işler başladı halen arızalı motor paramla yaptıramıyorm .. Bozanda same yetkili servis 1500 sattde motor şu haline bakın siz olsanız ne yapardınız .. Benim motordan bir şikayetim yok muhattap alacağım kimseye ulaşamadım ama onlar bana ulaşsın artık.. Konyadada biraz güzellik düşünüyorum yani...

Geçmiş olsun Osman sen bütün iyi niyet ve samimiyet kotanı doldurmuşsun davanı aç ikinci el diye bişey yok kendi hatalarını kendileri çözecekler
alırken dikkat etme olayına gelince motor ustası götürsen onun bile anlamayacağı sorunlar olabilir satıcının kötü niyetli olması ya da bir parça şanssızlık gereksiz masrafların kapısını aralıyor

FEHİM link=topic=75223.msg887341#msg887341 date=1399230033' Alıntı:
Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun. hukukta kesin diye birşey olmadığını bizzat yaşayarak öğrendim.

sebazios
O bahsettiğin pratikte be arkadaşım. senin örnek verdiğin konuyla bu konu biraz farklılık gösteriyor.Şöyle ki traktörün % 100 ü garanti kapsamıyor.(kaskoyu kapsıyor o ayrı) örneğin lastiğinde bir sorun veya aküde bir sorun varsa servisin yerine aynı aküyü satan yere müraacat ediyorsun. garanti belgeleri ayrı olması lazım. veya ben yanlış biliyorum. Fabrika sattığı malın arkasında durmasını temenni ediyorum.

Fehim Abi senin yaşayarak öğrendiğin şey hukuk değil, hukuksuzluk. Adaletsizlik.

Hukuk kesindir. Eğer kesin değilse o hukuk olmaz. Her suçun bir cezası vardır ve nettir. Bu sana uygulanmıyorsa, adaletsizlik olur.

Bir ceza yada yaptırım herkeze aynı şekilde uygulanır. Diğeri hukuk ve adaletin en büyük düşmanı olan çifte standarttır.

Yine söylüyorum, sana başka, bana başka, şuna başka adalet ve hukuk olmaz. Eğer sana yapıldıysa haksızlığa uğramışsın demek olur. Bu durumda da suç senin. Sırf hakkını sonuna kadar aramadığın için.

Tek cümle:

'Hak verilmez, alınır'

sebazios

yıllar önce komşu tarla sınırını bozduğu için hakimliğe dilekçe verip yerimi aplikasyon yaptırdım. sonuç tarlaya tecavüz var. daha sonra raporların gelmesi filan bir altı ay geçti . dava süresinde hakim değişti yeni gelen hakim yere keşif dedi. çok iyi hatırlıyorum günlerden cuma ve cuma ezanı okunurken geçen konuşma
hakim:beni buraya bunun için mi getirdiniz?
ben : hakim bey benim başka tapulu arazim yok ve yerde setifikalı tohum ekiliydi dedim.
hakim: bak ezan okuyor duyuyor musun;?
haklı olduğum halde hakimin bile bu şekilde konuşmasına içerleyip
ben: hakim bey ezan sadece bana okumuyor. dedim münübüsün kapağını kapatıp çekip gittiler.
sonuç malum yaptığım masraflar caba hakimin sözleri caba neredeyse tarla komşunun parasınıda ben ödeyecektim. Adalet mi ALLAH hiç kimseyi düşürmesin inşallah.
Keşan a yolun düştüğünde çay içmeyede beklerim. statın orada gazete bayiisiyim.( evraklarım hala duruyor.)

agusta80 link=topic=75223.msg887462#msg887462 date=1399238923' Alıntı:
İlginiz için çok teşekkür ederim tek tek cevap yazmak isterdim ama telden uzun olucak toptan bir açıklama yapmak istedim... Same 2011 model 1300 saatde bana geldi şuan 1500 sattde..daha 50 saat yapmadan hiçbir ekipman takmadan şanzımanı kırdı..!kimi servis kullanıcı kimi servis montaj dedi fabrikadan bahsettiğiniz ozan bey kullanıcı dedi ( o tarihde burdaydı şuan başka bir bölgede)bildiğiniz tüm masrafları karşıladım yaptırdım.. Çavuşbaşındaki salih ustaya fakat kendisi same yetkili servisi ...daha o zaman başladı sorunlar traktörü söktü zor topladık eve geldim vites sorunlu geçmiyor ön firenler tutmaz kollar kalkmaz neyse onları giderdik falan derken bu sefer başladı alttan yağ damlatıyor takarken ön keçeyi patlatmış ben keçeyi aldım adapazırndan 1 aydır gelip takacak zaten gelmesinde kesin başka biryerini bozar..şimdi buraya kadar sorun yok da daha 20 gün evvel motor başladı t 64 hata vermeye yolda giderken koltuk boş gösteriyor yürümez oldu motoor stop edip tekrar çalışması gerikiyor.. ;) bugünde dahil her tur başı 20 gündür start stop yapıyorum;) ustayı ne vakit arasam 2 saat sonra ordayım abi ses yok.. Adapazarını aradım o servis bayağı iyi oda getir ben gelemem diyor artı 1000 tl oda bana ... Bende fabrikayı arayın dedim yine kötü bir niyetim yok neyse ücreti ödüyorum zaten bunlar ufak arızalar öğrendim ama yapacak usta bulamıyorum neyse ordan çıktı bir odun herif anlattım derdimi demezmi yapacak birşey yok sonuçda ikinci el ben sana kandıra servisin numarasını vereyim ona git .. Aldım haberini o bundan beter!!;) işte benim filim burda koptu anlıyacağınız biraz uzun oldu ama benim derdim büyük tam işler başladı halen arızalı motor paramla yaptıramıyorm .. Bozanda same yetkili servis 1500 sattde motor şu haline bakın siz olsanız ne yapardınız .. Benim motordan bir şikayetim yok muhattap alacağım kimseye ulaşamadım ama onlar bana ulaşsın artık.. Konyadada biraz güzellik düşünüyorum yani...

Tekrar geçmiş olsun , Allah sabır versin.

traktörün her yapılan işi için servisten rapor alsaydın mahkeme için elinde evrak olurdu. benim anladım kadarıyla senin traktör bi sefer arıza yaptı sonra şanzuman söküldü ve usta toplayamadı onu

Geçmiş olsun abi.Sanırım sıkıntı öncelikle serviste sonra da tabi ki arkasında durmayan fabrika.İşte gerçekten güzel teknolojik traktörler üretiliyor ancak bu tarz bilgisiz ustalar ve işin arkasında durmayan firmalar yüzünden bizler mağdur oluyoruz tam iş güç zamanı.