Samemi Deutzmu

2007 serilerinden olanları bence daha sade ve orijinal. Özellikle Agrolux 57 ve 67 yi çok beğeniyordum. Zaten Same-Deutz-Fahr-Hurliman aynı grubun ürünleri. Siz Türkiye'ye ilk gelen Fahr traktörlerini hatırlamazsınız muhtemelen. Alman Farı olarak nam yapmışlardı halk arasında. O yıllarda deutz motorlu Deutz 5206 ve 6206 lar ve yine Same 'ler de geldi. Hatta Ebru traktör vs. Bahsettiğin traktörlerde İtalyan üretimi SDF motorlar var ,yani alman Deutz değil!

Ben Deutz -Fahr al derim, tabi ki karar senin. Arkadaşların da dediği gibi Deutz ikinci elde biraz daha hareketli. Lamborghini bile çok sevilmedi nedense:)

Resimler ve ekler

• SDFD-0520_Gesamt_06_GB.pdf
    5.2 MB · Görüntüleme: 23
ikiside aynı fabrikadan çıkıyor aynı new holland case ih traktörler gibi sdf de kaporta farklılığı var başkada bişey yok motor şanzuman aynı herşey aynı renkler farklı birde ilerde hangisi daha çok satımı kolay ona bakmak lazım ben deutz aldım içi dışı aynı olsun dedim 30 yıl 54c kullandım motor tümosan kaporta türk fiat

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci4

ikiside aynı fabrikadan çıkıyor aynı new holland case ih traktörler gibi sdf de kaporta farklılığı var başkada bişey yok motor şanzuman aynı herşey aynı renkler farklı birde ilerde hangisi daha çok satımı kolay ona bakmak lazım ben deutz aldım içi dışı aynı olsun dedim 30 yıl 54c kullandım motor tümosan kaporta türk fiat
Hocam şu siteyi incele bir:

• Beğen
Tepkiler: yarbay10
Aşağıdaki İtalyan Kaplanı ve Boğasını da incele, hangisi aklına yatarsa. İlle de sıfır alacağım diyorsan döviz kurunu iyi düşün.

Resimler ve ekler

• 308.8344.3.1-2_SAME-RANGE_07_EN.pdf
    2.3 MB · Görüntüleme: 47
  • 308.8344.3.2-2_LAMBORGHINI-RANGE_07_EN.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 27
Yerli montaj lar birebir aynı ama Avrupa lar farklı şöyle ki piyasadaki 2011 üstü agrofarm serisi deutz motor explorer3 serisi sdf motor olarak geldi. Şuan 5g serisi sdf motor 5c serisi deutz motor kullanıyor. Same modelleri ise artık sadece bağ bahçe modelleri geliyor ve iyi tutuluyor. Ben yerli alırken kırmızı diye same tercih ettim. Yerlilerin çekişini beğenmiyorum hele 3 silindirlerin 5 viteslilerin 1. vitesiyle rampadan kalkmak kolay değil hele fiatcılara göre çok zor. Servis pompa ayarı yapıyor bunun için.