SANAYİ YEMİ OLMADAN BESİCİLİK YAPLABİLİRMİ

Süt hayvancılığını yıllardır yapıyoruz fakat son zamanlarda iş gücümüzün düşmesiyle işçiliği ağar gelmeye başladı bundan dolayı besi hayvancılığına dönmek istiyoruz acaba sanayi yemi olmadan yapılabilir mi çeşitli daneler ile vitamin mineral takviyeleri ile besi hayvanclığı yapılabilirmi????

Süt hayvancılığını yıllardır yapıyoruz fakat son zamanlarda iş gücümüzün düşmesiyle işçiliği ağar gelmeye başladı bundan dolayı besi hayvancılığına dönmek istiyoruz acaba sanayi yemi olmadan yapılabilir mi çeşitli daneler ile vitamin mineral takviyeleri ile besi hayvanclığı yapılabilirmi????
Kendi yemimizi kendimiz yapardık 15 sene önce arpayı buğdayı ayçiçeğini kendimizden değirmen götürüp oarada kaç kiloya ne kadar atacağın yazarsı küsme yağlı toğumlardan alıp vitaminlerinide değirmende muhtarlık alırdı o şekilde yapılırsı küspen yoks oradan kullanıraın süt parasında otomatik olarak düşerdi

• Beğen
Tepkiler: Kösem
Herkese merhaba bu sitede ben yeniyim. Ben de kendi yemimi yapmak istiyorum şu an 20 adet 250 -300kg Simental danam var elimde. Şu an Tarım kredi besi geliştirme veriyorum . Elimde arpa , yulaf , 20 protein Pkt ve mısır Sılajı var bunlarla nasıl bir karışım yapabilirim.. yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: behcet arı
sanayi yeminin (besi yemi, besi büyütme yemi, besi bitirme yemi) büyük kısmı, tahıllardan, ufak bir kısmı da küspelerden (açiçek küspesi, pamuk küspesi) meydana gelir.
ayrıca, tuz-mineral (toz mermer)-vitamin piremiks ilavesi yapılır.

sanayi yemi kullanmadan,

saman
yonca/mısır silajı
arpa
kepek-küspe
tuz
mermer
vitamin piremiks
ile hayvanlarınızı besleyebilirsiniz..

besi bitirme döneminde

mısır silajı
saman
arpa/mısır
küspe
tuz
mermer
vitamin piremiks
ile hayvanlarınızı besleyebilirsiniz...

ayrıntılı bilgi için özelden yazabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Herkese merhaba bu sitede ben yeniyim. Ben de kendi yemimi yapmak istiyorum şu an 20 adet 250 -300kg Simental danam var elimde. Şu an Tarım kredi besi geliştirme veriyorum . Elimde arpa , yulaf , 20 protein Pkt ve mısır Sılajı var bunlarla nasıl bir karışım yapabilirim.. yardımcı olursanız sevinirim
sayın ismail kçk,
ayrıntılı bilgi için özelden yazabilirsiniz...